Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy képes valaki ilyen...

Hogy képes valaki ilyen időben kint tartani kistestű, rövidszőrű kutyákat, fűtetlen kutyaház és fűthető helyiségbe való bejárás NÉLKÜL?

Figyelt kérdés

Valahányszor kimegyek a hidegbe, és fél perc alatt átfagynak a végtagjaim, mindig eszembe jut, hogy rengetegen kutyát/macskát tartanak udvaron/szabadon úgy, hogy egy fűtött kutyaházat vagy fűthető helyiségbe való bejárást nem biztosítanak neki. Vannak fajták, amik ezt elviselik persze, de jellemzően a többség nem szánhúzó típusokat, vagy nagytestű, vastag, téli bundásokat tart kinn a -15-20 fokban.


Rövidszőrű tacskókat, kistermetű keverékeket, sőt pár hetes/hónapos kölyökkutyákat kivágnak a kertbe, legfeljebb szalmával, rosszabb esetben rongyokkal kibélelt, szeles kutyaházba. Az épphogy romlott kajával néha megetetett, szabadon kóborló macskákról nem is beszélve, de ők legalább önállóbbak, és keresnek maguknak védettebb, meleg helyet, élelmet.


Ha én fázok 3-4 réteg ruha alatt, bele se merek gondolni, hogy az ilyen kutyák közül hány fagy halálra egy jegesebb éjszakán.


A fűtött kutyaház, vagy néhány fokos garázs/melléképület jobb a semminél, de az sem a legideálisabb a kint tartott "kedvencek" ízületeinek.



2017. jan. 11. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy képes?

Úgy, hogy ostoba, érzéketlen. Más magyarázat erre nincs.

2017. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert annyi eszük nincs, hogy tisztában legyenek a saját állatuk igényeivel, hát vannak akik a hetek óta látványosan szenvedő kutyájukat cseszik orvoshoz vinni, inkább kiírnak ide egy kérdést, hogy mit csináljanak vele...

Az csak egy kutya, az elvan ott kint a -20-ban, meg a +40-ben is, kit érdekel, majd lesz másik a szomszédtól, akinek minden évben 2-szer ellik a kutyája... Sajnos nagyon sokan még ezen a szinten vannak, szerintem valamiféle alkalmassági vizsgálathoz kellene kötni, hogy ki tarthat állatot.

2017. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert h.lyék..

Szomszédban is kint van a rövid szőrü kutyája,kikötve.

Bár ő sem normális,mert anno elcsavargot a kutyája,mert tiszta lyuk a kerítése.Szegényt állandóan megverte,majd megkötötte,de természetesen a kerítés még mindig lyukas..Az ilyeneknek nem való állat,mert ő maga az állat.

2017. jan. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jelenleg -8 fok van, egész éjszaka nem lesz -10nél hidegebb. Egy házban (hőszigetelt monden oldalról) alszik a beagle és a németjuhász kutyánk, nagyon melegre be tudják fűteni. Amikor -15/-20 fok volt bent aludtak, meg bent is fognak ha lesz még. Én nem tudom, szerintem bármilyen kutyának alap lenne a hőszigetlet ház. Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy nagyon kevés helyen lehet tényleg jó kutyaházat venni sajnos.. Mi is mind a 2őt ismerős asztalossal csináltattuk.
2017. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt mert az ilyen ember annyira ostoba... hogy nem jut el a tudatáig, hogy a kutya is fázik, érez... Másrészt meg a nemtörődömség, "ha megd*glik lesz másik" felfogás... Az ilyennek a kutya nem családtag, hanem fogyóeszköz, mint egy csomag zsebkendő...
2017. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy ilyen emberek tarthatnak legálisan állatot, és kis hazánkban ennek a szabályozása is szegényesen megoldott.
2017. jan. 11. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egy olyan vizslát (rövidszőrű) kaptam/mentettem, aki télen -10 fokban is kint volt :(, sem rongy, takaró se volt neki, de még szalma sem, két oldalról volt szigetelt a háza, de az ajtón nem volt semmi (PVC hőfüggönyre gondolok). Szegényt nagyon megviselte, télen alig akarja kidugni az orrát a meleg (kb 20 fokos) eloszobabol:D belegondolni is rossz milyen volt szegénynek:((( nem volt lehetősége h atmelegedjen:( amikor nincs annyira hideg (max -3 fok) es sétálunk egy órát, akkor már nagyon várja h hazaérjünk, es vefeküdhessen az ágyába :D
2017. jan. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekünk labi szerű kutyánk van. most a hidegekben alig bírtam legalább estére beimádkozni a házba. napközben meg bent sem marad. ráadásul fogja a paplanjait és kivonszolja az udvar közepére és ott fekszik. nem tudom milyen defekt ez nála, de ritkán marad meg a helyén
2017. jan. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet keveredett bele némi husky vér. Nálunk fordított volt az alapjáraton kinti kutyákat tudtam alig kiimátkozni, amikor a nagy hidegekben éjszaka bent voltak és reggel (mivel mentünk el otthonról) ki kellett tenni..
2017. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!