Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy döntöttetek volna?...

Ti hogy döntöttetek volna? Van kutya, csak "rosszul", nincs kutya? Vagy a harmadik lehetőség?

Figyelt kérdés

Röviden akartam egy kutyát.

Anyukám:

-Igen, persze mindenben kisegítünk, persze van akár 25 ezrünk is havonta rá, csak fizesd ki a kezdeti költséget, a kutyát magát.

Apukám, amíg meg nem tudta, hogy mennyi lesz havonta: -Oké, nagyon klassz én is szeretem a fajtát (németjuhász), de a te pénzedből lesz a kutya.

Apukám miután megtudta mennyi lesz havonta a kutya:

-Mi van? Havonta rád nincs 25 ezrem, nem hogy egy kutyára. El van Az kaja maradékon, meg minek neki a kutya suli? (Tudni kell, hogy a németjuhász munkakutya. Szüksége van valami sportra és iskolára hogy le lehessen fárasztani szellemileg)


Én úgy döntöttem, hogy akkor ilyen körülmények között nem akarok kutyát. Persze nem hibáztatom érte apát, majd lesz kutya ha lesz pénzem. Anya azt hitte, hogy el tudja tussolni apa mellett, hogy mennyi megy rá a kutyára. De ez szerintem hülyeség.


Ti hogy döntöttetek volna?



III. opció: Írás közben gondoltam rá, hogy menhelyi kutyának mindez jó lenne? Silány táp, kajamaradék meg havi max. egy kutyasuli/ovi? Megérné neki ez, azért hogy velünk van?



2017. jan. 13. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Ha kutyád van (akár menhelyről, akár tenyésztőtől), akkor kötelességed mindenből a lehető legjobbat megadni neki, hiszen felelősséget vállaltál érte. Egy kutyának sem jó, ha ételmaradékon kell élnie.

Eleve egy fajtatiszta németjuhász 80-100 ezer forintba kerül, illetve ahogy írtad, a táp sem olcsó, ezen felül oltások, ivartalanítás + bármikor lehet egy váratlan betegség, ezek mind drága dolgok.

Valamint arra is kell gondolni, mi lesz, ha elköltözöl otthonról, kollégiumba, albérletbe, ahova nem biztos, hogy tudnád vinni a kutyát, így a szüleidre maradna.

Neked is, a szüleidnek és a kutyának is az lenne a legjobb, ha csak akkor vállalnál kutyát, ha egymagad el tudod látni, és mindent úgy tehetsz, hogy a legjobb legyen a kutyának.

2017. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Apukád mellé nem kell kutya! Pláne egy szerencsétlen menhelyi árva. Majd ha a saját lábadra állsz, lesz kutyád.
2017. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

A harmadik opció szerintem semmiképp sem jó. Véleményem szerint nem kellene különbséget tenni egy fajtatiszta német juhászkutya és egy menhelyi keverék kutyus között. A keverék is éppúgy megérdemli a kiváló táplálást és foglalkozást, mint bármelyik fajtatiszta eb. Ha megmentesz egy kutyust a menhelyről, akkor "jó helyre" mentsd, mert máskülönben csak elveszed tőle a lehetőséget a normális élettől, amit esetleg egy másik befogadótól megkapott volna.


A kutyatartás sajnos fajtától függetlenül elég költséges, bármikor bármi bajuk lehet. Az orvosi költségek a legmegterhelőbbek általában. Összességében véve olcsóbban megúszod egy kistestű kutyával, táplálás és az alapvető orvosi beavatkozások tekintetében. Viszont ha nem tudtok elegendő pénzt fordítani a kutyára, akkor úgy tényleg nem jó neki.

A kutyasuli nem létfontosságú, persze ha munkaigényes kutyát választasz, mint pl. a német juhász, akkor érdemes suliba járni vele. De nem kötelező, anélkül is boldog lehet a kutyus!

Ami szerintem nagyon fontos, az a táplálás és az orvosi költségek finanszírozása. Tehát ha kutyát szeretnétek, akkor bele kell kalkulálni egy-egy esetleges életmentő műtét árát is, stb. Szegény kutyát ne azért kelljen már elaltatni mert nem akartok annyit rákölteni az orvosi beavatkozásra. A táplálás se legyen silány vagy kajamaradék alapú, mert amiatt is alakulhatnak ki betegségei, és a kezelésre elmegy ugyanaz a pénz amit a tápvásárlásnál megspóroltatok.


Azt viszont túlzásnak tartom, hogy havi 25 ezerbe kerülne egy német juhász, vagy bármilyen kutya eltartása. Szerintem ez nagyon sok. Ha csak az etetést nézzük, akkor egy 15 kg-os kiszerelésű, jó minőségű, középkategóriás tápot már kb. 12-13 ezerért is kaphatsz, és ez minimum 2 hónapig biztos elég lesz neki, az is lehet hogy tovább is. Nem kell mindenképp a legdrágább fajtatápokat megvenni, olcsóbbakon is jól elvan a kutya. De azért a minőségre figyelj, hogy megfelelő tápot válassz. Tehát a táp havonta már 6-7 ezerből is kijöhet, kutyasuliba el lehet őt vinni persze néha-néha. Na meg persze ott vannak az éves oltási költségek, féreghajtás, élősködőirtók. De szerintem ha az összes éves költséget lebontjuk hónapokra, az még akkor is bőven 25 ezer alatt lesz. 10-12 ezerből már simán ki lehet jönni egy kutyával havonta, én úgy gondolom. Csak nem kell mindenből a legdrágább meg a luxus.

Én pl. a kutyámnak vettem már Eukanuba meg Royal Canin tápokat is, de nem érik meg az árukat, nekünk végül a Happy Dog Supreme vált be. De a Josera is nagyon jó. :)

2017. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Egyenlőre szerintem tegyél le a kutyáról, ha lessz saját kereseted akkor vállalj. Sajnálom, hogy így áll hozzá apud ehhez az egészhez.
2017. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
29%

Itt az oldalon mindenki sznoboskodik kutyasulival, meg drága táppal, de tudni illik, hogy mindenki gazdag, szép, okos. Közbe meg semmi nem igaz belőle, a kutyának állítom még a lejárt kaját is oda adja egy némelyik kommentelő.


Szerintem nyugodtan vigyél haza egy kutyát a menhelyről. Biztos jobb helyen lesz nállatok mint egy menhelyen ketrecben. Gondolod Gizike néni, meg Pista bácsi Pedigreevel eteti a kutyát, meg kutyaiskolába viszi a kutyákat. Mégsincs semmi bajuk. Nem azt mondom, hogy ezek hülyeségek, de nem alapvető fontosságúak.

2017. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert a pedigree aztán nagyon jó kutyatáp... Látszik milyen okos vagy utolsó válaszoló.
2017. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
33%
Még annyit tennék hozzá az előbb írtakhoz, hogy kettő kutya is volt anyáméknál, az egyik tacskó másik kuvasz. Egyik 12 évet élt a másik 14 évet. Semmi bajuk nem volt. Kaja maradékot, levest, zöldséget ettek kenyérrel, meg azt az extrudált kukoricás valamit amit a Purinás árult. A kuvasz fajtiszta volt még anno vették 4000 forintért ami akkor még soknak számított, a tacskó meg egy keverék volt.
2017. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy egy menhelyi kutya lehet még itthon is jobban lenne tartva, mint a menhelyen ahol elaltatnák, vagy nem tudnának vele annyit foglalkozni.


Arra már gondoltam, hogy mi van ha elköltözök és nem vihetem a kutyát. Nem költözöm. A sulim még minimum 6 és fél évig tart, utána egy közeli városba járnék főiskolára vagy az itteni gyárba dolgozni.


Persze én is gondoltam rá, hogy azok kutyák meddig élnek. Hát még meddig éltek volna, ha normális ételen lettek volna tartva!

2017. jan. 13. 19:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyatartásnak nem feltétele az,hogy suliba is vidd. Én se viszem,de otthon is tudom tanítani,vannak barátai.

Normális kaját viszont kell venni+ orvosi költségek.Inkább még ne vágj bele,ha szüleid úgy gondolják nincs elég pénz a kutyára,akkor nincs.

Viszont ha kutyázni akarsz akkor lehetsz ideiglenes befogadó.Mindent s menhely fizet,de te gondozod,amíg esetleg gazdira nem talál.Jó lehetőség szerintem,ha esélytelen kutyust választasz akkor még több ideig is lehet nálatok,és majd meglátjátok,belefér-e az anyagiakba

2017. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Német juhászt így semmiképpen ne vállalj, ezt jól látod. Majd lesz egyszer, ha már a magad ura vagy anyagilag és tudod vállalni.

Silány táp, kajamaradék a menhelyi kutyának sem jó. Egy kutyának sem. Kutyasuli viszont nem feltétele egy nem kimondottan munkaigényes kutyának.

Tehát az én ötletem, hogy válassz egy kisebb testű kutyát menhelyről, akinek nem olyan nagy a fogyasztása, mint egy német juhásznak. De csak akkor, ha neki meg tudjátok oldani a minőségi etetést és szükség esetén az állatorvost! Utóbbi igen sokba tud kerülni sajnos egy-egy betegség, baleset esetén, erre muszáj felkészülni, félretenni egy nagyobb összeget (pl. amit a német juhászra szántál volna kezdeti költségnek, azt a 100-150 ezret tedd félre).

Egy kistestű, vagy kis-közepes kutya azért nem kerül kaja szempontjából havi 10 ezernél többe, ez talán jobban belefér. Viszont nem tudom, hol szeretnéd tartani, kicsi testű és/vagy rövid szőrű kutyát télen kint nem szabad, tehát mindenképpen kinti-bentinek kell lennie.

Vagy vannak a kb. pumi méretű közepes kutyusok, vastag tömött bundával, ők már kint is élhetnek megfelelően szigetelt házzal ellátva.

A menhelyi kutyákat nem altatják el amúgy. Gyepmesteri telepeken altatnak, de ott is csak végszükség esetén.

Tehát, ha egy kisebb testű kutyus belefér normálisan etetve, akkor vágj bele. :)

Ha emellett döntesz, akkor egy szelíd, barátságos, nem túl pörgős, nem domináns, vidám, nem ijedős, nem félénk és nem agresszív fiatal felnőtt kutyát keress. Rengeteg ilyet fogsz találni sajnos.

2017. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!