Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol és mennyiért tudok olyan...

Hol és mennyiért tudok olyan tokot venni amibe a vezetéket kell tenni hogy a kutya ne rágja meg?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Fém vezető létezik, de egyszerűbb ha leneveled róla.
2017. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit bővebben is írhatnál a problémáról.
2017. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg rág a kutya, nem kell felügyelet nélkül hagyni. Ismerősnek a kapuhoz tartozó vezeték be volt húzva csőbe és a föld alá volt téve. Kutya, míg dolgoztak, kiásta és alaposan elintézte.
2017. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. Szupi, persze lenevelem, de amíg még folyamatban van addig kell valami.

2. Ez nem probléma s nem tudom bővebben mondani. Amúgy meg ha nem tudod a választ kár írnod.

3.Képtelenség folyamatosan csak is rá figyelni, hiába vagyok vele egész nap, el kell mennem mosdóba stb.

2017. jan. 19. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondoltam részletezhetnéd kicsit, hogy hol, milyen vezetékekről van szó, mennyiről, ilyesmi. De gondolom akkor mindről és sokról, a lakásban :)


Először is szereltess be egy áram-védőkapcsolót (FI relé, érintésvédelmi relé, életvédelmi relé), ha még nincs. Ez amúgy is must-have, kiskutya nélkül is.


Húzz ki a konnektorból mindent, aminek nem kell feltétlen állandóan bedugva lenni. Ez nem túl kényelmes, de kibírható.


Adj a kutyának egy csomó olyan dolgot, amit szabadon rágcsálhat.


Dugd el a kábeleket a bútorok mögé, fölé stb.


Vannak ilyen csípős/keserű rágás elleni spray-k, én sose használtam ilyet, de el tudom képzelni, hogy működik.


Végül a konkrét kérdésre: valóban megoldás lehet bizonyos helyeken a kábelcsatorna, bármelyik villanyszerelő boltból, ezerféle méretben, a kisebbek kb 50-200 forint méterenként. De ezeket a műanyag csatornákat szét lehet rágni.


Van egy olyan termék, hogy hasított gégecső, ebbe ugye oldalról bele lehet tolni a kábelt, 2-300 forint méterenként, szintén műanyag. Pl itt [link]


Ha szerelni is tudsz/hajlandó is vagy, akkor teheted fém gégecsőbe is, az olyan, mint a zuhanycső, csak gumicső nélkül, szintén villanyszerelő boltban kapható, kb 200 forint egy méter, de mondom, abba be kell húzni a kábelt, szóval szerelni kell. Én ebbe hőztam be a kutyaházfűtés kábelét. A vágott végeinél észnél kell lenni, mert ha nem csinálja meg rendesen az ember, lehet az éles felszínek kezdik ki a kábel szigetelését.

2017. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, a hasított gégecsőnél, mint legkényelmesebb megoldásnál, még meg lehet játszani azt, hogy beleteszed egy gégecsőbe a kábelt, aztán arra a gégecsőre rátolod az eggyel nagyobbat ellenkező irányból, így a kábelhez elég nehéz hozzáférni. Bizonyos távolságonként esetleg érdemes lehet összefogni is kábelkötegelővel, akkor nem lehet szétszedni se. Csak szétrágni :) De azért két réteg gégecső már jelent némi védelmet.
2017. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tokot?
2017. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aha.Köszi!:)
2017. jan. 20. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!