Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a kutyát sétáltatni...

Mi ez a kutyát sétáltatni kell szindróma?

Figyelt kérdés
Családi házban lakom közepes kerttel, és van egy Akita inu kutyám 2,5 éves. Eddig akárhányszor megpróbáltam kivinni legyökerezett a lába és mozdítani sem bírtam úgyhogy nem is kínzom egy jó ideje. A kertben amúgy rengeteget mozog és mindig jókedvű, elég jó izomzattal is rendelkezik. Erre képembe vágta egy kutyamániás hogy mekkora állatkínzó trehány nemtörődő ember vagyok.
2017. jan. 17. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
83%
Alap, hogy a kutyát sétálni visszük. Az, hogy képtelen vagy kivinni, az a te hibád.
2017. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
79%

Meg kéne tanítanod sétálni. Nem viszed sehova nem találkozik új ingerekkel nem szocializálódik.


Amúgy a kutyát sétáltatni kell. Ezegy kilyelentés, nem egy szindróma. Nem értem hogy mi bajod.

2017. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
11%
Régen sem sétáltatták az emberek a kutyákat és lám mégis egészségesen élték azt a 10-15 évet. Nyilván ha házban van akkor kell a séta,de akinek nagy kertje van annak nemigazán van rá szuksége. Persze nèha el lehet vinni de azért nem muszáj napi rendszerességgel. Én azért nem vittem soha sétálni az enyémeket mert mindig is az udvaron voltak és egyszer az egyik kutyámat elvittem sétálni párszor és utána folyamatosan szökni próbált , amit előtte sose csinált.
2017. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
86%
*kijelentés
2017. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
96%
Valamitől félhet, nem érez biztonságot. Muszáj sétáltatni, mert egy megszokott kert túl ingerszegény egy kutyának.
2017. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
95%
Ez azok részéről szindroma, akik nem viszik ki a kutyát. Ha egy kutya a természetes ösztöneivel ellentétesen szűk területen van tartva, akkor nem szocializálódik kellőképpen az emberi és állati környezethez és idővel egy mindent és mindenkit támadó idegbeteg pszichotikus, mindentől rettegő kutya lesz.
2017. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
7%

Sztem meg egyáltalán nem vagy rossz gazdi.


1-es igen, szted vigye el akkor is a kutyát, ha az meg fel??? Írta, hogy "próbálta kivinni" tehát nem "képtelen kivinni".


Ha a kutya mar ilyen idős, ne is próbáld vinni, kedves kérdező, mert ha eddig nem volt es nem szokta meg más kutyák közelségét, akkor nem is fogja es annak durva vége is lehet.


Nem azt mondom, hogy a kutyát nem kell elvinni sétálni, mert amúgy kene, de ha egyszer az állat nem akar?

2017. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
93%

"Régen sem sétáltatták az emberek a kutyákat és lám mégis egészségesen élték azt a 10-15 évet. "


Régen ha nem bírtak a kutyával, mert megbolodnult az ingerszegény környezetben, megszabadultak tőle. A maradék akár valóban élhetett is 10-15 évet, de a legtöbb nem élt ennyit, mert moslékon élt, állatorvost sose látott. Valóban ez az etalon?

2017. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
96%

"utána folyamatosan szökni próbált , amit előtte sose csinált."


Mert rájött, hogy mennyivel érdekesebb kint. Ha rendszeresen setaltattad volna, eszébe se jutott volna szökni.

2017. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 Donald J. Trump ***** válasza:
98%
#3: Mondjuk régen azért nem sétáltattak kutyát, mert nem volt kerítés, ami mögé bezárják, így a jószág föl-s-alá vándorolhatott kedvire. De többnyire a gazda után. Sőt, régen még vadászni meg nyájat terelni is vitték a kutyát, mert az volt a normális, nem az, hogy 0-24 otthon ül. Ennek a fajtának ráadásul pláne szüksége volna arra, hogy foglalkozzanak vele, ám sajnos annak kell igazat adnom, aki azt mondja ez már késő. Ha ennyi idő alatt nem szokott hozzá a porázhoz, engedelmességhez, akkor innen már nagyon nehéz lesz.
2017. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!