Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni husky, akita...

Szeretnék venni husky, akita vagy dalmata kutyá! De nem tudom el dönteni, hogy melyik kutyus az ami jobban család centrikus stb?

Figyelt kérdés
2017. jan. 10. 21:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Házőrzésre egyik kutya sem alkalmas.

Husky: sportkutya, főleg hidegebb időben. Napi 10-20 km futás, mozgás.

Akita: nem annyira ismerem a fajtát, személyesen nem tudok róla mit mondani, de híresen nehezen nevelhető.

Dalmata: nem tudom, hol szeretnéd tartani, csak kint vagy lakásban. Ha kertben, akkor őt eleve felejtsd el, mert szőrzete nem alkalmas kerti tartásra. Vadászkutya, ennek megfelelő ösztönökkel.

Mindhárom fajta nevelése igényel határozottságot, tapasztalatot.

2017. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
ezek közül csak az akita jó házörzésre, és ha jól neveled kiváló családi kutya lehet belőlle
2017. jan. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Huskyról tudok nyilatkozni, másik kettőt nem ismerem.


Házőrzésre tökéletesen alkalmatlan.


Azt, hogy családcentrikus kicsit módosítanám arra hogy falkacentrikus. Mindig ott van a falkatagok(gazdik) körül. Odafigyel rájuk de emberre soha vagy csak elvadult egyedek támadnak. Egyáltalán nem agresszív fajta, gyerekek mellé kiváló türelme miatt.


Nagyon nagy formák, más fajtákhoz képest is kimagasló személyiségek a "vonyításos" visszabeszélésükkel és a fura grimaszaikkal, mindig mosolyt csal az arcodra legyen bármilyen rossz napod. Elég gyakran hisztiznek, nem akarok beszállni az autóba, nem akarok kiszállni az autóból, nem megyek oda, most kinn akarok lenni aztán 5 perc múlva meg már benn. Nagyon sok türelem és különösen fegyelmezett, következetes tanítást igényelnek. Ha valamit egyszer megengedtél neki onnantól kezdve csak a gyakoriság lesz a kérdés és nagyon nehezen fogod tudni leszoktatni. Életmódváltást igényel.


Ha nincs kert akkor bizony minden nap kiadós séta, minimum 5-7 de inkább 10-15km. Egész évben folyamatos vedlésben vannak de 2x/év van egy komolyabb szőrzetváltásuk.


Kutyaiskola vagy valamilyen intenzív szocializációs tréning elengedhetetlen. Nem elég ha életében a szomszéd két kutyájával találkozott a kerítés túloldalán. A parancsok végrehajtását zsigerből kell csinálnia, nagyon-nagyon sokat kell velük foglalkozni, hogy a nagy konok tökfejükbe beleverje az ember a dolgokat.


A Szibériai Husky egy munkakutya, nem sportolásra, nem vagyonvédelemre és nem drogkeresésre tenyésztették bár gyakran alkalmazzák őket terápiás kutyának. Olyan hatalmas energiákat tud egyetlen megedzett kutya kifejteni, hogy egy kisebb autót meg tud mozdítani.


Összefoglalva, következetes életmóddal és megfelelő oktatással illetve szocializációval egy megbízható társ és barát.

2017. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

"Elég gyakran hisztiznek, nem akarok beszállni az autóba, nem akarok kiszállni az autóból, nem megyek oda, most kinn akarok lenni aztán 5 perc múlva meg már benn. "


Egyed és nevelés függő. Az enyém imád autózni, mert a kutyaiskolát köti hozzá. Ha nyílik az ajtó már ugrik is be.


"Ha nincs kert akkor bizony minden nap kiadós séta, minimum 5-7 de inkább 10-15km."


A napi 5-7 km minimum akkor ha VAN kert. Nincs olyan, hogy nem sétáltatod a Huskyt minden nap. Egy kutyának sem elég mozgás az, hogy egy ingerszegény környezetben van egész nap (kert) és ott sétálgat. Ezek a kutyák napi 20-30 km megtételére lettek kitalálva, ráadásul szánnal. Ha neked egy hiperaktív munkakutya kellett akkor igenis vállald a velejáróit. Különben is egy 5 km-es táv normális tempóval 1 óra séta.


"A Szibériai Husky egy munkakutya, nem sportolásra, nem vagyonvédelemre és nem drogkeresésre tenyésztették bár gyakran alkalmazzák őket terápiás kutyának. Olyan hatalmas energiákat tud egyetlen megedzett kutya kifejteni, hogy egy kisebb autót meg tud mozdítani. "


Nem sportolásra való? Akkor ez azt jelenti, hogy a Husky nem alkalmas canicrossra, bike/scooter-jöringre? Sajnálom a kutyádat, hogy ilyen gazdája van. Nekik mozgás kell, nem a kertben ülni egész nap és 2-3 naponta sétálni..

Terápiás kutyának pedig nem alkalmas és nem is nagyon alkalmazzák, pont az óriási mozgásigénye miatt. Persze van kivétel, ahogy IPO vizsgás Huskyval is találkoztam már, de attól még nem ez a jellemző.



Ezen kívül van még néhány kivetni való az írásodban de azokra nem térek ki. Nem tudom miért választottál huskyt de ha ténylegesen úgy tartod a kutyád, ahogy leírtad akkor sajnálom szegény kutyád.

Legközelebb pedig mielött ilyen bődületes hülyeségeket írsz kicsit nézz utána a dolgoknak. Get your shit together.

2017. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Egyaltalan még egy kutyát se vettem előbb szerintem azt is meglehetett volna kérdezni,hogy van-e ilyen kutyám nem ítélkezni ;)
2017. febr. 22. 21:17
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyílván nem neked szólt a válaszom, hanem a 13as válaszolónak. Gondoltam ez egyértelmű ha már az ő írását idéztem, de úgy látszik csak nekem az.
2017. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!