Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék segítséget kérni!...

Szeretnék segítséget kérni! Túlzottan kötődik a kutya! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Három napja a munkahelyemre betévedt egy láthatóan kölyök németjuhász kutya. Annyira le volt soványodva, hogy természetesen enni-inni adtunk neki, és annyira vacogott a kinti minuszoktól hogy beengedtük az irodába. A kutya láthatóan engem választott ki, mert amint kilépek az irodából, megőrül, oda megy a helyemre, nem talál, felugrik az ajtóra,ablakra,nyüszít,ugat, teljesen megkergül,csak rohangál össze vissza mint aki nem normális. Egész nap a lábam alatt fekszik, ha kiküldjük kívülről ugrál az ablakokra,ajtóra, hogy bent vagyok e. Sajna egy 1,5 szobás lakásba nem vihetem haza, menhelyre se akarjuk vinni. Mit csináljak hogy elfogadja hogy a nap végén otthagyom a munkahelyemen, és én elmegyek haza,ő pedig nem? Miért ragaszkodik annyira hogy megőrül szó szerint ha nem vagyok ott? Úgy sajnálom!
2017. jan. 13. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
először is chipet kell benne nézetni, ha van, akkor az orvos értesíti a gazdáját. Ha nincs akkor marad a menhely, oda miért nem akarjátok vinni? Ez a mostani helyzet sem jó neki, mert gazdája nincs, szerencsétlen csak a közeletekben szeretne lenni. A menhelyen legalább meglenne az esélye, hogy valaki befogadja.
2017. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért mert ott ha nem kell senkinek elaltatják, azt meg sajnálnám.
2017. jan. 13. 09:11
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, nincs benne chip, azt nézettük.
2017. jan. 13. 09:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kölyökkutyák hamar gazdihoz kerülnek. Önzőség lenne nem megadni a lehetőséget neki erre, mert ez nem élet egy kutyának. Kell neki egy gazdi, akihez kötődni tud, aki tanítja, sétáltatja, beoltatja, foglalkozik vele. Te sem gondolhatod, hogy ez a mostani helyzet jó lenne neki élete végéig.

Hirdesd meg akkor közösségi oldalon, ismerősök között, hátha kell valakinek.

2017. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Chipet mindenképp nézessetek,hogy van e benne, ha nincs esetleg fölteheted közöségi oldalakra, hátha keresi a gazdája, bár ha be sincs chippeltetve kétlem hogy érdekli...rokonaidat ismerőseid kérdezd körbe nem e fogadnák be, vagy próbálj szeretö gazdit keresni neki neten.
2017. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Hogy néztétek leolvasó nélkül, hogy van-e benne chip??
2017. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rakd ki a fészre, vagy beszélj a fajtamentőkkel.
2017. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot a fajtamentőkkel, és kérd, hogy vigyék el a kutyust és segítsenek neki gazdát találni. Ha még kölyök, viszonylag könnyebb lesz.

A menhelyen sem altatják el egyébként, csak a gyepmesteri telepeken, de ott is általában csak ha muszáj (helyhiány, súlyos problémák a kutyával).

2017. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a fajtamentés.

2017. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kijött a mezőőr, mivel a kóbor kutyák miatt nekik is van leolvasójuk, és nincs benne. Köszi az értelmes hozzászólásokat!
2017. jan. 13. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!