Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy etetitek a kutyátokat?...

Ti hogy etetitek a kutyátokat? Mi az ami jó neki a táp mellé, már ha van ilyen?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy nálatok mit kapnak a kutyák. Valamint mi az ami jó a táp mellé? Ha például nálunk ki marad valami kaja, például: lenyesünk a csirkehúsból valamit, kimarad egy tojás, stb... Azokat oda lehet adni a kutyának a tép mellé? Vagy csak naturálba menjen a táp?

2017. jan. 16. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%

A táp mellett rendszeresen főzök neki. Általában valamilyen csirke hús pl. Comb, far-hát mellé belsőség, szív ezt rendesen bezöldségelem, és rizzsel, vagy tésztával kapja meg. Rendszeresen sütök neki májat majd beleforgatom a kiflikarikát. Nálunk májas gubát eszik a kutya :-) Akkor rendszeresen adok neki halat, általában konzervet és összekeverem tésztával, vagy kenyérrel.


Ha én halat eszem annak az olaját rászoktam csepegtetni a tápjára, vidáman megeszi. Szokott kapni nyers tojást külön is, de úgyis ha megmarad pl. panírozás után. A csirkéről leszoktam vágni a nagyon zsíros bőrt ezt oda adom neki nyersen, először fintorgott, de megette :)


A mai napon nem maradt főtt étele, így csak táp volt, viszont maradt egy kis sült csirkeszárny + sült krumpli ezt egy kis levessel összeburítva vidáman megette. Olyan maradékot, ami emberi fogyasztásra egyébként alkalmas, azt nyugodtan adjátok oda neki. Én nem szeretem, ha túl zsírosan étkezik a kutya én magam sem eszem úgy, de szükségük van a zsiradékra, úgyhogy időnként, ritkán, de adok neki.

2017. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk alap a táp (Taste of the wild), nyáron 1X télen kettéosztva reggel-este kapnak enni. Szoktak kapni nyers husit, de inkább csak nasinak mert nem tudunk Barfozni (2 kutya van és nincs rendes fagyó), kapnak a kajára lazacolajat. Néha tojást (nyersen) ha kicsit kemény a széklet akkor egy kis natúr joghurt. Ha almát eszem akkor egy kis alma, ha sonkát - sajtot akkor néha azt is kapnak. (Egy szelet két felé, szóval nagyon keveset.) Úgyhogy ilyesmiket kapnak táp mellé, de ezek apróságok. A kaja jelentős részét a jó minőségű száraz táp teszi ki.
2017. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Első, ugye tudod hogy pl. a csirkeszárnyat főve tilos? Szilánkosra törik, megfulladhat.
2017. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
12%
Első voltam. Ja és elfelejtettem, hogy a kutyusom nagyon szereti az almát, répát ezt is szoktam neki adni nyersen. Illetve vannak a diétás napok, hetente egyszer, amikor száraz kenyeret, vagy száraz kifit kap, ezt is nagyon szereti.
2017. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Második, ha alaposan elolvasta volna mit írtam, akkor látnád, hogy sült csirkeszárnyat írtam. Tudod, az ami ropog és még te is megeheted! Nem adok a kutyának csöves csontot!
2017. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Persze nem írtam le egyértelműen. A csirkeszárnynak a végét adtam oda. A csontot mindig kiszedegetem, a hátból, comból stb. Nem adunk a kutyának csöves csontot, ugye tudod kérdező? Ami csontot adok, az a csirke nyak.
2017. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Azt írtad csirkeszárnyat adsz neki. Az pedig sütve nem jó. Ennyi. És mi az, hogy kifli meg száraz kenyér? Az minek? Ha koplaló napot akarsz, akkor tarts rendes koplaló napot de ez így marhaság.
2017. jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Össze -vissza beszélsz...
2017. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%

Tápot csak a városi kutya kap, rendes kutya nem "tápos". Nem ezen vegetál.


Mit gondolsz a táp előtti korszakban a kutyák mit ettek? Maradékot, csontokat ami jó kálciumforrás.


A mi kutyánk, aki 22 éves koráig élt vidáman ette a csirkecsonttól kezdve mindent ami maradék volt. Egyszer sem volt baja, ez hülyeség, hogy "szilánkos a csirkehús", ne adjunk neki. Amelyik kutya persze nincs rászoktatva, az még egy legyet se tud/képes megemészteni. Amelyik meg rá van szoktatva, annak meg semmi baja!

Egyedül az édességből a csoki és mesterséges cukorral édesített tiltólistás.


A mienk vidáman ette hónapszámra nyaranta a halszálkákat is :) Soha semmi baja nem volt, 4 kutya, ebből a legidősebb 22 évig, a többi pedig 19-20 évig élt.


Normál, nem fajtiszta kutyák voltak.

2017. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
3%
Tudod, hogy a száraz kenyérnél kiflinél nincs jobb, ami levinné a fogkövet! A menhelyen ahonnan 9 hónaposan kihoztam, rendszeresen adtak neki, és nem azért, mert éheztették! Egy kicsit vegyél vissza az agyadból és olvass utána!
2017. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!