Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélkül tenyésztőtől...

Törzskönyv nélkül tenyésztőtől, kennelből venni kutyát?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy családi kutyát. Van valami hátránya, ha nem kérek törzskönyvet?


NEM SZAPORÍTÓTÓL, TENYÉSZTŐTŐL.



2017. jan. 18. 19:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
Ha valóban tenyésztőtől van a kutyád, akkor legfeljebb annyi lesz a különbség, hogy a tk-et nem kapod meg, az marad a tenyésztőnél. De árban nem lesz kevesebb, a tk amúgy is csak 5500 ft.
2017. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
92%

A törzskönyv egy JOGOS papír.


Nem kerül semmibe (mármint neked új gazdinak), és nem lesz olcsóbb ettől a kutya.


Aki ezt állítja az hazudik!

2017. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
88%
Pár ezer ft a törzskönyv. Már nem mindegy a drága tenyésztői kutya után ? Feltéve, ha tényleg nem 30 ezres kutyát rendelsz netről.
2017. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
57%
Ha nincs rá pénzed, ne legyen kutyád sem. Miből fogod etetni meg orvoshoz vinni, ha már a kutya megléte előtt spórolni akarsz rajta?
2017. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írtok. A tenyésztő nekem ezt mondta: "50e-80e vannak a kanok tk nélkül. Törzskönyvel 80e felett. A szukák olcsóbbak."

Amúgy szimpatikus, sokan ajánlják ezt a kennelt.

2017. jan. 18. 19:39
 6/41 A kérdező kommentje:
Kedves 4. köszi kedvességed és segítőkészséged, de nem akartam spórolni rajta.
2017. jan. 18. 19:40
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
te jó ég ilyet még nem hallottam melyik kennel ez ha szabad tudni??
2017. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Nem szabad, láttam már fent itt gyakorin és nem lenne jó nála egy fekete pont.

De tényleg nagyon normálisnak tűnik, sok ajánlást olvastam már róla, és az egyik ismerősömnek is tőle van kutyája.

2017. jan. 18. 19:43
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyvet nem lehet "kutyánként" csináltatni. Egy egész alomnak csináltat ilyenkor a tenyésztő, ez kölykönként 5500 forint.

A szaporítók szokták azt csinálni, hogy ilyenkor azt mondják, hogy akkor "tk nélkül 50K, tk-val 80-100K", mert ennyiért senki nem fog kérni.

Mi a kennelneve? Milyen fajta?

2017. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%

Miért lenne egy szuka olcsóbb?

Nem fura neked?


Csak a szokásos EMBER férfi-női beteges beállítások.


Ha én szaporító lennék, de NEM vagyok az, és ezek szerint a kérdezőnek a hirdetője még ehhez is hüly....., akkor a szukát adnám drágábban, hisz abból lesz majd sok-sok kiskutya.


Olyan NINCS, hogy törzskönyv nélkül olcsóbb!


Ilyenkor mi van?


ALAPBÓL NINCS törzskönyv (nála), de ha te ragaszkodsz hozzá, akkor valami susmus módon szerez.


Ez olyan, mint amikor születik egy gyereked, és azt mondják, hogy nem kell elnevezni, de PLUSZ pénzért, hivatalosan nevet adhatsz neki.


Nem éreznéd tök furának, hogy ami TERMÉSZETES, azért neked kérned, könyörögnöd kell, plusz még fizetned is?

2017. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!