Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én nem találok olyan...

Csak én nem találok olyan "álom" tenyésztőt, akit itt gyakorin leírtok? Ti is ilyen nehezen találtatok tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Mindenki írja, hogy kérdezni fogja a normális tenyésztő: milyen helye lesz, hogy tartom majd. Meg lesz garancia, kapcsolat, szerződés.


Találtam egy szimpi tenyésztőt, csak aztán kiderült, hogy nagy valószínűséggel szaporító. most telt be a pohár. Német juhászkutya tenyésztőt keresek igazából. De sehol sincs.

Elsővel felvettem a kapcsolatot, utána leírtam miképp bánnék a kutyával, azóta vissza sem ír.

Második amint visszaírt, már próbálta is eladni az egyik kölyköt(40 ezerért), pedig írtam is neki, hogy nyárra kellene csak a kiskutya.

Harmadik törzskönyv nélkül akarta eladni az egyik kutyát, a másikat pedig kék szemmel. (tudtommal barnának kéne lennie, minden esetben)

Aztán a negyedik, akit elsőre leírtam.


Csak én nem találok olyan "álom" tenyésztőt, akit itt gyakorin leírtok? Ti is ilyen nehezen találtatok tenyésztőt?



2017. jan. 18. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen kerestél.
2017. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rossz helyen keresel, vagy nem jó a hozzáállásod.


Én Google-n átpörgettem pár találatot, jó néhány tenyésztő weboldalát, FB-oldalakat is, akiknek volt. A legszimpatikusabbat felhívtam: az ő honlapja írta le a legrészletesebben, normálisan, hogy hogyan, milyen feltételekkel adja a kicsit. Képeket, videókat folyamatosan tölt fel, frisseket, nagyon bele van habarodva a fajtába. Idáig bevált, nemsokára intézzük a találkozót. Ő volt pedig az első, akivel felvettem a kapcsolatot, de úgy érzem, jó döntés volt. A telefonbeszélgetésből azért elég sok dolog kiderült.

2017. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a MEOESZ honlapján kerestem cavalier tenyésztőt anno. És ő ilyen álom tenyésztő volt
2017. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te hol/hogy keresgélsz?
2017. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem német juhászom van. Először (abszolút laikusként) felhívta egy csomó (mint kiderült)szaporítót , amikor a törzskönyv került szóba, már kijött a dolog, mivel az nem volt, természetesen zömében oltások se, csak jó esetben féreghajtás. Általában még a szülőknek sem volt törzskönyve. Aztán elmentem a MEOE-hez, elmondtam, mit szeretnék. Ott nagyon segítőkészek voltak, kaptam néhány címet , telefonszámot. Kiskutya nem volt, de egyikőjük adott egy címet, ahol, mint mondta, nagyon jó almot hoztak le, de kevés az esély, hogy lesz még kutyus. Szerencsém volt, lett.Leinformált, hova viszem, mi a célom vele, stb. Gyönyörű, okos, szülők ősei ötödíziglen szűrtek. Én is leszűrettem dyspláziára egy éves korában, mentes. Az állatorvos ekkor mondta, vihetem tenyészszemlére. Nem vittük, ő hobbikutya.:)

Esetleg próbáld meg te is ezt a módszert. Melyik megyében keresel tenyésztőt?

2017. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Google, itt gyakorin is néztem ki mit ajánl. A startlapon is össze volt gyűjtve egy csomó nj kennel.
2017. jan. 18. 21:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Bács-Kiskun megye és Csongrád megye. Az MEOE-vel hogy vetted fel a kapcsolatot, vagy hogy kell felhívom őket és mondom, hogy németjuhász keresek?
2017. jan. 18. 21:27
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

Szervezet és azon belül fajtaklubbok....

2017. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még most írok nekik egy e-mailt!
2017. jan. 18. 21:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen elmentem a MEOE helyi irodájába. Elmondtam, hogy német juhászt szeretnék, így kaptam címeket. Még azt is tudták, hol várható alom. Egy csomó fontos dolgot is meséltek még. Szóval nagyon segítőkészek voltak.

A kutya gyönyörű, erős, masszív, nem ez a nagyon csapott farral rendelkező, mint ami most divat. A szukát Németországban fedeztették. Egyik versenybíró ismerősöm látta nemrég, még ő is azt mondta, ilyen jó állású kutyát mostanában nem nagyon lát versenyeken, sajnos.

2017. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!