Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepszia kialakulhat 7 éves...

Epilepszia kialakulhat 7 éves korában is?

Figyelt kérdés

Van egy pit keverékem, 8 hetes korától nálunk van. Nyáron lesz 8 éves. Soha nem volt beteges, alapjáraton kinti kutya, most a hideg miatt bent van a házban. Reggel ébredéskor vettem észre, hogy rángatózik a feje. Nem durván, úgy 1-2 cm-es mozgás. Máshol nem, tehát a teste nem rángatózott, csak a feje. Megfogtam, simogattam, akkor is. Visszaküldtem a helyére, szót fogadott, visszament. Tehát a tudata is tiszta volt. Majd 2-3 perc múlva abbahagyta a rángást.

Ez epilepszia lehet? Ilyen korban is kialakulhat?

És ha az, ezt az orvos hogy tudja kideríteni? Milyen vizsgálatokkal?



2017. jan. 11. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez nem epilepszia.
2017. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kialakulhat, de lehet más idegrendszeri betegség is.

Jól felszerelt rendelőbe vidd.

2017. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem az, de egyébként kialakulhat. Nálunk 7 évesen jött elő.
2017. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És az idegrendszeri betegségeket hogy vizsgálják? CT-vel? Vagy hogyan?
2017. jan. 11. 10:31
 5/11 anonim ***** válasza:
nekünk volt fiatal olyan 3 éves kutyánk,komondor,az is így kezdte,elsőbb csak a feje és a lábai,majd már az egész teste,kb 3x jött ki rajta,majd el is vitte
2017. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És kiderült mi volt a komondor baja?
2017. jan. 11. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Na jó, azért nem kell rögtön túlmisztifikálni.

Ez akármi lehet. Persze, lehet valami idegrendszeri betegség is, de még húsz másik dolog is.



Az én kutyámnál 17 évesen jött ki az epilepszia, de az nem így nézett ki... Görcsösen rángott az egész teste, habzott a szája, a tudata meg még 3-4 óráig totál zavart volt.

2017. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha megint produkálja, vidd dokihoz.
2017. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
epilepszia,abba halt bele a doktor szerint
2017. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a primer epilepszia már fiatalkorban manifesztálódik, ha később jön elő, akkor inkább valami egyéb agyi térfoglaló folyamat következménye az epileptiform roham/rosszullét. Egyébként az, hogy nem nagyroham, nem jelenti azt, hogy nem epilepszia, ugyanis ennek a betegségnek több fajtája van, és a fokális rohamok nem az egész testre terjednek ki. Azonban az, hogy tudatánál volt a kutya, inkább valami más jellegű idegrendszeri folyamatra tereli a gyanút.

Sajnos ezt mi innen nem tudjuk diagnosztizálni, mindenképp egy állatorvos fogja tudni kideríteni a probléma gyökerét, de tényleg jól felszerelt rendelőbe vidd, igényes helyre.

Az epilepsziát egyébként EEG-vel diagnosztizálják, és a CT az konkrétan az agyi góc lokalizációjára lesz majd jó.

[link]

2017. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!