Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A korcs kutyák tényleg ellenál...

A korcs kutyák tényleg ellenállóbak?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a korcs kutyák sokkal ellenállóbak a betegségekkel szemben, mint a fajtatiszta társai. Ez csak mende-monda, vagy igaz?

2017. jan. 12. 20:01
 1/6 anonim válasza:
Igen ha igazi keverék. A beltenyésztés bizonyos esetekben genetikai "deficittel" jár, vannak ugyanis bizonyos betegségek, amelyek csak homozigóta formában jelentkeznek, vagyis akkor, ha az utód mindkét szülőtől a hibás gént örökli. Minél közelebbi rokon a két szülő, annál nagyobb esély van erre, logikus tehát, hogy a keverékek esetében ez az esély elég kicsi. Természetesen mindez csak akkor érvényes, ha egymástól genetikailag elég távol álló fajták, illetve egyedek pároztatásából származik az utód, mint ahogy két keverék kutya utódja is lehet genetikailag terhelt, ha a szülők véletlenül éppen ugyanazt a betegséget hordozzák. Fontos azonban tudni, hogy a hibás gén nem magának a beltenyésztésnek a hatására alakul ki, illetve hogy létezik ún. beltenyésztést tűrő faktor is.
2017. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Én hoztam egyszer egy fajtatiszta német vizsla és fajtatiszta mudi keveréket. Nagyon beteges kutya volt. 5 éves korában sajnos meg is halt egy megfázás miatt (hozzáteszem akkor volt egy fajtatiszta labim is mind kettő bent kutya volt. A labi még többet is volt kint mint a keverék)

Most egy németjuhász-amstaff mixem van szintén fajtatiszta tk-s szülőktől ő is beteges

Ill. egy fajtatiszta bernim. Ő 11 éves 2 megfázáson kívül soha semmi baja nem volt.


Mindig vannak kivételek de én keverékkel még egyszer nem szívatom magam

2017. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha arra gondolsz, hogy a -20 fokban nem fázik meg, meg nem lesz parvos, nem lesz babéziás, stb, az nem igaz. Egy keverék kutya ugyan úgy elkaphatja ezeket a betegségeket és megfertőződhet, mint egy fajtatiszta.

Annyival "ellenállóbb", hogy a fajtabetegségek (pl patella, csípődp, stb) kevésbé jönnek ki rajtuk, mivel a génjeik változatosabbak. De ez sem garancia, illetve ez inkább a több-generációs keverékekre érvényes, nem pedig egy németjuhász-jellegű kutyára.

2017. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazabol vagy igen vagy nem. Altalaban egeszsegesebbek, de a rendelobe ahova jarunk hordanak egy bichon es akarmi kevereket aki szegeny nagyon beteges meg allergias meg minden baja van. A gazdaja mondta hogy havi szinten 60 ezreket kolt ra.


Volt egy tk-es bernink semmi baka nem volt szegenynek amig meg nem halt.


Volt tacskonk az nem volt torzskonyves de elvileg ket tacsko volt a szuloje bar falun ki tudja melyik keritesen milyen kutya logott be, de mindegy a lenyeg hogy nem vt fajtatiszta. Neki se volt semmi baja de aztan cukorbeteg lett es el kellett altatni mert nem evett. Doki szerint elment a szaglasa azert. De ekkor mar nagyon oreg volt.


Szoval szerintem a legbiztosabbra akkor lehet menni ha menhelyrol fiatal felnott kutyust vagy tenyesztotol kolykot veszunk torzskonyvvel.

2017. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalataim:

Előző kutyusunk keverék volt (Rottweiler), neki csípő-diszpláziája volt, ezért nehezen járt (mert a mozgás hiánya miatt meghízott, es ezért is kevesebbet mozgott (ördögi kör) de amúgy is jutásra hajlamos volt)

Mostani: fajtatiszta magyar vizsla, ebben a hónapban megyünk műtetni (lágyéksérv+ivartalanitas) ezen kívül vele nem volt semmi bajunk (6,5 éves, de csak egy éve van nálunk)

Hat en nem mondok semmit, egyénenként változó, az biztos h a szapis kutya nem lesz egészséges (nagy valószínűséggel) de egy jo kis utca mix lehet h tovább el, mint egy tk-s kutya:)

2017. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Milyen keverék? Egy bulldog beteges, akkor is, ha tenyésztőtől van, akkor meg még inkább, ha szaporítótól van. Egy lajka egészséges, szinte mindegy honnan van. A divat kutyák mindig betegesebbek, mert a tenyésztésben is, a szaporításban pedig különösen bekerülnek beteg egyedek. A nem túl ismert kutyák, pláne ha munkakutyák, mindig egészségesebbek.

A keverék ugyan ez. A genetika nem úgy működik, hogy egyszer csak kikapcsol, és ahogy keverék lesz, már nem örököl rossz tulajdonságokat, betegéseket. Attól függ kik a felmenők. Rengeteg igazi utcai mix diszpláziás, cukorbeteg, szívbeteg, epilepsziás, stb. És rengeteg tk-es kutya is.


Valószínűleg ez azért terjedt el, mert a szapis kutyákat is a tömeg fajtatisztának hiszi. Márpedig a szapis kutyák közt kimagaslóan sok a beteg egyed.

2017. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!