Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell dolgoztatni egy...

Hogyan kell dolgoztatni egy német juhászt? 15/l

Figyelt kérdés
több helyen olvastam hogy nem elég neki a séta hanem dolgoztatni kell.Csak hát fogalmam sincs hogy ez mit jelent.

2017. jan. 19. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Sok mozgásra, nagy mozgástérre van szüksége, mert aktív kutyafajta. A lényeg, hogy sok időt kell rá szánni, sétáltatás, játék minél többet, gondolom kertes házban laktok, ott jó dolga lesz.
2017. jan. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Feladatokat adsz neki: kövess, hozd ide, vidd oda, add ide, pacsi, ül, fekszik, keresd meg stb...


Ne csak levedd a pórázt és hadd szaladgáljon, adj neki valamilyen feladatot.

2017. jan. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el keresőset játszani a 9 hónapos németjuhászommal. A kert egy pontján kikötöm, eldugom a kedvenc játékát (amivel előtte játszottunk) és elengedem, mondom neki, hogy keresd és megkeresi. Ezt nagyon szereti:) + engedelmes gyakorlatok ül/fekszik/marad, egyéb trükkök: pacsi, forog, hempereg, piti stb. nagyon sok trükk van.
2017. jan. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Munkakutyás iskola.

Engedelmességi feladatok: ül, fekszik, helyben marad, lábnál követ, menet közben ültetés, menet közben fektetés, állítás, előre küldés stb.

Őrző-védő foglalkozás, nyomkövetés.

2017. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy munkát kell neki adni. Szellemileg és ösztön szintén is le kell fárasztani. A séta, labdáját, simogatás ezt nem adja meg. Tanítani kell, tréningezni kell vele. Anno ezt a fajtát őv-re találták ki.

Persze egy küllem kutya sokkal kevésbé igényli ezt, mint egy munkaruha.

2017. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!