Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, Kuvasz megítélésében...

Segítség, Kuvasz megítélésében ( nagyon fontos )?

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék minden kutyástól. Családomnak szeretném elmagyarázni hogy a Kuvasz nem egy idegbeteg fajta. Nagyapán 20 évig oltót kutyákat, és mivel nála az elaltatott kutyáknál busásan a kuvasz vezetett és olyan kutyákat látót amik a saját gazdájukat megharapták ezért hallani sem szeretne a fajtáról. Tart tőle, megérti hogy a kutya csak azért bolondul meg, mert 1 méteres lánc nem élet.

2017. jan. 11. 12:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Nekunk egy masfel eves kuvasz holgyikenk van. A vilag legkedvesebb kutyaja. Hizelgo. Az etelt a szajabol kiveszem. Szerintem attol fugg h.hogy van nevelve.

Megkotve soha nem volt ott megis bolodnulna. (Mondjuk en is) en nem cserelnem el semmi mas fajtara. Nagyon jo hazorzo. Legjobb baratnom.

2017. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A Kuvaszok tipikus példái annak, hogy nincs rossz kutya, csak rossz gazda.

A Kuvaszok kemény kutyák, értsd, ha nincsenek megfelelően szocializálva, illetve lemozgatva, akkor valóban megkattannak. DE!! Az, ha egy kutya bekattan, az nem a kutya hibája, hanem azé a kétlábúé, aki képtelen az önismeretre és nem ismeri fel, hogy neki speciel a Kuvasz nem való.

Nem kezdő kutyásoknak találták ki a fajtát, de megfelelő hozzáértéssel fergetegesen jó kutyák!!!

2017. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az itt a nagy baj hogy 90%ba falun tartják idáig még nem gond,de olyan emberek többségben akik számára nem kutya a kutya hanem "jószág". Bezárja hogy az udvar felén tud mozogni,nem viszik sétálni,ha elviszed akkor mindenki mérgelődik hogy ugatnak az ők kutyáik, holott normális lenne a séta... És ebbe a kuvasz ténylegesen belebolondul. Olyannak való aki elviszi sétálni és nem úgy hogy jajj van egy kutyám sétáltatom és fél év alatt már annyi is,hanem több év múlva is elfogja vinni.
2017. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nehogy félreértsetek, sosem volt kuvaszuk. De más kutya fajták igen n.juhász, komondor, sárhegyi, de egy pitbull sem akadály vagy egy dobi. Szóval nem első kutya, és ö most egy kaut szeretne vagy egy kájt, kuvasz meg se hallgatja és ez is baj szerintem, mit tanácsoltok? Nem kell félni sétáltatás nem probléma, de ideje lenne visszatérni a kérdésre kérnék mindenki erre.
2017. jan. 11. 13:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe. Amíg nem találkoznak egy rakás idős normális kuvasszal, addig nem fogják elhinni, de lehet, hogy akkor se. Majd ha külön laksz, olyan kutyát tartasz, amilyet jól esik :)
2017. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyen kaut vagy kájt. Nem kell ráerőltetni olyan fajtát amit nem szeretne, mert abból csak a baj lenne.
2017. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor abban segítsetek hogy másképp nézzen a Kuvaszra.

Most 4 normális Kuvaszt ismer amik tök jól elvannak a családokban. De 20-év negatív esetek miatt, nem egyszerű eltüntetni, értem eszt de azért áthatnátok tanácsokat.

2017. jan. 13. 08:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívü, hogy mondod neki, hogy te több normális kuvaszt ismersz, meg főleg nevelés kérdése a dolog, nem nagyon tudsz csinálni semmi. De miért akarod ennyire meggyőzzni a láthatóan elég fafej apádt?
2017. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyapámat kell meg győznöm, miért nem akarja kb 80 kuvaszt áltatót el, mert gazdáikat megharapta, biztos ismeritek a helyzetet telo csörög altatás rendel mert megbolondult stb.


Szívemen viselem az összes magyar kutyafajtát főleg hogy lassan a kihalás szélén járnak.


https://www.youtube.com/watch?v=EU5RojM13vk

2017. jan. 13. 15:22
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze értem én, én is sajnálom, hogy háttérbe szorultak a magyar fajták (nem csak a kuvasz), de lásd be, hogy nagyapád már nem fog a véleményén változtatni, emiatt ne legyél ideges, neveld a következő generációt arra, hogy a kuvasz nem veszélyes, ó kutya. Annyi rosz élménye volt nagyapádnak a kuvasszal, hogy amiatt a 4 egyed miatt nem fogja megváltoztatni. Szerintem ezen ne veszekedjetek szerintem nem ér annyit.
2017. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!