Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agaraim szenilissé...

Magyar agaraim szenilissé váltak?!

Figyelt kérdés

Két kan magyar agaram van. Az egyikőjük 2,5 éves a másik 1 éves lesz. A probléma a következő: mióta itt van a kicsi a nagyobbik agaram teljesen elfelejtett viselkedni. Előtte remek kis agár volt, de mára ez kezd eltűnni belőle. Új szabályokat vezettem be(a kiskutya előtt is megvoltak ezek, de aztán saját lustaságból adódóan nem folytattam a szabályokat mikor megérkezett a pici). Most már ketten hülyülnek, pl. sétánál húznak, felmennek az ágyra és ha szólok elsőre nem mindig jönnek le, ha meglátnak egy másik kutyát (főleg az 1 éves) elkezd ugrálni a pórázon, hogy hadd menjen játszani. Illetve a pici sokat sír ha egyedül van. Milyen szabályokat tudtok ajánlani amit érdemes betartatnom velük?

Előre is köszi!


2017. jan. 11. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem szenilisek lettek, csak rajottek, hogy nem lesz semmi kovetkezmenye, ha nem engedelmeskednek.

Ajanlott szabalyok: mindig elsore vissza kell jonni, nem szabad huzni, nem szabad felmenni az agyra, nem szabad ugralni es nem szabad sirni.

2017. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Haha, ne haragudj, de kicsit vicce, amit írtál :D Ez nem szenilitás. Ez olyan, mint a gyerekek az óvodában! Hiába viselkedik jól egy csoport, ha beraksz egy rosszcsontot, az beleviszi a többi gyereket is a hülyeségbe. A kutyák ugyanilyenek!


Először is a rendetlenkedőt állítod le, utána meg azt amelyik követi.


Ha bohóckodnak, állítsd le őket azonnal.


Egyértelműen a kisebbik a rendbontó, de hát melyik kamasz kutya nem hülye... :D Őt kéne igazán helyre rakni, aztán már a nagyobbik se ökörködne annyit.


Te meg legyél sokkal következetesebb. Nem jönnek le első szóra az ágyról? Akkor másodszorra nem szólsz, hanem odamész és lependeríted. Csak engedéllyel mehessenek fel.


Sétánál ugyanez, addig nem kezdődik a séta, amíg valamennyire nyugton nem tudnak maradni.

2017. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szenilitást nyilván ironikusan értettem :)
2017. jan. 11. 11:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló köszönöm a nagyon hasznos válaszodat. :D Örülök, hogy mit sem változott ez az oldal.
2017. jan. 11. 11:46
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves második! Köszi, a szenilitás mint írtam irónia volt :D felneveltem már pár kutyát, úgyhogy tudom, hogy ez nem létezik náluk. Csak sosem volt még 2 kutyám egyszerre, ez okoz fejtörést leginkább. Megpróbálok következetesebb lenni!
2017. jan. 11. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Elso vagyok. Ugy latszik, nem ertetted meg. Kifejtem. A kutyaid azert nem fogadnak szot, mert nem magyaraztad el szamukra is ertheto modon, hogy tilos. Nem igazan ertem, milyen szabalyokra gobdolsz, ilyen Jan Fennel felekre? Mert ha igen, akkor elarulom, hogy annak, hogy ki eszik elobb es ki megy ki elobb az ajton, nem sok koze van a falkavezerseghez. Ha nem akarod, hogy felmenjen az agyra, akkor legyen az a szabaly, hogy tilos felmenni az agyra. Es ha megis felmennek, legyen hatalmas buntetes. Akkor fogjak megtanulni.
2017. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmilyen más szabályra nincs szükség, csak azt kellene komolyan venned, hogy amit mondasz nekik, azt meg is csináltatod velük, határozottan. Az egész életüket beszabályozhatod, semmit nem fog érni, ha tudják, hogy a szavaidnak nincs súlya. Szóval legyen. Tanulj meg tiltani, odanyúlni, nem könyörögni. Ha nem megy, kérd szakember segítségét :)
2017. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!