Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a BARF etetést táppal...

Lehet a BARF etetést táppal variálni?

Figyelt kérdés
Tavasszal lesz kutyám végre (skót juhász) és nagyon készülök már rá. Nemrég olvastam a BaRF etetésről, ami nagyon meggyőző, de mivel lesznek olyan napok,mikor a szüleimnél lesz a kutya(olyan helyre utazunk pl.,ahova nem tudjuk elvinni),akkor nem várhatom el a szüleimtől, hogy gondosan mérlegelve nyers étellel etessék. Ezért gondoltam, hogy prémium tápot is enne a BARF mellett. Ezt lehetne?

2017. jan. 15. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán jó variálni a kettőt, mert az emésztási ideje, és szinte biztos, hogy minden váltásnál hasmenése lesz. Ha mégis muszáj, akkor hidegen sajtolt tápot válassz.
2017. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán jó variálni a kettőt, mert más az emésztási ideje, és szinte biztos, hogy minden váltásnál hasmenése lesz. Ha mégis muszáj, akkor hidegen sajtolt tápot válassz.
2017. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutyától függ, hogyan tolerálja a váltást. Van, amelyiknek semmi gondot nem okoz, és van, amelyik akár hasmenéssel jelez váltáskor. És ez a húsosra visszaállásnál is jelentkezhet.

Próbáld ki még utazás előtt. hogyan reagál a kutya gyomra.

2017. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott.


Esetleg előre kiadagolva ott lehet hagyni a kaját, akinek pedig etetnie kell, az csak kiönti a tálba, és kész is

2017. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt már én is olvastam, hogy más az emésztés ideje, ha variálva van. De ez miért baj?? Ha zöldséget-gyümölcsöt adok a nyers hús mellé, annak is más...
2017. jan. 15. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:
A tenyésztő akitől én vettem a németjuhászomat, ő is vegyesen eteti és semmi baja nincs től (én is az enyémet is, ha van itthon húsi). Az enyémnek a sima táptól van hasmenése, most próbálgatjuk, hogy melyiktől nem megy a hasa.
2017. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vmelyik kutyánál okoz problémát vmelyik nem, de egy kölyöknél nagyobb a valószínűsége a hasmasra.


Ismerősöm táppal keverte a nyers húst, semmi bajuk nem volt a kutyáknak.


Nálunk egyszer a tápos fiók nyitva maradt és vmennyit megevett az egyik kutya, én meg este oda adom a szokásos nyers adagot,később mondja anyum,hogy a tápot a fiatalabb megdézsmálta. Csóri kutya éjszaka tele fosta a házat,meg még reggel is.


Igazából ki lehet próbálni :D

Ismerős is úgy volt vele max megy a hasuk és ennyi. De mivel nála ez bevált így etetett.


Amúgy meg előre ki lehet adagolni a kaját és akkor csak a fagyasztóból kell kivenni.

2017. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!