Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az újonnan örökbefogadott...

Az újonnan örökbefogadott kutyánk mindent szétrág, harapdál minket, állandóan ugat mindenre amire csak lehet, ha meglát egy kutyát, azonnal neki akar menni még úgy is, hogy kerítés van köztük - mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Nem rég fogadtuk őt örökbe, 4 éves és van egy kis németjuhász beütése, de annál azért kisebb és jóval hosszsabb szőrű. Egyébként nagyon aranyos, szeretjük őt, ráadásul hallgat a nevére és tudja mi az, hogy "Ül!". De az előző gazdája, akitől a menhelyesek elhozták, nagyon rossz körülmények között tartotta, és ki tudja, lehet, hogy bántotta is. Talán ezért is olyan könnyen felingerelhető. Egész nap ugat mint az őrült, a kertben meg mindent amit talál - még a hintaágyat is - szétrágja, mondjuk nem állandóan, de azért elég gyakran. Szoktam vele játszani meg sétálni, viszont játéknál de még akkor is, ha csak simogatni akarom, rögtön elkezdi harapdálni a kezemet meg a ruhámat, persze csak játékból, tudom, de szerintem erről nem ártana ha leszokna, mert ha ezt mondjuk egy vendég kisgyerekkel fogja csinálni, az nem hiszem, hogy jól végződne. Sétálásnál meg kicsit félek, hogy hogy tartsam vissza attól, hogy a kerítéseken belül lévő kutyákkal ne keresse már a konfliktust, amikor azok még el sem kezdték őt megugatni, ő már akkor nekik rontana és ugat, morog, meg harapdálna, ha nem rántanám el. De már akkor is morog, ha egy gyanútlan embert lát meg a távolból, pedig amúgy nem bántaná, csak érzem, hogy frusztálja minden, ami idegen. És persze éppen ezért igyekszem olyan helyen sétáltatni, ami minél lakatlanabb, de ahhoz azért akkor is el kell mennem pár ház mellett. Ja, meg hát nem tud szegény rendesen sétálni, úgy pörög-forog végig, hogy csodálkozom, hogy nem szédül el... És igen, tudom, hogy a kutyasuli sokat segítene, de ha így viselkedik más kutyákkal, én nem szívesen vinném kutyák közé...

2017. jan. 20. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig nektek egy kutyaiskolára van szükségetek.

Hiába 4 éves a kutya, hiányzik neki az a nevelés, amit a kölyökkutyák szoktak felnövekedésük alatt megtanulni.

Neked pont úgy kell végigcsinálni a nevelését, mintha kölyökként került volna hozzád. De valamivel nehezebb lesz, mert felnőtt már, a maga berögződött szokásaival.

Ha tudtad, hogy egy problémás kutyát fogadnál örökbe, előtte ajánlatos lett volna utána nézni, mit, hogyan is kell megtanítani a kutyának.

Mivel a kutya már a tiéd, nagyon gyorsan keress kutyaiskolát, ahol neked fognak segíteni megoldani a kutyával kapcsolatos gondjaidat.

2017. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a menhelyen abszolút nem így viselkedett, olyan barátságos volt mindenkivel, és olyan kis félénk, hogy senki nem gondolta volna, hogy ő ilyeneket is tud csinálni...

De persze, most már vállaljuk érte a felelősséget. Köszi a választ!

2017. jan. 20. 22:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Kutyasuli lesz a megoldás. Pont hogy kutyák közé kell vinni, és megtanítani viselkedni, meg szocializálni kell.

Olyat keressetek, ahol nem csak a sima engedelmes tanfolyam van, hanem foglalkoznak rehabilitációval, problémás esetekkel is.

2017. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!