Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadja majd az idősebb...

Elfogadja majd az idősebb kutyám a fiatalabbat?

Figyelt kérdés
Az idősebbik(10 éves) kan németjuhász kutyusomról lenne szó, akihez ha úgy adódik befogadnánk egy fiatalabb keverék( 1-2 éves) keverék kutyust. Az esetlegesen újonnan érkező kutya eddig a szomszédban volt, tehát a két kutya már találkozott(megszagolták egymást). De ugye eddig csak kerítésen keresztül találkoztak. A fiatalabb kutyán eddig azt láttam, hogy rajongással figyeli az idősebbet amikor az a házat őrzi stb. De az idősebb annyira nem foglalkozott vele, neha odament a kerítéshez, nagy ritkán futkostak egymás mellett. De a lényeg az, hogy nem tudom mit reagálna az idősebb ha ténylegesen itt is élne vele a fiatal. Félek, hogy ugy érezné jobban szeretjük a fiatalt, hogy nem foglalkozunk vele, esetleg depresszióba esne. Mégiscsak tíz évig ő volt itt az egyetlen, én pedig hát tulajdonképpen vele nőttem fel. A fiatal miatt nem aggódók, ő tudom, hogy tudna alkalmazkodni. Szoval szerintetek mi legyen? Érdemes lenne befogadnunk? Felrázná az idősebbet, vagy idegesítené? Tanácstalan vagyok.

2017. jan. 21. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire szocializált az idősebb kutya, tehát a séták során mennyit találkozott más kutyákkal, mennyire van hozzájuk szokva, mennyire fogadja el őket. Ha ezzel nincs gond, akkor valószínűleg jól fogja fogadni az új kutyát. Viszont ha ez kimaradt nála, akkor először ezen kell dolgozni, és utána befogadni egy másik kutyát.
2017. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt neked kellene tudnod, hogy a német juhászod hogyan viszonyul a többi kutyához. Játszik velük, közömbös, támadó stb.? Így fog viszonyulni az új jövevényhez is.

Foglalkozni ugyanúgy kell vele is, meg a fiatalabbal is. Depressziós biztosan nem lesz.


Tipp: menjetek együtt sétálni, mindkét kutyával. Semleges területen engedd őket ismerkedni, játszani először.

2017. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!