Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kevesebb mint 1...

A kutyám kevesebb mint 1 hónap múlva 1 éves lesz, mikor kezdhetem el intenzíven mozgatni?

Figyelt kérdés
Bicikli mellett futtatásra gondolok
2017. jan. 13. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen méretű a lutya? 1 éves kora után elkezdheted, persze fokozatosan. Eleinte rövidtáv aztán szép lassan növelheted. 1,5 kora előtt még ne terheld le sok kilóméterrel, de már elkezdheted szokatni.
2017. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tavasszal, fokozatosan. Ne abból álljon a futtatás, hogy te tekersz ezerrel, ő meg rohan utánad, aztán nem veszed észre, mikor elég és mikor túl sok neki (akkor is futni fog, de félelemből nehogy otthagyd).
2017. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tavasszal elkezdheted, de fokozatosan emeld a távot is és a tempót is. Először lassabban, keveset egyszerre.

Fontos, hogy ne betonon, ne aszfalton fusson, hanem földön, füvön.

2017. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Félelemből biztosan nem fog futni :D ha fáradt akkor fáradt, megáll és kész. Amúgy olyan 30kg. Nem rögtön 10 kilométert akartam futtatni (4km sétától is elfárad) csak szeretném elkezdeni.
2017. jan. 13. 22:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és 2 rétegű bundája van szóval fázni se fog.
2017. jan. 13. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Futás közben miért fázna? ha 4km séta alatt elfárad akkor szerintem 1 km futástól kipurcan...
2017. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem akarom kilómétereken át futtatni, csak amennyi jól esik neki mert szeret futni.
2017. jan. 14. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!