Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is volt már így foxi...

Más is volt már így foxi kutyával?

Figyelt kérdés

Amikor a mostani munkahelyemen - 4-5 hónapja - valódi munkaszerződéssel elkezdtem dolgozni, a cég telephelyére hoztak 2 terapeutás kutyát, egy kisebbet s egy rá vigyázó közepeset.

A kisebbik nagyon sokat segített nekem a háttérben, 2× is vigasztalásom volt két mélypontomon - először amikor kezdtem, utána meg év végén, karácsony tájékán, amikor minden kezdett összeomlani körülöttem. Az első hetek óta általában túlságosan is szeret, avagy ragaszkodik hozzám, úgy kell levakarni rólam, márha lehet. Kollégáimnál szó szerint napi szintű jelenség, hogy valakinek "le kell szerelnie" rólam a kiskutyát - de amúgy titokban néha adom alá a lovat, amikor nem látják, mert amikor meg magam alatt voltam, akkor nagyon jól esett a feltétlennek ható ragaszkodása.


Ő, a kisebbik csak egy foxi keverék, inkább egy nyali-fali törpekutya, mintsem foxi. Nagyjából csak a bundáján van meg a hasonlóság.


Viszont a ragaszkodása ellenére mégsem Ő a kedvenc kutyám, hanem a nagyobbik, aki egy valódi foxi. Mégpedig a külseje miatt, s nem is azért, mert "szépnek" hat, hanem mert annyira egyedi, egzotikus, jellegzetes _orrfejű_, hogy egyszerűen megőrülök tőle - pozitív értelemben.

Kicsit ez talán gyerekesnek hat; De egyszerűen MÁNIÁM, hogy azt a hatalmas orrát, ami nagyjából az egész fejét betölti, azt piszkáljam, csavargassam, hecceljem.

Lényegében amíg engem a kis-foxi akar folyton zaklatni, leugrálni, s én őelőle szaladok, addig a nagy-foxi-t meg én piszkálom, s Ő így énelőlem menekül (már amikor van rá bátorsága, s már nem tartja viccesnek a dolgot).


Az egész kutya olyan, mint egy szürreális esztétikussággal kimunkált négy lábon járó nagy ORR, amibe még ráraktak két apró, buta fekete pontszemet (még szemfehérjéje sincs, csak két, perverziótól elbutult fekete pontszem (a kisebbik foxinál ugyanis állítólag bepróbálkozott)), s ami egyébként mindent ki is szagol - szinte amikor csak látom, a földet törli fel az orrával, annyira kutat.

Egyszerűen ha összefutok fele, ingerenciám támad arra, hogy azt a nagy orrát, amibe a kutya maga végződik, mint egy szimmetriai csúcspont, megcsavargassam.

Néha ugrálással és harapdálással helybenhagyja a dolgot (nem bántás szintjén), de néha meg igaz a kollégám mondása, hogy "ez addig lesz vicces, amíg a foxy is annak tartja"... bár ilyenkor is inkább csak elrohan, majd 10 méter után leáll, s ha közelítek, akkor ugyanazzal a tempóval s ugyanannyit hátrál, amitől az emberek többsége elég gyorsan idegbajos lesz (t.i. ez az a tipikus "itt vagyok előtted, de kapj el, ha tudsz").


Viszont hogy szemléltessem, mindenkinek megvan a gyengepontja : Ez a nagy böszmenagy ORR foxi viszont a telephelyen éjjeli s reggeli őrként "szolgáló" pulijának a rasztáira van teljességgel rágerjedve. Ha teheti, s van elég mersze, a pulinak a rasztáit szokta a fogával húzogatni. Kollégám akkor jelentette ki először a már említett mondását, ebben az esetben a foxira, miszerint "ez addig lesz vicces, amíg a puli is annak tartja".

A puli meg az autósokat bosszantja, amikor le akarnak parkolni (beül a kocsi elé, vagy csak akkor megy el az útból, ha kellőképp felmérte az autót), az autósok meg a kisfoxi-t, amikor majdnem elütik, s a frászt hozzák rá (az említettek miatt az asztalosok s a főnökség/vezetőség elég idegesítő kutyának tartják)... szóval itt körbe is ért a kör.


A lényeg viszont az a natúr négy lábon járó orrként ható foxi, akinél egyszerűen mániám az, hogy az orrát csavargassam - amikor épp kikapcsolódásra van szükségem -, s jóformán gőzöm sincs, honnét jött ez.

Nagyjából így néz ki, de foltosabb, sportosabb (szolidan izmosabb) testalkatú, s méginkább érződik rajta a nagy orrközpontúság hatása : [link]


Más is már viszonyult így foxy kutyához? Másnak is már voltak hasonló benyomásai ilyen megnyúlt koponyájú, orrformájú foxy-kal?



#kutya #orr #foxterrier #nagy orr #kutyaorr #orrközpontúság #orrkutya #orrfejű #négy lábon járó orr
2017. jan. 16. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is foxim van, és nem a külső, inkább a belső jegyei alapján ,szerettem belé'.

Huncut, önfejű, nagyon okos, kitanult, mulatságos és még sorolhatnám. Az életem odaadnám érte :)

2017. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

te szerelmes vagy ebbe a kutyába?

bocsi de kicsit creepy arc lehetsz

2017. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"te szerelmes vagy ebbe a kutyába?"


o.O LOL!

Ez a gondolat miért fogant meg benned? Nekem ez a "creepy". ;)

Van egy sejtésem mondjuk ;) De ez nagyon-nagyon belemagyarázós....


Lényeg : NEM!

Nem vagyok szerelmes egy KUTYÁBA!


Áááááááá!! XD


Az, hogy mániám, hogy piszkáljam, az MÁS! És révén, minthogy az egész kutya (feje) egy nagy orr, így az orrát piszkálom. ;)


A másik kutyának meg az a mániája, hogy ENGEM piszkáljon. Ma már az autóból se tudtam kiszállni, egyből betülekedett és letaperolt.

Na, akkor erre meg mondjuk azt, hogy az a kutya meg belém szerelmes?! Egy kutya szerelmes az emberbe?!


Ugye érted a logikai bukfencet?!


A nagyfoxy, meg ahogy írtam, a puli rasztáira van rákattanva, amikor a pulit megtalálja, s elkapja, folyton-folyvást a rasztáit húzogatja, cibálja. Mást nem is csinál, csakis a szőrcsimbókokat húzogatja, mintha pl. Te valakinek a fülét húzogatnád.


Ő is csak szórakozásból csinálja. Csak ép ő is egy kicsit "kattant" módon.

2017. jan. 16. 21:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak érdekességképpen jegyezném meg: kiskoromban volt egy sima szőrű foxink, akinek a neve Orr volt :):):)

Én nagyon szerettem, kedvenc kistermetű kutyafajtám, ha lenne lehetőségem, megint ilyen tartanék.

2017. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

──────────────👍👍

─────────────👍👍👍

────────────👍👍👍👍

───────────👍👍👍👍👍

───────────👍👍👍👍👍👍

───────────👍👍👍👍👍👍

───────────👍👍👍👍👍👍👍

────────────👍👍👍👍👍👍👍

─────────────👍👍👍👍👍👍👍

──────────────👍👍👍👍👍👍👍

─────👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

────👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

───👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

──👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

─👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

─👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

──👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

───👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

────👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

─────👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍─👍👍👍👍👍👍

2017. jan. 19. 18:08
 6/9 anonim ***** válasza:
mondom h fogyatékos vagy
2017. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én meg mondom, hogy mind a kétszer a jéghegy csúcsáról teszel előítéletet.


Először azért, mert Te magad rossz helyre teszed a hangsúlyt a kérdésben, s az egészet félremagyarázod.

> NEM, nem vagyok szerelmes egy kutyába. PONT.


Másodszor meg azért, mert látsz egy összekuszálódott bejegyzést, és azt hiszed, hogy biztos én őrültem meg.

Valószínűsítem, nem vagy informatikában annyira haladó szinten, ezért nem is várható el Tőled annyira a dolog. Mindenesetre, az sajna nem fordult meg a fejedben egy pillanatra sem, hogy a weboldal hányta szét azt az ASCII ábrát, amit el akartam küldeni az előző válaszolónak, jelezve kellemes meglepetésemet az általa megemlített véletlen egybeeséssel.

> Az kérlek szépen egy ún. "thumbs up" UNICODE karakterekből kirakott ábra lett volna, ami nagyban ugyan azt mutatta volna, mint amilyen karakterekből maga az ASCII kép áll. Amolyan "egyszerű ember egyszerű szórakozásából elkövetett egyszerű trükk".

Csak sajnos a szerver feldolgozása során szétcsúszott, és hibásan került fel a Weboldalra.

2017. jan. 30. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, akinek a thumbs up-okkal válaszoltál :)


És nekem a válaszból TELJESEN átjött, hogy örülsz annak, hogy a kutyánkat Orrnak hívták, és hogy meg is érted, hogy miért. Amúgy mindenki vagy kiakadt, vagy kinevetett, hogy egy kutyát hogy lehet Orrnak hívni.


Szóval, nekem jól esett a válaszod, és ezennel szeretnék kiállni épelméjűséged mellet!

2017. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem tudom mi bajod van, de nem vagy százas, az fix. idegesítő, felvágós és furcsa vagy nekem, és ezt minden egyes kommenteddel csak alátámasztottad eddig. amúgy ha már ilyen okoskodós gyerekes hangnembe szeretnél átváltani, akkor én meg szólnék neked, hogy a foxit sima i-vel írják.
2017. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!