Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sózás kutyák mellett?

Bollocks kérdése:

Sózás kutyák mellett?

Figyelt kérdés
Létezik olyan anyag, ami a kutyákra nem veszélyes (mancsukat nem marja, és nem is mérgező), mégis felolvasztja a jeget?

2017. jan. 16. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Macskaalom.
2017. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Kvarchomok.
2017. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Ezek nem olvasztanak fel semmit, de persze csúszásmentesítésre jók valamennyire.
2017. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2017. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta kaphatók olvasztó- és síkosságmentesítő anyagok, mivel a közterületi járdák sózása tilos. Az a lényegük, hogy nem marnak, nem ártanak a növényeknek, lábbeliknek stb.

Pl. Útkáli progress jégoldó, Útkáli Eco Plus jég és síkosságmentesítő.


Síkosságmentesítő anyagként kereshetők. Vannak amelyek

- csak olvasztanak, pl.:

[link]

- olvasztanak és érdesítenek, pl.:

[link]

- csak érdesítenek. Pl.:

[link]


És még sokféle van. Azt nem is találtam interneten, amit a közeli Gazdaboltban vettem. Ritkásan szórva is, a páncél-jég, hipp-hopp, eltűnt. Nem is fagyott vissza. Az is igaz, nem szeretném gyakran használni, mert igen drága.

2017. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld.
2017. jan. 16. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok, hogy a kálcium/kálium/magnézium kloridok tényleg jobbak a kutya mancsának, mint a kősó vagy ez csak marketing. Sok helyen azt írják, hogy ezek se jók. Ezeken kívül még a karbamid adalékolású csúszásmentesítőket reklámozzák úgy, hogy nem bántják az állatok talpát, de több helyen erre is azt írják, hogy irritációt okoz.


Szóval nekem gyanús, hogy marad a mechanikus csúszásmentesítés.

2017. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mi fűrészport használunk a kertben és az utcán is (igazából ez nem olvasztja fel, de csúszást gátol)
2017. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mármint ezt mondják róla. Azt meg oda nem írná, miből van. Olyan nagy csodát viszont nem lehet tenni ezen a téren.
2017. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne egyértelmű, a mostani #9 az előző, reklám miatt törölt #9-re volt válasz :)
2017. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!