Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben illik megtéríteni a "kárt"?

Figyelt kérdés
Mondjuk X elmegy Y-hoz vendégségbe, akinek sok kutyája van. Köztük egy kölyök, aki szeret rágcsálni. A vendég valahova letette a telefontokját, a kutya elcsórta és megrágta. Nem lett használhatatlan, de ronda lett. Szerintetek ilyenkor illik felajánlani a gazdának, hogy vesz vagy ad neki helyette egy másikat?

2017. jan. 21. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Illene megtéríteni a kárt, amit az ő neveletlen kutyája okozott.
2017. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
szerintem 50-50% százalékban hibás a gazda és a teló tulaj is. A gazda csak azért mert övé a kutya övé a felelősség, a telósé meg mert nem vigyázott a telefonra, az az ő felelőssége. Szerintem új telefont venni túlzás. Fizesd ki a szervizet és kész.
2017. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
*telefontok, bocsi. #2 voltam.
2017. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezt altalanosan irom. Szerintem pont annyira felelos a telefontok tulajdonosa, mint a kiskutya es gazdaja! Hova tehette le azt a telefontokot, hogy az a kiskutya hozzaferjen, a gazda pedig miert engedte a vendegek koze a kiskutyat?! Ha a vendegnek nem volt semmi a kiskutyaval, hogy addig ott tartozkodik, ahol ok, akkor felelotlenseg letenni a telefontokot a kiskutya elerhetosegebe, ugyanakkor felelotelnseg ilyenkor a kiskutyat vendegekkel egyutt otthagyni.


Nem kell venni, adni semmit helyebe, mint2 fel hibas ugyanolyan szinten! Ez egy sajanlatos baleset, annyit kell erre mondani, hogy jol hasznalt telefontok!

2017. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A telefon hála a jó égnek nem volt benne... Nem a vendég tette el a tokot, hanem a gazda, mert útban volt valahol, ott érte el a kutya.
2017. jan. 21. 17:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor a gazda hibája 100%-ban szóval vehet neki újat.
2017. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen illik.
2017. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezesetben mindenképpen illendő lenne kifizetni.
2017. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze nyilvan vennek a baratomnak egy masik telo tokot. Ne ezen muljon mar!
2017. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem illik felajánlani, hogy megfizeted, de mivel a barátod, a másiknak vissza kéne ezt utasítania, viszont a gazdi helyében már másnap mennék x-hez az új tokkal a kezemben.

szóval röviden, meg kell téríteni a kárt, de van ennek egy udvariassági menete :)

2017. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!