Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra szoktatás...

Szobatisztaságra szoktatás gondok? A kiskutya FOLYAMATOSAN pisil?

Figyelt kérdés

3 hónapos fiú kutyusról van szó. Betartom hogy mindig ugyanabban az időben etetem, viszont viz mindig van előtte (itt rontom el?) Etetés után rögtön valamint két óránként lejárunk pisilni, Lent is elvégzi a dolgát, 20 perc alatt legalább 8x, az első kettő kicsit nagyobb adag utána csak kevéskét, viszont mikor fent vagyunk, sem áll le. 2-3 percenként folyamatosan csurgat ide. oda. Éjszakára szobakenelbe tartom, és ott meg ha véletlen kimegy vki este, vagy csak megcsörren a telefon már ordit hogy ki akar jönni, utál benne lenni, viszont csak és kizárókag ott jelzi hogyha éjszaka pisilni kell, amugy egy hang nélkül odapiszkit bárhova. Más ezt hogy oldotta meg? Tudom hogy ez több hónap is lehet mig megszokja, de nem hittem volna hogy napi 30-40 pisit kell majd feltakarítanom a mellett h 2 óránként lent vagyok vele...egyszerűen nem is értem hogy tud ennyi jönni belőle. 3 hete ez megy, és kezdek elfáradni. Számtalanszor felmostam ecettel, domestossal, szórtam borsot, szodabikarbónát mindenhova ahova pisil, egyszerűen semmi sem segít. Még csak körbe sem szaglászik pisilés előtt csak hirtelen megáll és már engedi is, aztán meg szalad tovább.

Orvos szerint semmilyen szervi gondja nincs.



2017. jan. 20. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi még, több türelem kell... Nálunk is az volt eleinte, hogy reggel fél hat és 8 között félóránként kellett levinnem pisilni, és még így is előfordult, hogy becsurgatott 5 perccel azután, hogy feljöttünk. A nap többi részében már elég volt a 2-2,5 óránkénti menet. Ennyi idősen még a forgolódás-helykeresés se feltétlenül jelzi, hogy pisilni fog, egyszerűen csak amikor érzi az ingert, elereszti, mint egy csecsemő. Kb. 16 hetes korára tudja majd visszatartani, és ha addig jól és következetesen csinálod a szoktatást, onnantól már gyorsan szobatiszta lesz (persze nem 8 órára eleinte). Ne felejtsd el lent mindig nagyon megdicsérni, érezze hogy nagyon örülsz neki, amikor kint pisil (ez is olyan mint a gyerekeknél, amikor a bilibe szoktatásnál az egész család megtapsolja a teljesítményt). :D
2017. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha csak reggel kellene félóránkét levinni, én örömömbe sirva fakadnék..=D Értem én hogy több türelem, de egész nap, 0-24 két óránként járunk le, érsd 3 hete nem aludtam 2 óránál többet egy huzamba, és mégis egész nap mindenhova odapisil, kivétel hogyha a szobakenelbe van, ott kibirja a két órát...én csak ezt nem értem. Utál benne lenni, ezért is szeretném kint tartani, de ha kint van akkor meg szó szerint folyamatosan 3 percenként ide is csurgatok egy kicsit oda is csurgatok egy kicsit...
2017. jan. 20. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Szidd le ha odabent pisil. Ha kint teszi akkor meg örülj úgy mintha a világ csodáját művelte volna.
2017. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kicsik nagyon sokat pisilnek nekem volt olyan hogy mar ketsegbe estem sose lesz szibatiszta. De aztan szep lassan mar mikor itthon vagyunk nem pisilt be most meg neha a munkaban levo idot is kibirja. Bar meg tobbszor nem. 8 honapos. Nincs esetleg felfazva megis? Azert amit irsz meg igy soknak tunik.
2017. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!