Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász egy vagy kettő?

Németjuhász egy vagy kettő?

Figyelt kérdés
Egyet vagy kettőt vegyek? Két szukát, két kant, vagy egy szukát egy kant? Egyet nem nahyon akarok, hogy ne legyen egyedül, de nincs tapasztalatom velük.

2017. jan. 11. 20:27
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem akarok vele foglalkozni. Nyilván, ha ráérek játszanék vele meg próbálnám tanítani, de az embernek van munkája, szerintem minden kutyatartónak van. Igen őrzésre és szórakozás céljából hobbinak venném, nem akarom versenyre vinni. Meg a kutyaiskolát, se hiszem, hogy olyan fontos. Szerintem a magyarországi kutyatulajdonosok 10%-a nem vitte a kutyát ilyen helyekre, mégis elég sok jól nevelt kutya van.
2017. jan. 12. 10:53
 22/36 anonim ***** válasza:
81%

"Nyilván, ha ráérek játszanék vele meg próbálnám tanítani"

És mi van ha nincs rá időd? mert nyilván lesz olyan. És mivan ha megpróbálod és nem sikerül tanítani?? fogd már fel, hogy németjuhásznak napi szintű foglalkozás kell!!! Nekem is németjuhászom van (9 hónapos) tudom miről beszélek!! Egyetem mellet+Okj-s suli mellett foglalkozom vele. Most vizsgaidőszakban nincs annyi időm rá, de így is megvan a napi szintű foglalkozás, de ezt amennyit vele vagyok kevésnek érzem, el se tudom képzelni mit csinálna, ha 3-4-5 napig felé se néznék. Mi 2 kutyasuliba járunk mind emellett. És főleg 0 tapasztalattal hidd el szükséges. Azért ez már hozzátartozik a felelős álltattartáshoz. (tőlünk nyugatabbra vannak olyan országok, ahol a kutyaiskola kötelező)

2017. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan jártak kutyaiskolába, főleg munkakutyákkal a nj pedig az. Fontos, mert a fejedre nő.

Az meg, hogy foglalkozol vele HA van időd, az bőven nem elég. Minden nap kell, lelkiismeretesen, legalább 1 órát.

Munka, egyetem mellett nálunk 3 óra foglalkozás van. Meg lehet oldani, csak akarni kell.

2017. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Normalis tenyeszto nem ad neked igy kutyat, felejtsd el. Egy kutya nem jatek, hogy amikor kedved van hozza, akkor eloveszed. Napi foglalkozast igenyel. Azt neg foleg nem lehet, hogy 3-4 napra egyedul hagyod.
2017. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász munkakutya, az általad írt tartásmód nagyon nem felel meg neki. Vele kell dolgozni, képezni, kutyasulizni (munkakutyás iskola). Nem csak ha van időd, játszani meg próbálni tanítgatni. Ez nem jó, nem elég ennek a fajtának, nem erre való.


A te esetedben, mivel a terület is megfelelő nagyságú, inkább nagytestű pásztorkutyát javasolnék, mint pl. komondor. Ők sokkal önállóbbak, területvédelemre valók.

2017. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Válassz egy olyan fajtát, ami nem munkára való.
2017. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Vettem kettő fajta tiszta német juhászt.
2017. jan. 25. 16:28
 28/36 anonim ***** válasza:
hát ez gyors volt ,melyik kennelből?
2017. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Szerencsétlenek.
2017. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Kamu!!! :D Maximum szaporítótól kaptál, az meg nem fajtiszta, lesz velük elég bajod. Ülj le, egyes.
2017. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!