Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féreghajtás után egy héttel a...

Féreghajtás után egy héttel a kutyám élő férget kakilt ki. Kell aggódni?

Figyelt kérdés
Hosszú ízelt féreg, nem tudom melyik. Tekergett, tehát gondolom élt. Most 7 hetes a kutya. A féreghajtás nem pusztítja el a férget?

2017. jan. 18. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Aggódni nem kell, hanem 1 hét múlva meg kell ismételni a féreghajtást (az elsőhöz képest 2 hét).
2017. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Hétfőn viszem újra az állatorvoshoz, akkora van időpont. De mivel élt a kakiban a féreg, vigyem előbb? Mert akkor már rendel, illetve nem is tudom, hogy van-e ott valaki másik orvos, vagy csak asszisztencia.

Szóval a féreghajtótól élve üríti ki a férget?

2017. jan. 18. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Döglődve is kihajtja. Ami felnőtt bent volt, ilyenkor kijön. Hétfőn megemlíted a dokinak és általában ilyenkor két hét a következő féreghajtás. Kb addigra lesznek felnőttek a férgek, ha van pete a kutyában. Legtöbb féreghajtó a petéket nem pusztítja, csak a felnőttet. Ezért kell kivárni a két hetet. Amikor nem jön már felnőtt sem, azt jelenti, pete sincs.
2017. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, attól lepődtem meg hogy élt. Kapott jókora tubusból a dokitól féreghajtót, de állítólag akitől vettük a kutyut, ott is volt már előtte hajtva, de azt nem hiszem el, mert akkor gondolom most nem lett volna benne. Hogy a szöszbe szedhette össze ezt? Nem kap olyan kaját.
2017. jan. 18. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Mivel 7 hetes, valószínűleg nem tenyésztőtől van a kutyád. Ki tudja, mikor féreghajtotta a tulaj. Oltással hoztad el?
2017. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, most kapta az első oltásait, hétfőn viszem újra a soron következőre. CSak a tulaj azt mondta, volt féreghajtás. A én dokim ennek ellenére adott féreghajtót, de csak most jött ki féreg, és ráadásul élve. A férget összeszedtem és megsemmisítettem. Azon csodálkozom csupán, hogy a féreg él a féreghajtás után is. Gondolom most hétfőn is kap majd egy adagot. De meddig ürülhet belőle a féreg? Elég para érzés.
2017. jan. 18. 12:14
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Bizonyos fergeket sajnos sosem lehet teljesen kiirtani, pl. Fonalfergek. Az en kutyamnak sajnos ilyen volt/van, már mindenféle fereghajtot kipróbáltunk, eredménytelenül. Már 4 éve. Orvosok se tudnak mit csinalni vele.
2017. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát gondolom a háziállatoknál mindig van valami, bár a doki azt mondta, hogy amit tubusból adott minden féregre jó. De gondolom nincs ilyen univerzális szer. Sejtésem sincs, hogy maradt eddig benne, ha elvileg ahol született az Anyakutya gazdija már pár hetesen adott féreghajtót. Szóval nem is tudom milyen volt a féreg, mert nem ismerem fel a fajtát, de megvallom nem is nézegettem olyan mélyrehatóan, mert nagyon csúnya teremtés volt.
2017. jan. 18. 14:29
 9/11 anonim ***** válasza:
11%

A talajból, ürülékből, anyatejből, mindenhonnan összeszedhette. A szaporítója nem hinném, hogy féreghajtózta volna, hisz az is pénzbe kerül.


Viszont a másik kérdés: miért pénzeltél szaporítót? Miért támogattad ezt az állatkínzást? Ilyen alja szaporítók azért léteznek, azért kínozhatnak kutyákat, mert vannak ilyen felelőtlen emberek, akik eltartják őket.

2017. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Féreghajtásnál ÉLVE jön ki a féreg a kutyából. Nincs ebben semmi furcsaság. Vidd vissza az orvoshoz, majd megmondja meddig féreghajtsd a kutyit, ne parázz, nem fognak örökké benne élni a paraziták. Tartsd magad ahhoz, amit a doki mond, egyébként mint már írták, 2 hetente féreghajtás, amíg jönnek a dögök!
2017. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!