Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet még nem tapasztaltam a...

Ilyet még nem tapasztaltam a kutyámmal. Mi történhetett? (Bocsi, hogy hosszú)

Figyelt kérdés

9 hónapos, mentett, keverék kutyám van. Nagyon békés, alázatos kutya, mióta nálunk van, rendszeresen visszük futtatóba, mindig nagyon jól elvolt más kutyákkal, inkább félt, de legtöbbször a nagyobbakkal is jól kijött, ha valaki nem volt szimpi neki, egyszerűen nem foglalkozott vele, de ilyen se sűrűn fordult elő, inkább őt közösítették ki.

Tegnap a futtatóban már volt egy vizsla, a gazdája éppen telefonált. Meg akartam várni míg leteszi, hogy megkérdezzem, bevihetem-e. Addig szagolattak, kerítésen keresztül, a kutyám párszor ugatott rá, kezdett feszült lenni. Mikor letette a gazdi, megengedte, hogy bevigyem, de "nekiment", morgott is rá. Pórázon volt, elhúztam. Mondta a másik gazdi, hogy lehet, hogy összezavarta ez a hosszú várakozás, én sem tulajdonítottam neki nagy jelentőéget.


Ma mi értünk ki hamarabb. Nem volt ott senki, hagytam szagolgatni. Közeledett egy husky, akivel egyébként már találkozott. Rá is ugatott, de mondtam a gazdájának, hogy hozza be, (azt hittem lelkesedésből ugat), de ennek a kutyának is nekiment, és morgott.


Mi lehetett ez? Persze tudom, hogy nem láttátok, és nehéz visszaadni, de nem értem. Tényleg soha nem láttam nála agressziónak leghalványabb jelét sem, kisgyerekekhez is bármikor odaengedtem, fel sem merült bennem, hogy félnem kellene. Ugyanígy a kutyákkal, teljes magabiztossággal engedtem oda bárkihez, és viszont, kicsitől az óriásig.



2017. jan. 12. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszodik, próbálgatja a karmait, feszegeti a határait.
2017. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Ha ugat a másikra, akkor egyértelmű, h nem akar vele pajtizni? Vagy milyen jelek vannak még ilyen esetben? Nem akarok hülyét csinálni magamból, hogy beengedek valakit magabiztosan, aztán nekimegy. Bár remélem nem lesz belőle tendencia.
2017. jan. 12. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!