Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védhetném meg a kutyáma...

Hogyan védhetném meg a kutyámat a mérgezéstől?

Figyelt kérdés

Rendkívül félek, hogy valaki megmérgezheti a kutyámat. Nagyon sok a h*lye állat erre. Most komolyan estére és délelőttre zárjam be egy kennelbe? Olvastam, hogy (szerintem) kínzással (elektromos nyakörv) le lehet szoktatni, hogy megegye azt amit bedobtak. Meg lehet azt is (ami könnyebb) hogy megszabom kitől vehet el kaját.


Milyen más út van még?



2017. jan. 10. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Ő nem kell bezárni tartsd bent a lakásba...amúgy meg sétálni az udvarra vinném ki.
2017. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Fanatasztikus. Akkor majd fejbeverik egy baltával. Protipp: légy jóban a szomszédokkal, mert ha valaki ki akarja nyírni a kutyád az ki is fogja.
2017. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet teljes biztonsággal betanítani arra, hogy ne egyen meg dolgokat. Ha a szomszéd kitartóan próbálkozik, előbb-utóbb meg fogja tudni mérgezni, amikor a kutya nem tud ellenállni a csábításnak.
2017. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

H bedobnak a kutya saját területére valami mérgezett húst, és ő egyszer csak ráakad, azt sehogy sem fogod tudni megelőzni, hogy ne egye fel.

Megfelelő neveléssel el lehet érni, hogy a kutya a jelenlétedben ne fogadjon el senkitől ételt, ne egyen fel földről sem semmit. Még azt is elérheted, hogy a távollétedben se vegyen el kézből ételt. De hogy a saját kertetekben egy talált falatot ne egyen fel? Ez nem működik.


Marad a kennel vagy a lakásban tartás. Kellő sétával, mozgatással, foglalkozással ez sem kínzás a kutyának.

2017. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Első kettő retard: mondta, írta itt valaki, hogy a szomszédtól fél????
2017. jan. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként kennelben is meg lehet mérgezni.
2017. jan. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kert egy sarkában eldugott kennelben nehezebb. Akkor persze menni fog, ha betörnek hozzájuk. De jellemzően ekkor már a kutyával nem foglalkoznak.
2017. jan. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kennel nagyon jó ötlet..SE

Vidd be a lakásba és ha kimentek sétálni,akkor mindig figyeld.De meg is lehet rá tanítani,hogy csak azt egye meg,amit ti adtok neki..De jobb inkább megelőzni és bent tartani. Kinti sétánál,meg ha látod,hogy megevett valamit,ami gyanús lehet,akkor orvos azonnal.

De ha nem kint tartod,akkor alapból minimalizálod a kockázatot..

A kennel amúgy hülyeség, ugyanúgy bedobhatják a mérget és még kínzod is abban a pár négyzetméterben..Hadd menjen be,gondolom ti is házban laktok bent

2017. jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A térfigyelő kamera talán visszatartó erő. Legalábbis ebben reménykedtem, amikor körbekameráztattam a házat. A kapun kint van a kameráról a tábla.

Volt egy időszak, amikor sok kutyát mérgeztek meg a környékünkön és megijedtünk, hogy hozzánk is eljutnak ezek a jószándékú emberek.

Ahogy már előttem írták, nem tudod megakadályozni, hogy a kutya megegyen valamit, amit a saját teületén belül talál.

2017. jan. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is mérgezték már meg kutyámat,sajnos nem élte túl.

Tudtam,hogy akarok másik kutyát,lett is és pár hónapos korától jártunk kiképzőhöz,soha senkitől nem fogadott el ételt csak tőlem.

Tudom,hogy erre nincs mindenkinek kapacitása de ez is egy megoldás lehet.

Ez sem 100 % de plusz egy dolog amit megtettem érte.

2017. jan. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!