Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rombolnak mikor nemvagyunk...

Rombolnak mikor nemvagyunk itthon, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Most nem konkretan arra gondolok hogy fizikailag korlatozzuk oket mert azt meg tudom tenni.


Hanem hogy ne akarjanak rombolni.


Amugy nem csinalnak eszeveszett karokat de mi imadjuk a fat, mint dizajn elem. Ok meg a bambuszrolot imadjak mint csemeget. Majdnem az osszes bambusz rolot megettek valamilyen mertekben.


Ezen kivul sajnos a kabelek amiket az egyik szeret.


Az sajnos nem megoldas hogy tiltani kell, mert elottunk sosem csinaljak.


Regen macskam volt az volt ilyen. Ha latod jo kiscica ha nem latod maga a satan.


Ma pl mar elmentem otthonrol mikor vissza kellett lepnem valamiert es ott hesszelt a kutya az asztalon. A jelenletemben meg csak szandekot se mutatott soha.


Kamaszok szoval biztos ez is kozre jatszik mert kisebb korukban egy ket szettepett zsepin tul nem volt semmi.


Illetve miota ilyen hideg van nincsenek meg a napi masnapi szintu 1-2 oras bandazasok a haverokkal. Nagyon varjuk a tavaszt.


Van valami tipp ra hogy ha a jelenletunkben jo kutyak de ha nem vagyunk otthon nem, akkor mit lehet tenni? Elzarni oket csak egy 3m2-es eloszobaba tudjuk ugy hogy ne legyen se kabel semmi.


A kabeleket reggelente a ferjem eldugdossa meg folejuk csavaroz fakalitkat hogy ne tudjak megragni a kabeleket.


2017. jan. 20. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Unatkoznak, nincsenek levezetve az energiáik. Mást nem tudsz tenni, mint a hideg ellenére többet fárasztani őket, bandázni vinni őket.
2017. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem kályhameleg síkabátot, és minden nap viszem az enyémet a szokott sétájára. Különben unatkozik, és az unatkozó kutya vagy rombol, vagy ugat, egyik sem jó.
2017. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal kutyákban még tombol az erő.

Nekik nem számít, hogy hideg van, hiszen a sétánál, kutyákkal játszásoknál nem fáznak. Amíg nem lesznek felnőttebbek, tessék elzárni biztos helyre, amíg felügyelet nélkül vannak. Főleg, ahogy írod, többen vannak. A több kutya nem egymással szokta lefoglalni magát, hanem közösen találnak , mint az esetedben is, rongálni valót.

2017. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve miota ilyen hideg van nincsenek meg a napi masnapi szintu 1-2 oras bandazasok a haverokkal. Nagyon varjuk a tavaszt."


Ok-okozat.


Sok lehetőséged nincsen. Az egyik, hogy beszerzel egy szobakennelt és bezárod napközben. A másik pedig, hogy megmozgatod őket és rendesen lefárasztod.

Persze ha hideg van és nincs kedved kimenni, akkor vehetsz új kábeleket és bútorokat tavaszig.

2017. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen az oké csak a tobbiek nem hozzak a kutyaikat igy meg nem.ugyanolyan faraszto nekik. Illetve nem nagyobb kaland mint kint a kertben. Mi az utcan nem setalunk mert elegge koborkutyas kornyeken lakunk. autoval visszuk oket a parkba. De sosincs lent senki igy ugyanugy csak egymassal tudnak jatszani mint itthon.


De akkor szerintetek ha helyreall a rend es lefarasztjak a tobbi kutyak oket nem lesz fincsi mar a bambuszrolo? Sajnos egymassal hiaba jatszanak orakat az valahogy nem ugyanaz. Meg hat nyaron tenyleg orakat vannak kint a tobbiek is, meg mi is foleg itthon is a kertben vagyunk.

2017. jan. 20. 20:20
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Szent ég.. úgy érted, még sohasem sétáltak? Csak autóba be, ki a parkba, autóba vissza? Durva. Ne csodáld, ha vadulnak.
2017. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jajj dehogy. Persze hogy setaltak. Az egyik volt velunk nyaralni is meg mindenhova visszuk oket. Csak nincs az hogy na baratom megyunk egy kort a lakotelepen hatha osszefutunk buksival. Meg a parkba is ha megyunk akkor is az utcan kell leparkolni es odaig el kell setalni.


Szoval csak az hogy ha elindulunk akkor vagy van kint valaki vagy nins. Nyaron sokan voltak mindig de annyira nem baratkoztunk ossze hogy szamot csereljunk es osszebeszeljunk. Ezt azota banom de nem gondoltam hogy ennyire eltunik mindenki.

2017. jan. 20. 20:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Érdekes ismerőseid vannak ha télen senki nem sétáltatja, viszi ki a kutyáját lefárasztani. Szerintetek ez jó a kutyának?

Ettől függetlenül mindenképp levinném a kutyát sétálni vagy a parkba és szerintem azért találni fogsz ott másokat is kutyával, ha munkaidő után mész például 4-5-6 fele. Az elején én sem ismertem egy kutyást se. Odamentünk, megkérdeztük, hogy az ő kutyája szeretne-e játszani, ha igen játszottak ha nem akkor odébbálltunk. Ennyit igazán megtehetsz a kutyáidért. Mellesleg az emberek még örülnek is ha kutyájuk játszhat más kutyával és fáradtan viszik haza, nem pedig tele energiával.


Közben látom, hogy válaszoltál. Mivel nem írtad, fogalmam sincs, hogy milyen fajta/méretű/korú a kutyád és azt se tudom, hogy az utca ahol parkolsz mennyire van a parktól de erősen kétlem, hogy 5 perc sétánál több lenne.

Ha nem kistetsű kutyád van akkor ez a séta semmit nem ér. Persze jobb mintha ha még ennyi se lenne, de nem elég. Ráadásul a kutyát nem csak fizikailag de szellemileg is le kell fárasztanod. Ha egy zárt kerten belül vannak és annyi a napi mozgás akkor semmi új inger nem fogja érni őket. A helyet már megszokták. Ha viszont elviszed sétálni rengeteg új szagot fognak érezni, dolgokat látni, hallani. Ezáltal inger éri a kutyát és segít lefáradni szellemileg is. Persze taníthatod is otthon őket, az sose árt egyik kutyának sem.


Én azt javasolnám, hogy az egészségügyi sétákon kívül menjetek el legalább egy de ha tudtok kettő hosszabb sétálásra is. Az is elég ha kezdetnek ez csak 30-45 perc. Ennyi idő alatt te sem fogsz, viszont a kutyáknak jót fog tenni. Így lefognak szokni az otthoni rombolásról ha nincs annyi fölösleges energiájuk.

2017. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

-Elkeríteni őket, fárasztani őket és tiltani őket, ha csinálják, ez a három módszer van.


Fárasztás kutyahaverok nélkül is megoldható: adj nekik extra feladatokat. Pl. séta közben nyom/tárgykeresés, engedelmességi feladatok magasabb ingerkörnyezetben. Erősebb/bull típusú kutyák esetében egy kis súlyhúzatás, megpakolt kutyahátizsákkal séta, kötélhúzás, pecás játék, bicikli mellett futtatás, stb.

2017. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kiskutyak. Spanielek. Hat arra gondoltam meg, bar most betegek vagyunk ha meggyogyoltunk elvinnenk oket futni. Mert ha nincs mas kutya akkor is legalabb futnanak. Igaz meg nem probaltuk hogy tudnak futni porazon de legalab addig elfaradnak amig megtanuljak hogy is van ez.


Nem. Komolyan egy kutya se szokott lent lenni csak az egyik csapattarsunk a sitzujaval de o nem szeret jatszani sajnos.


Es mi lenne ha elmennenk egy lakotelepre setalni? Az hulyeseg? Regen tombben laktam az tok jo lenne most is mert mindig lattam az ablakbol kik vannak lent. Csak kineznek es mennenk is ha van lent haver. Csak gondolom most is inkabb a haverok is a lakotelepen vannak mert a parkban nagy a sar. Illetve most nem, de akkor se jonnek.

2017. jan. 20. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!