Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mumpsz terjedhet emberről...

A mumpsz terjedhet emberről kutyára?

Figyelt kérdés
Mumpszos lettem és félek, hogy a kutyám elkapja tőlem.

2017. jan. 20. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kapja el.
2017. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. De azt hogy csináltad? Nem vagy oltva ellene?
2017. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt a diagnózist csak én állítottam fel, azóta voltam orvosnál és kiderült, hogy vírusos fültőmirigy gyulladásról van szó.
2017. jan. 20. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, a kutyus nem kapja el. Te meg igyál sokat, ha lázad van, csillapítsd. Ha fáj, borogasd. Pár nap, és rendbejössz. Jobbulást!
2017. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. jan. 20. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Oltás ellenére is meg lehet kapni azt a betegséget, ami ellen oltva vagyunk, de nagyobb eséllyel győzi le a szervezet. Ráadásul az MMR oltás élő vírusos oltás, magyarul a rubeola, kanyaró és mumpsz pech esetén simán aktiválódhat az emberben magát a betegséget okozva. Olyat is hallottam, hogy valakit rota ellen "oltottak" és a testvérét megfertőzte. Állatorvosom mesélte, hogy cicákat oltott élő vírusos oltással, kivétel nélkül mind megbetegedett az oltóanyagban levő élő vírustól, nagyon nehezen kezelte ki őket, azóta nem olt az ellen a betegség ellen és nem is ajánlotta nekem se. Ha mondjuk MMR oltás után mumpszod lesz, a doki úgyse fogja mumpsznak diagnosztizálni, akkor se ha az mumpsz, maradjunk ennyiben.
2017. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást!
2017. jan. 20. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző, az MMR (morbilli- mumpsz- rubeola, azaz kanyaró- fültőmirigy-gyulladás-rózsahimlő) oltásból egy az élő-gyengített vírus, ami valóban a mumpsz. Ezt 15 hósan kapják. Ha a.vírus aktiválódna, az 1-2 hét. Gondolom, a kérdező igencsak túl van ezen a koron, ha itt kérdez, meg kutyusa van. :)

A fültőmirigy meg egy nyirokcsomó, amit sok baktérium, vírus letámadhat.

2017. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A rubeola is élő az MMR oltásban, már nem tudom hol olvastam, valószínű az oltóanyag gyári tájékoztatójában, hogy oltás után bizonyos esetekben kimutatták a nyálban a rubeola vírust. Ezt elsősorban azzal kapcsolatban írták, hogy ugye egy terhes nőnek nagyon nem mindegy, hogy egy MMR oltáson átesett ember megfertőzheti-e. De ugyanígy biztosan tudom, hogy a kanyaró vírus is élő benne. És nem csak 15 hónaposan kapják sajnos, 11 vagy 12 éves korban van emlékeztető oltás.
2017. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!