Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem engedi meg anyukám a...

Nem engedi meg anyukám a kutyát, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta (kb.10 éve könyörgök a kutyusért) azóta már született 2 tesóm is,nagyon szeretnék ők is..Lakásban lakunk, én nagyon felelősségteljes vagyok,volt már tengerimalacunk is(tudom egy kutya sokkal másab,felvagyok rá készülve)de egy rossz szó és panasz nélkül mindent megcsináltam körülötte is..Meg kitűnőtanuló vagyok,sokat vigyázok a tesóimra. Apukám azt mondta,hogy ha elköltözünk egy nagyobb lakásba akkor ő megengedi a kutyát(kb.tavasz végén költözünk ami ugye pont jó a nyári szünet és az összeszokás miatt).De édesanyám még mindig nem engedi meg?Azt mondja,nem akar még egy gondot magának,pedig a tesóm és én is tudnánk gondozni,apa is szívesen elkutyázgatna;de anya nem szereti a kutyákat..

Mondtam,hogy napközben az én szobámba lenne,meg egy menhelyi kiskeverék kell nekem nem egy több 100ezres fajtatiszta kutya.Mire én elköltözöm a kistesóim már simán tudják majd gondozni.

Van valakinek valmi ötlete,bármi jól jön,köszönöm!

15/l



2017. jan. 14. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem abból áll, hogy napközben a te szobádba lenne. Ok, nyáriszünet. Utána meg suli..
2017. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom, akkor tisztában vagy vele, hogy: reggel suli előtt le kell vinni, kicsit mozogni, kis- és nagydolgát elvégezni. Mikor hazaérsz, ismét levinni, majd este megint. És ezt esőben, hóban, fagyban, kánikulában, tetszik-nem tetszik, jó- és rosszkedvvel mindennap. Költséggel jár, hiszen etetni kell, oltásokat évente adatni és ha beteg lesz, súlyos tízezrekbe kerülhet az állatorvos.
2017. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

"Mire én elköltözöm a kistesóim már simán tudják majd gondozni. "

Nah ezért nem lehet...

2017. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben hanyagolnám ezt a témát addig, míg elköltöztök. Utána megint megkérdezheted, de ha nem akarja, akkor miért akarod ennyire erőltetni? Értem hogy szeretnéd, de Anyukádnak biztos van rá egy jó oka, hogy miért nem akar kutyát.

Lehet fél tőlük?

2017. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#2-es teljesen tisztában vagyok vele;reggel egy 30 perces séta lenne,délután és este hosszabb játékkal egybekötve.

Tavaly nyáron délután és este én sétáltattam nagynénim kutyusát.

#4-es

Nem fél a kutyáktól,kutya mellett nőtt fel.A szülei állatorvosok,meg keresztapum is.Mondjuk a tengeri malaccal is az volt,hogy nem akarta ;de aztán már szinte ragaszkodott hozzá és beszélt hozzá,szeretgette..A kutyussal is ez lenne szerintem :)

2017. jan. 14. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egész történeteben ez nem tetszik. "Mire én elköltözöm a kistesóim már simán tudják majd gondozni." most akkor magadnak vagy a tesóidnak akarsz kutyát?? Aki tényleg magának, abban fel sem merül, hogy ő elköltözik és a kutya meg marad... Kérdezd meg anyukádat mi az igazi oka annak, hogy nem akar. Ha tényleg mindent te intéznél körülötte, akkor miért érzi úgy, hogy neki lenne vele gondja?
2017. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves utolsó válaszoló!

Magamnak szeretném a kutyust,de ők is szeretnék(a tesók)

Meg a kollégiumba nem hinném,hogy magammal vihetném a kutyát

2017. jan. 14. 15:41
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez szülőfüggő is. Nekünk pl. szüleinknek ha szóltunk, szeretnénk kutyát, megkaptuk (3-an vagyunk), valószínűleg anyud nem ilyen engedékeny. De az is lehet, hogy anyud nem hiszi el, hogy felelősségteljesen gondoznád őt. Meg mint írtad is, hogy elköltözöl majd, és a tesóid gondozzák. Ha ezt mondtad így anyudnak, akkor nem csodálom, hogy nem engedi.. te szeretnéd a legjobban a kutyát (mint látom) és egy idő múlva ott hagynád a tesóidra.. Ez nem így működik.. a kutya nem egy tárgy! (nem sértésből mondtam, csak szerintem nem való neked kutya, ha így gondolkodsz)
2017. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jól megnézed kb 5 év múlva elköltözöl kollégiumba. A tesóid még túl fiatalok lesznek ahhoz, hogy ellássák azokat a feladatokat, amiket te. Még jó hogy szeretnének, mert cuki, lehet vele játszani, meg ugye a nővérke is szeretne. Ők még nem érzik, hogy mekkora felelősség. Az meg felelőtlen lenne, ha a nyakukba zúdítanád, mikor elköltözöl. Gimibe vagy egyetemre mennél koliba? (ez nagyon nem mind1, mert ha gimi, ha még nem vagy az, akkor az 1 max 2 év). Ha egyetemre mész koliba akkor esetleg egy középkorú 7-8 éve kutyát tudnék elképzelni melléd, mert akkor mire leköltözöl már idős lesz, nem kell annyit mozgatni, fárasztani azt már el tudják látni othon, DE kölyköt semmiképp 4-5-6 éve korában főleg egy kistestű kutya ereje teljébe van, ami rengeteg foglalkozást/időt igényel.
2017. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Már gimis vagyok

2017. jan. 14. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!