Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illik hozzám?...

Milyen fajta illik hozzám? Sportos életmódot folytatok.

Figyelt kérdés

Reggel munka előtt 1 óra séta,munka után 8-9 km futás,aztán 2 óra séta. 1-2 óra játék. Tanítani sokszor tudom. Ha csak tehetem, kimegyek a szabadba,így hétvégén nagy túrákat teszek a közeli hegyekben. Kutyasuli lesz. A közeli kisvárosban laknak a Szüleim,nekik hatalmas tanyájuk van,és van 5 ismerősöm akik szívesen sétálnak,játszanak egymás kutyáival.


Az első kutyusok lenne. Ha valamit Kihagytam, szóljatok :)



2017. jan. 10. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Bármelyik, amelyik nem túlontúl kistestű és nem nyomott orrú. De ha nincs konkrét elképzelésed, akkor fogadj örökbe egy kutyát menhelyről.
2017. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Labrador, németjuhász, magyar vizsla 3asból bármelyik jó választás lenne:)
2017. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi mozgással nagyon sok kutyafajta közül választhatsz.

Kinti vagy benti kutya lenne? A vizsla jó választás, de nem kinti kutya (bent kell aludjon). Milyen méret tetszik? Kisebb, nagyobb? Picikéből jó lehet a jack russel terrier, a foxi, közepesben a beagle (bár az első kutyának kemény dió) nagyban vizsla, labrador ír szetter.

2017. jan. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Menj el egy menhelyre és válassz onnan egy kutyát. Amelyiknek magas az energiaszintje. (Ajánlom Cesar Millan első könyvét: A csodálatos kutyadoki... Hogyan váljunk falkavezérré kutyánk számára.)
2017. jan. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szeretném ha nagyobb termetű lenne. A német juhász jó lenne? A német vizsla és az angol szetter is sokszor szóba került már. Benti kutya lesz.
2017. jan. 11. 06:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Ilyen feltételek mellé én inkább választanék vadászkutyát(német vizsla, valamilyen szetter) mint német juhászt. Tudom, hogy eredetileg juhász kutya volt, de régóta inkább bomba, kábítószerkereső vagy mentőkutya. Inkább az agyát kell edzeni, mint hosszú távon futtatni.
2017. jan. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a staffordshire terriert ajánlom, nekem is az van és bent a házban, éjszaka a szobában alszik. Sportos,izmos,nagyon gyorsan tanul,jó házörző,imádja a gazdáját :)
2017. jan. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ó, hát még egy szavazat a vizslára, ennyi mozgással arany élete lenne. Az én egyik blökim is az, hasonlóan aktív az életmódja a családunknak. Rengeteg vizsla, avagy fajta jellegű keverék van menhelyen, ha szabad javasolni én is azt mondanám, onnan válassz. A miénket a fajtamentéstől (Futrinka Egyesület) fogadtuk örökbe.
2017. jan. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ennyi mozgással tényleg sok lehetőséged van választani.

Ha mindenképp nagytestű,fajtiszta kutyushoz ragaszkodsz,akár egy vizslát,huskyt,német juhászt is bevállalhatsz,ha szeretnél.

Ha nem muszáj a fajtiszta,ajánlom,hogy nézz szét egy menhelyen.Ott is rengeteg magas energiaszintű,fiatal,barátságos kutyus van,akik mit meg adnának azért,hogy a kutyáid lehessenek.c:

2017. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hála istennek (szó szerint, tényleg hála) más is gondolja úgy, hogy menhelyről is lehet kutyát befogadni. Megjegyzem, teljesen fajtatiszta kutyák is vannak menhelyeken, múltkor fajtatiszta amstaffokat ill. fajtatiszta jack russel terriereket láttam sajnos gyepin ill. menhelyen (hirdetésben). (És még ott vannak a fajtamentők.) Jelenleg egy ismerősömnél gyönyörű szép, fajtatiszta golden retriever szuka és feltehetőleg német juhász kan gyönyörű szép kölykei kerültek eladósorba (nem szó szerint, természetesen ingyen vannak). Két csodaszép szuka kiskutyáról van szó.
2017. jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!