Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhem le a kutyám...

Hogyan nevelhem le a kutyám az állandó ugrálásról, rámtapigatásról? Tudom, a válaszok nagy része a "vidd kutyasuliba lesz", ahova járunk is, de nagyon tessék lássék kutyasuli, eszköz híjján pedig nem tudunk messzebbi településre elmenni.

Figyelt kérdés
A lényeg: utcán talált bizalmatlan kölyök volt, most bármikor behívható, szépen jár pórázon/anélkül, már labdázik (eleinte nem merte elvenni, vagy nem foglalkozott vele), előreküldhető, nem mondanám, hogy "kapuszabály" mert nem tudatosan van kérve tőle, de nem megy ki a kapun, ha szólok h NEM akkor elhagyja a butaskodast, bármibe kezd. De! Szökik. Csak a ház körülre megy ugyan, de akkoris az utcán van, és a kerítést szedi szét, pedig rendszeresen sétálunk, és azóta csinálja h kiengedtem magammal a ház köré, pedig folyamatosan foglalkoztatva volt. És a NEM egyetlen esetben nem használ: leül elém és teszegeti rám a mancsait. Három kutya van, de a másik 2 nem az enyém, azokkal nincs annyit foglalkozva (nem én vállaltam őket, mégis rám maradtak). Ha leülök, mind odajon, lökdösik egymást, az enyém letapossa őket folyton, szóval káosz. Illetve ha hárman szaladnak elém mind felugrál, az enyém is, ami örömében ugrál ugyan máskor is, de ha egyedül van,nem rám legalább. A másik: kaja előtt is iszonyúan bepörögnek, az egyiknek a szája is habzik ilyenkor, pedig csak szóra mehetnek az ételhez, de míg kiérek hozzájuk a tálaikkal a kezemben addig ezt csinálják. Mit tanácsoltok?
2017. jan. 13. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én a saját tapasztalataimat írom le, egy 7 hónapos zacskók van.

Ugrálás: ha ugrál, akkor ne vegyél róla tudomást, és fordíts neki hátat, vagy lépj egyet hátra, hogy ne tudjon rád ugrani. Ha abba hagyja pedig dícsérd meg. Egy idő után még fogja tanulni.

Kaja: ültesd le a kutyákat, és ha teljesen lenyugodtak, akkor kapják csak meg a kaját. Nálam ez eleinte 15-20 perc volt, de most már nyugiba várja a kaját. Ha megfogom a tálcát, akkor már szalad a helyére, leül, és türelmesen vár.

Remélem beválik nálad valamelyik.

2017. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Igazából ezzel próbálkozom, csak nem egy regulázott banda....sajnos. Az evés előtti ültetés csináljuk, de akkor megpróbálom kicsit húzni az időt, hogy higgadjanak.
2017. jan. 13. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!