Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkinek akad "régimódi...

Mindenkinek akad "régimódi elveket valló" rokona? (Jobban mondva felelőttlen állattartó)

Figyelt kérdés

Én kutyát/macskát csak bent tartok, nem CBA-s/Tesco-s szemétkonzervvel vagy házi koszttal etetem, és nem kapnak tejet. A szüleim szerint "állatkínzó" vagyok, mert a (kinti létet soha meg nem tapasztalt) macska szabad állat, nincs jogom bezárni a lakásba, mivel "az folyton vágyik ki". Apám anno. lehülyézett, mikor említésre került a fajtatiszta kutya 120+ ezres ára, amit venni terveztem. (Persze, elektronikai eszközre nyugodtan költhet az ember kérdés nélkül többszáz ezret, ha cseréli 2-3 éven belül, akkor is.)


A testvérem, saját családdal, macskákkal a mai napig azt vallja, hogy kiskutyát már 5 hetesen el lehet hozni, mert "tud magától enni", és az elég. Klasszikus kutya/macska bentre nem való elvek, a "koszos dögnek kint a helye".


A szüleim 2-3 éve (szerencsére) felhagytak az állattartással teljesen, mert anyám rájött, hogy neki csak nyűg. (Hogy előtte miért kellett, az rejtély...)


Ebben nőttem fel, több odaszegődött kóbor macskát láttam elveszni, belehalni mérgezésbe/autóbalesetbe. A kutyát, akivel a gyerekkoromat töltöttem, kidobták a város másik végén az út szélére, mikor probléma akadt vele (egy rosszindulatú szomszéd fenyegetőzése miatt, tehát még csak nem is csinált semmit a kutya).


Egy időben próbáltam a szüleimmet jobb belátásra téríteni, de sosem volt értelme. Anyám azóta is röhögve meséli, hogy "nem járkál az állatorvoshoz még több macskát elaltatni" - mivel egyszer vette az én győzködésemre a fáradságot, hogy (túl későn) orvoshoz vigye a megmérgezett macskát...



Talán emiatt is vagyok most minden erőmmel azon, hogy mindent megadjak a kis szőrmókoknak, akikért felelősséget vállaltam. Nekem családtag a kutya, macska.


Nektek is van hasonló rokonotok, ismerősötök? Tapasztalatok?



2017. jan. 15. 10:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%
Mi a kérdés? Azon kívül, hogy a seggedet nyalatnád ésvagy a szüleid fikáztatnád, valami vélt vagy valós sérelem miatt. Mindezt ahelyett, hogy leülnél velük megbeszélni a problémáid. Mert lássuk be, ez egy eldöntendő kérdés, egy igen/nem válasszal nem igazán váltottuk meg a világot, sem azzal, hogy jön mindjárt néhány habószájú hülye nyivákolni.
2017. jan. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
2%
Fogadd el, a kutya meg a macska nem a házba/lakásba lett teremtve. Szerintem is kínzás. Ez a te kényelmed és önzőséged. Ha annyira szeretnéd őket, akkor engednéd és hagynád, hogy szabadok legyenek, ahogy a természet nagy könyvében meg van írva.
2017. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó, igen a tacskóm aki télen nem jön ki a takaró alól, biztos nagyon jól érezné magát kirakva a kertbe. Tapsold meg magad, és legközelebb maradj csendben.
2017. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%
Igen, sajnos nekem is van. Egy ideig próbáltuk kezelni a helyzetet, de végül olyan mértékben eldurvult, hogy megszakítottuk a kapcsolatot velük. A kutyák és a macskák pedig tökéletesen boldogan érzik magukat bent a lakásban. AKi szerint egy állatnak kint a helye, az még sosem tapasztalta meg, milyen jó egy hosszú séta után összebújni a kanapén. Sosem értettem, minek állat, ha ki van csapva a kertbe. kertes házban lakunk, mégis bentiek az állataink.
2017. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

A kérdés, azt hittem, világos, de talán tévedtem.


Tehát, ha mások megosztják a tapasztalataikat, az "habzószájú hülyék nyivákolása"? Köszönöm, ma is tanultam valamit.


Tapasztalatok alatt gondolok itt arra, hogy másoknál hogy alakultak a dolgok, lebeszélték-e a rokont a hasonló elvek fenntartásáról, kompromisszumot kötöttek-e. Még csak nem is első sorban a kinti/benti tartás a szempont. De hatalmas az átmenet a kinti normális állattartás, és a "kivágom a hidegbe, orvoshoz minek vinni, úgyis lesz másik" hozzáállás között.


Annak ellenére, hogy a fent említett dolgokat sosem néztem jó szemmel, szó sincs arról, hogy utálnám őket, sőt, az ellenkezője, és egyébként sokat köszönhetek nekik. És öntömjénezésnek sem szánom a kérdést.


--


Egy nagytestű, hosszú szőrű kutyát én sem tartanék egy picike lakásban. Ideálisabbnak gondolom a kinti-benti tartást, HA megfelelően biztosítottak arra a lehetőségek. (Mondjuk ez egy macska esetében aligha megvalósítható.)


Valamennyi kutyafajtát arra tenyésztettek ki és lételeme, hogy az ember közvetlen közelében élje az életét. Azért a hazai, szélsőséges időjárás aligha ideális mindenféle óvintézkedések nélküli, csak kinti tartásra. Kétlem, hogy bármelyik macska arra vágyna, hogy ivarosan évi többször megtermékenyüljön, vagy épp kínok között elpusztuljon egy mérgezés/baleset áldozataként.

2017. jan. 15. 11:09
 6/29 A kérdező kommentje:
A többi válaszadónak köszönöm.
2017. jan. 15. 11:10
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szinte az egész családom.De próbálok az ő kutyájukkal is minél jobban bánni,szeretni,gondozni őket,ha náluk vagyunk.

Sajátom kinti kutya,de nem fázós,jól érzi magát odakint,tegnap is képes volt a séta alatt a hóban fetrengeni.c:

Tehát ő az a típus akinek hosszú távon szerintem a benti tartás lenne kínzás,de nem ítélem el azokat,sőt,akik bent tartják kuzyájukat.

2017. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#7


Természetesen, én sem arra szeretnék kilyukadni, hogy a kinti tartást elítélem, vagy elutasítom. Vannak kutyafajták, amiknek ideális. És azzá lehet tenni.


Csak sokan kivágják foglalkozás nélkül a kutyát a kertbe (a szüleim szomszédságában az egész utcában az a jellemző, pedig nem egy vidéki falu), és kezdhet magával, amit akar.


Itt inkább olyasmire gondolok, mint amikor a gazdi is egyértelműen látja (és be is vallja), hogy a rövid szőrű, kistestű kutyája reszket kint, de azért egy fűtött kutyaházat nem adna neki a -15 fokban, helyette inkább elhiteti magával, hogy "biztos csak éhes, azért reszket" (láttam már rá példát). Ugyanígy a nagy bundás, hideget jól tűrő fajtáknak nyáron kell hűvös helyet biztosítani.

2017. jan. 15. 11:21
 9/29 A kérdező kommentje:
Mellesleg mint a főkérdésben is, az egy-két helyen előforduló, dupla betű leütésért elnézést. Egyre jobban szúrja a szemem.
2017. jan. 15. 11:25
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is a szüleim úgy gondolják, hogy a kutyának kint van a helye, de mind a 2nek hőszigetelt kutyaháza van, az egyikkel 2 nemsokára 3 helyre járunk kutyasuliba, ha felmegyünk a hegyekbe a nyaralónkba jönnek velünk, állatorvosra még sose sajnáltuk a pénzt (nem 1 műtéten vagyunk túl több kutyával). Viszont a -15/-20 fokban bent aludhattak az előszobában. Én küzdök azért, hogy bent lehessenek, de túlságosan féltik a házat, amit önerőből építettek fel. Nem tudom őket meggyőzni, hogy nem tesz kárt. Azt mondjuk elfogadták, hogy amikor egyedül vagyok otthon bevihetem a kutyákat, csak takarítsak ki utánuk. Majd ha elköltözök ott tartom a kutyáimat ahol szeretném. Mindig ezt mondják.
2017. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!