Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy keszuljek fel lany...

Hogy keszuljek fel lany kutyam ivartalanitasara? Tobbi lent

Figyelt kérdés

Meg csak 8 honapos es az elso ivarzas elott all. Ebben a honapban kerul sor az ivartalanitasara. Foxterrier, igy fajtajabol kovetkezoen nagyon aktiv. Minden nap van vele szellemileg es fizikailag is foglalkozva, igy levezeti az energiait. De ivartalanitas utan nem lenne szabad ugralnia a seb miatt. Tudom, hogy egyes kutyak a mutet utan nen nagyon mozognak, mig masokat vissza se lehet fogni. Mar most tudom, hogy o a masodik kategoriaba fog tartozni. Hogy fogjam vissza, hogy nehogy baja essen?

Most is bent van a hazban a hideg miatt es a fotelban szokott aludni. Viszont nem szeretnem, ha a beavatkozas utan felugralna vagy probalkozna az ugralassal. Ugy gondoltam, hogy a fekhelyebe vennek egy uj parnat, hogy teljesen tiszta helyen aludhasson, hogy ne erje kosz a sebet. Viszont felek, hogy nem fog belefekudni. Ezenkivul attol is felek, hogy valami komplikacio adodik a mutet soran. Az allatorvosunkban teljesen megbizom, az elozo kutyamat is tobbszor mutotte es mindig sikeres volt. Hogy oldjam neg ezeket a problemakat es hogy kuzdjem le a felelmeimet?


2017. jan. 12. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen idősen lett ivartalanítva és ő is nagyon aktív kutyus. A műtét után viszont 2-3 napig fel se kelt, hiába kapott fájdalomcsillapítót, biztos, hogy fájt neki. Ha viszont már mozogni akar, akor ne tartsd fel. Lépcsőznie nem szabad, mi úgy oldottuk meg, hogyha láttuk, hol le akar menni szaladtunk és ölbe levittük vagy felraktuk a kanapéra stb. Gyorsan megtanulta és nézett ránk, jött fel az ölünkbe, hogy vigyük valahova. A sebe be volt kötve, így nem tud koszolódni, szerintem felesleges neki új ágy, max egy kcisit tedd rendbe a mostanit. Én azt csináltam még, hogy odaültem az ágya mellé, így biztosan nem akart menni sehova, hiszen mellette voltam beszéltem hozzá, simogattam. Víz, étel is ott volt melette, fel se kellett kelnie.

A műtét már rutinműtét, ne idegeskedj feleslegesen! Minden rendben fog menni, 1 hét alatt teljesen felépül, varratszedés után pedig meg mehet a játék ezerrel :)

2017. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jótanácsokat!

Most kicsit megnyugtattál :)

2017. jan. 12. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:

A fekhelyet, amin ébredezni fog, terítsd le vízhatlan lepedővel, mert sok kutya bepisil félkómásan. Ami nem baj, csak ne kelljen alatta mindent kicserélni. Nálunk a kettő közül csak az egyik pisilt be. Kihúztuk alóla a lepedőt, betettem a helyére egy másikat és nem kellett mozgatni a kutyát feleslegesen.

Sajnos a szaladgálást és az ugrálást nagyon nehéz megakadályozni, ha egy pörgős kutyáról van szó. Nálunk mindkét kutya fel-alá robogott az udvaron már a műtét másnapján.

Bébiknek való body volt rajtuk egy pici átalakítással, így nem tudtak a sebhez hozzáférni és nem is koszolódott a varrat.

Már a műtét előtt rájuk próbáltam és az altatásból már ruhában ébredtek. Úgy oldottuk meg, hogy pisilésnél se kelljen róluk levenni a ruhát.

Mi az első napokban 24 órát velük voltunk. próbáltunk úgy játszani, hogy ne ugráljanak közben, de egy nagyon aktív kutyát néhány varrat nem fog vissza.

A dokink azt mondta, hogy ha fájna nekik, akkor nem rohangálnának.

Pár nap múlva olyan lesz, mint a műtét előtt.

Csak viselkedj vele természetesen, nehogy megijeszd azzal, hogy kétségbe vagy esve :)

2017. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most olvastam vissza, hogy mennyi mindent elírtam, de remélem azért érthető, bocsi! Mi kertesházban lakunk és mikor már sétált bent, akkor kivittük a kertbe is, hogy friss levegőt szívjon, szimatoljon, körbenézzen. 10-15 perc alatt biztosan nem fázik meg. :) Az orvos is azt mondta, hogy mehet nyugodtan.

első voltam

2017. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!