Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyám ma megy ivartalanít...

Kan kutyám ma megy ivartalanításra. Biztos, hogy nem lesz kevesebb az élete hormonok nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem ez annyira csonkítás kategória.
2017. jan. 20. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hidd el, neki és neked is jobb,ha nem őrül meg ha megérez egy szukát. Nem ez egyáltalán nem csonkítás. Azthiszem van a kutyabarat.hu-n erről egy cikk. Mindjárt megkeresem...
2017. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi!!!!
2017. jan. 20. 13:55
 3/13 anonim válasza:
0%
Szerintem érzékenyebbek lesznek.
2017. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mire lesz érzékeny?
2017. jan. 20. 13:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg is van :)

[link]


[link]


"Tévhit:

- Nem szabad a természet rendjébe avatkozni egy ilyen fajta „megcsonkítással”

Tény:

- A természet rendjébe már akkor beavatkoztunk, amikor kutyáink őseinek életterét megváltoztattuk. A társadalomnak felelősséget kell vállalnia a felesleges túlszaporulatért.


Tévhit:


- Az ivartalanítás kínzás.

Tény:

- A műtét, főleg a legújabb műtéti eljárások össze sem hasonlítható a szüléssel járó fájdalmakkal, stresszel, vagy azokkal a következményekkel, amelyek az ivartalanítás elmaradása miatt alakulhatnak ki (pl. a gennyes méhgyulladás, emlő daganat)."

2017. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én pitem 4 évesen lett ivartalanítva. A tüzelő szukáktól előtte sem őrült meg, úgyhogy ezt nem tudom, változott-e.

Viszont: előtte még az egereket is megfogta, mint egy macska, játszott is velük, azóta tojik rájuk. Nem látom lustábbnak, csak ebben. A jelöléseket ugyanúgy intézi: kb méterenként az egész kertben.


SZóval túl nagy változás nem történt.

Akkor született a fiunk. Most már nemcsak engem véd, őt is. Sokkal jobban.

SZóval "puhányabb" sem lett.


Nem látok nagy változást, idén lesz 8 éves.

2017. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#3

Én erre semmi információt nem találtam. Személyesen sem tapasztaltam ilyet. Kan rotim van, ivartalan. Nagyon erős, a személyisége nem változott. Ugyan úgy elkapja és lerántja a kiképzőt, mint azelőtt. Én érzékenységet nem tapasztaltam. A kutyás ismerősi körömben sem.

2017. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Gondolom pasi vagy, kérdező....:) Állandóan hangoztatják az emberek, hogy a kutya nem ember, nem jöhet a lakásba, nem ehet a tányérból, stb... de amikor a golyszlikról van szó hirtelen fel van ruházva minden emberi érzelemmel és kb. jobban sajnálják azt a kutyát amelyik "nem élhet nemi életet" mint amelyiket valóban megcsonkítják, megkínozzák.

Vannak ellenérvek az ivartalanítással kapcsolatban is, de a "csonkítás" meg "így kevesebb élete lesz" biztosan nem az...

2017. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, igazából nő vagyok. Csak én erőltettem az ivartalanítást, mert állandóan mászik rám és a 35 kilójával nem éppen kellemes. Valamint nagyon domináns lett és acsarkodik a kan kutyákkal stb. Meg úgy voltam vele, ha úgysem lesz szuka kutyával akkor csak kínlódik a vágy miatt. Amúgy nálunk nagyon is gondja van viselve. Még oktató is jön házhoz, hogy minél nyugodtabb és neveltebb legyen. Már túl vagyunk a műtéten és szegény nem nagyon viseli jól a gallért és vérzett is tegnap este neki a seb elég sokat. :( szegény párám.
2017. jan. 21. 07:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem annak nem kellene véreznie, hiszen varrva van.. ott valami gond lesz.
2017. jan. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!