Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Magán állatorvosi rendelőt tartok fenn (az emberek rám csörögnek én meg kimegyek az állathoz vagy ők jönnek hozzám). A házam kertes, amikor épp ráérek szeretek futni (nem keveset). Otthon van szinte minden családtagból (látogatással együtt) és a kutyát elvinnénk a rokonokhoz. Házi állatok: macska, nyuszi, sikló + a több napos kezelésre szoruló betegek. Van elég pénzem (minúsz fizetéssel járnak az állatorvosi ellátások). Azt szeretném, ha szórakoztatná a pácienseket (ha kihívnak elvinnénk a kutyát is). Összevetve: a kutyának barátságosnak kellene lennie az felnőttekkel/gyerekekkel/háziállatokkal/idegen kedvencekkel és emberekkel. Viccesnek kellene lennie és ha velem futne sem lennék egyedül.


Persze ismerem én a kutyákat, de kéne egy kis segítség. Írnátok pár olyan kutyát, ami jó lenne nekem? Köszönöm!


31/N



2017. jan. 11. 14:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
4%

szia, nem tudom milyen kutyát akarsz de: amik szépek és házőrzők, husky, farkas kutya (sajnálatos módon nem tudom a farkas kutya helyes nevét :(), tacskó, labrador... remélem tudtam segíteni ezeket megéri mert ezekkel biztos hogy lesz élményed :)

remélem hogy tudtam segíteni. :)

2017. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

"Összevetve: a kutyának barátságosnak kellene lennie az felnőttekkel/gyerekekkel/háziállatokkal/idegen kedvencekkel és emberekkel."


Ez csak attól függ, hogy TE hogyan neveled.


"Viccesnek kellene lennie és ha velem futne sem lennék egyedül."


Ez egyed tulajdonság, nem fajta.



Menj el a legközelebbi menhelyre és válassz egy kutyát.

2017. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Golden retriever-re gondoltál?! :)
2017. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

#1:

Ha nem baj,kijavítanálak:

Nekem nagyon úgy jön le hogy ez a kérdező első kutyája lesz. A husky és a tacskó NEM jó első kutyának. A labi tényleg jó ötlet.


Kérdező: Van más konkrét elképzelésed?

2017. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Ahova mi járunk egy puli van:) ha vinnéd mindig magaddal, akkor ne nagytestűt válassz. Szerintem egy beagle jó választás lenne. Kedves, aranyos, ha úgy van energiabomba, ha meg nyugiba kell lenni, akkor elfekszik akár egésznap.
2017. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vinnem beteg kutyák közelébe + én nem örülnek ha kijönne a doki es hozna a kutyáját is...
2017. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egy Samoyed alkalmas lenne erre a célra. Családcentrikus. Emberekkel és állatokkal is jól kijönnek, de ez nevelés kérdése leginkább. Nem olyan gyakori Magyarországon, így szerintem nagy sikert aratna a vendégeidnél is. Emellett futópartnernek is ideális.

Ha nem a kutya ára a mérvadó a vásárlás során akkor szerintem egy Samoyeddel jól jársz.

Ajánlanám a Moonlight Melody kennelt, de nekik csak egy év múlva lesznek kölyök kutyák. ( [link]



#6

Gondolom úgy értette, hogy ha oltani megy és egyéb apróságoknál elvinné, ha pedig valami fertőző beteg kutyához megy, oda meg értelemszerűen nem.

Én viszont kimondottan örülnék, ha az állatorvos amikor kijön oltásra akkor a kutyám rohangálhat egyet az ő kutyájával.



#1

Konkrétan leírta milyen kutyát szeretne, milyen céllal.

A husky pedig az egyik legrosszabb házőrző.

Mivel érdeklődtél iránta ezért leírom ezt is:

Az európában elterjedt farkaskutya hivatalos neve Csehszlovák Farkaskutya.

2017. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A mi állatorvosunk rendelőjében (mert a rendelő mellett lakik közvetlen) 2 border és 1 bichon van. nagyon jól oldják a kutyákban a feszültséget ha kell helyre is rakják őket. Az én kutyám már csak miattuk is szeret oda járni. Ha épp problémás kutyát visznek vagy ilyen akkor hátra küldik a kutyákat a kennelekhez ahol az ivartalanításra váró kutyák vannak. A goldi vagy labi szerintem is jó lehet csak kutyasuliba azért vidd hogy rendesen legyen szocializálva és nevelve.
2017. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Közép uszkár, labrador, golden retriever, vizslafélék, vagy menhelyi keverék.
2017. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Berni pásztor :)
2017. jan. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!