Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyánktól. Mit tegyek?

Félek a kutyánktól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár napja egyik ismerőstől elhoztunk a kutyájukat.2éves kan kutya.Nem is volt baj pár napig értelmes,leül pacsit ad nem nyúl a kajájához csak ha engedélyt kap.

A gond hétfő reggel volt.Bicaj elő gyerekkel indulás oviba,bele akartam tenni a kisülésbe a kutya ugatott rám lökdösött,két lábra állt és a hátamnál taszigált.Kivettem a gyereket az ülésből mert csak félig tudtam beletenni,de ugatott egyfolytában.A gyerek a teraszon állt oda akartam menni hozzá és nem engedett oda a gyerekhez.Léptem volna fel ,elém állt és ugatott,vicsorgott.Persze rákiabálltam,hogy nem szabad menj a helyedre.Le se bagózott.Remegtem az idegtől és féltem tőle,hogy nekem ne ugorjon.

Semmit nem csináltam ami ez kiválthatta volna.

Ha a férjem otthon van semmi baj nincs,de ha nincs otthon a kutya teljesen más.

Félek tőle,amúgy is tartok a kutyáktól mióta tavaly megharapott a másik kutyánk.A régi gazdája szerint nem fogad el a kutya gazdájának,ami baj mert nagy részt én vagyok otthon a gyerekkel.

Mit csináljak?


2017. jan. 11. 06:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola mindenképp!

Első körben kötődést kellene építeni. Te adj neki enni, azt is csak munkára kapja meg, gyakorlásra, új feladatok tanítására, séta közben. Ezt egy 2-3 hónapig. Ha nincs időd vele foglalkozni, aznap kimarad a kaja is, de azért próbálj rá időt szánni. Még szabályokat ne hozz be az életébe, nem tudod érvényesíteni az akaratodat, valószínűleg a leírás alapján nem is értesz a kutyaneveléshez. Addig a konfliktus helyzeteket kerüld, inkább zárd el arra az időre a kutyát.

Majd ha a kötődés meg van, jöhet a nevelés is, amihez kelleni fog a kutyasuli!


Egyébként csak egy kérdés, miért hoztatok el egy felnőtt, nem teljesen jól nevelt kutyát, ha te félsz is tőle, nem is tudod irányítani?

2017. jan. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A kutyak eseteben nagyon fontos a fellepes. Naluk a tulelest egy eros vezeto jelenti, ha nem te vagy az akkor "neki kell" annak lennie (ferjed hianyaban), ami ertelemszeruen az ember vilagaban nem fog mukodni. Onmagaban a kiabalas semmit nem er a kutyak nem igy adjak tudtara egymasnak a dolgokat (nekik kb hangos ugatas lehet), nem ugy a testbeszed. Ha felsz tole o tudni fogja es belekerulsz egy ordogi korbe, minel jobban felsz annal jobban "felbatorodik", es megerositi a jelenlegi "poziciojat" a falkaban.


Valoszinu a "rangrendszer" lehet a problema egyszeruen a kutya szerint o feletted all, ezt vagy otthon te magad a ferjed segitsegevel megoldod, vagy pedig ha van lehetoseged hivj hazhoz egy hozzaerto embert, aki elmond tippeket trukkoket, majd a tudassal felvertezve konnyebben fogsz boldogulni.

2017. jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azért mert elakarták altatni,v.széttépte volna a másik kutya akivel együtt élt.

Én etetem az elejétől fogva,a kezemből is eszik semmi odakapás semmi baj nincs vele.

Csak ez a hétfői eset,most már tartok tőle.Úgy gondoltam hogy le tudom küzdeni a félelmem,eddig nm is volt baj de azóta félek.Ha a kutya csak köhög v.fura hangot ad ki már elfog a félelem.

2017. jan. 11. 07:17
 4/16 anonim ***** válasza:

#1: Ez elso sorban nem kotodesi problema, hanem rangsor. Teljesen mindegy mennyire probal bazari trukkoket tanitani a kutyanak amig az semmibe veszi, sot a leirasa alapjan rangban a kutya alatt van. Elobb a rangsor problemat kell megoldani, aztan johetnek a bazari trukkok es a "kotodesi treningek".


Azzal egyetertek, hogy amig nem tudsz megfelelo segitseget kapni, addig nem erdemes megcsak probalkoznod sem, mert a bizonytalansaggal felvertezett felelem szinte felcsavarja a kutya onbizalmat es a jelenleginel sokkal nagyobb gondot is jelenthet.

2017. jan. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kerdezo: A kutyak egesz eletukben probalkoznak, mondjuk ugy letelemuk ki tobbet ki kevesebbet. Olyan ez mint az asztalnal a kunyeralas, eleg egyszer adni neki, utana mindig ott fog ulni es remelni, hogy majd most esik egy falat megint. Ezert mondjak a kutyanvelesben a kovetkezetesseg a legfontosabb, ha valaminek egyszer teret adtal, az kesobb visszauthet.


Sajnos kenytelen leszel (segitseggel) beleallni a "pofonba" es "kiharcolni" a csaladban valo rangodat (ami ertelemszeruen a kutya folott van), ebben kerheted a ferjed segitseget, de inkabb javaslom egy hozzaerto emberet(nem feltetlen kutyasuli, trener, hanem olyan aki ert kutyakhoz).

2017. jan. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Sürgősen vigyétek el kutyasuliba,ahol te is és a kutya is sokat tanul majd..

Ha ez így megy tovább, nem csodálkoznék,hogyha este titeket mutogatnának a híradóban,hogy megmarta a gyereket a kutya.. Nem akarom az ördögöt a falra festeni,de nem játék.

Ha nincs idő kutyasulira,akkor meg jobb lenne más gazdát keresni neki,mielőtt nagyobb baj lesz.Egyébként bármelyik kutyát meg lehet nevelni, ha értesz hozzá. Ha nem,akkor a legengedelmesebb kutya is tojni fog rád.

2017. jan. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A helyedben visszavinném a kutyát a régi gazdájához, aztán kínlódjon vele ő, vagy keressen neki másik gazdát, aki tudja fogni a kutyát.

Szép és jó dolog a segíteni akarás, meg hogy állatbarát valaki, de azért az embernek a gyereke és a saját testi épsége legyen már mégis fontosabb!

Sajnos én olyat is tapasztaltam, hogy a régi gazda nem mondta el, hogy miért akar megszabadulni a kutyától valójában, meg hogy menhelyről olyan kutyát adtak ki kisgyerekes családnak, ahol a kutyával problémák voltak. Sokan csak (bocs) keresnek egy balekot, akire rá lehet sózni, aztán kínlódjon a kutyasulival meg a szocializálással.


Meg a kis tökömet!

A kutya mehet vissza postafordultával, mert azt elfelejtették közölni, hogy a másik miért akarja széttépni, és hogy egyáltalán nincs jól szocializálva. Nálatok egyértelműen akkor jött elő a probléma, mikor a gyerek közelében voltál, nekem elsősorban úgy tűnik, hogy a kutya védeni akarja tőled a gyereket, rád pedig nem hallgat.

Ez így egyáltalán nem lesz jó.


A kutyasulival és az idomítással az a baj, hogy hosszú távon jelent megoldást, de ha téged holnap megtámad a kutya, mert ölbe veszed a síró gyereket, az rajtad nem fog segíteni.

2017. jan. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya/mekkora?



Szerintem nem feltétlenül hülye a kutya, inkább egyáltalán nem volt nevelve és nem érti magát a szituációt. (Az én befogadott kutyám eleinte az utcaseprőkre akart rárontani, ki tudja miért, azóta leszoktattam róla.) Lehet, hogy önkéntelenül is úgy viselkedsz a közelében, hogy kiváltod ezt a nem kívánatos reakciót.


Előttem írták már és tényleg, a fellépés rengeteget számít.

Sajnos sok kutya szórakozik azzal, hogy megpróbál bevédeni dolgokat vagy személyeket, ilyenkor le kell állítani a viselkedést, de ha nem megy, mert félelmet kelt benned a kutya, akkor alternatívaként tanítsd meg neki, hogy amíg pl. a kocsinál vagy addig ő feküdjön be a helyére (pl. kutyaházba).


Egyébként sokkal könnyebb leállítani egy kutyát, ha már a legelején, csírájában blokkolod a viselkedést. Amint elkezd lábatlankodni, elküldöd és nem várod meg amíg körtáncot jár körülötted és ugat. És kiabálni is fölösleges, az sokszor csak olaj a tűzre. Egy nyugodt, de határozott fellépéssel a kutyának is hamar leesik, hogy mi van, mit vársz tőle.


Amúgy a kutyasuli vagy házhoz hívható kiképző (ez még jobb lenne) tényleg jó ötlet, lehet, hogy tök egyszerűen leállítható a kutyátok erről a viselkedésről, a kiképző ebben fog segíteni, mert kívülről lát titeket.

2017. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#4! Amíg nincs egy alap kapocs a kutya és az ember közt, addig nem is tudja őt nevelni! Akkor menne, ha értene hozzá a kérdező, és pláne nem félne a kutyától. De így, teljesen laikusként egy vadidegen kutyára nem fog tudni hatni! Ha legalább már a kötődés meg van, elkezdhetnek komolyabban is dolgozni a kapcsolaton.

De hogy lásd a dolgot: ha a te kutyádhoz odalépne egy vadidegen, szabályokat akarna behozni neki és büntetni akarná, mit reagálna a kutyád? Félne vagy agresszív lenne. Mert egy vadidegen teszi mindezt, nincs meg a kölcsönös bizalom. De ha ezt olyan ember teszi, akit ismer a kutya, kötődik is hozzá, egész más lesz a helyzet!

2017. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerinted a Vakvezeto kutyakat hogy oktatjak? Ott NEM is alakulhat ki kapocs es nem is alakul ki azonnal, ha mondjuk uj gazdahoz kerul, megis el kell latnia a feladatat, nem ugy van hogy majd fel ev mulva talan nem viszi ki a 8 savos autoutra, mert kialakul a kotodes.
2017. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!