Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már majdnem szobatiszták de...

Már majdnem szobatiszták de meg mindig nem az igazi?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy meg a munkaban toltitt idot nem birjak ki ami nem is baj.


De az ejjelt se. Igaz akkor felebrednek es.minden nap 4.30kor be kell iktatni egy pisi-kaki szunetet. Ez mennyire normalis?


A masik ha itthon vagyunk nagyon okosan besorolnak az ajto ele hogy menni akarnak ki. Csak az ajto egy szuk eloszoba vegen van ahova nem latunk be. Igy nem mindig realizaljuk hogy ott toporognak. Igy szepen elhelyeznek egy szeretetcsomagot az ajto ele. Nem lehet valahogy megtanitani nekik hogy ugassanak ha menni akarnak?



2017. jan. 21. 19:24
 1/4 anonim válasza:
Mennyi idős(ek) a kutyus/kutyák?Ha még pár hónapos én azt ajánlanám 10 percenként pórázzal kimenni vele(mi ezt csináltuk mikor kicsi volt a kutyusom) és egy bizonyos helyre menni ahol piszkíthat.Minden alkalommal csak oda menni és ráfog jönni hogy oda kell.Ha nincs rá idő hogy 10 percenként kijárogasson vele,egy idő után megtanulja hogy nem a házba kell.Ha meglátja hogy a házba piszkít felemelni a tarkójánál rárakni a pórázt és a piszkító helyére kimenni.Kicsit fáj nekik ha megmarkoljuk a tarkónál,de nem azon van a hnagsúly hanem azon hogy nincs négy lábuk a földön.Minden alkalommal megcsinálni,és megfogja szokni.Lehet hogy sok idő kell,de a kutyák már csak ilyenek ;) És figyelmébe ajánlom ha még kicsi a kutya és megvan minde oltása mindennap kivinni sétálni.Szép lassan ameddig neki jól esik,és csak a lábnál menjen,hogy nagy korába ne kezdjen el húzni.Mi így csináltuk.Most volt 2 éves a kutyám(Bella) és nem húz.Minden nap elviszem 1,5-2 órára sétálni.És ne, nincs időm rá,de mégis tudom hogy elválalltam.Imádom a vele eltöltött perceket.Majd kimenni vele egy rétre (nincs zaj,más állat/ember) és elengedni.Nem fog elmenni.Bella (kutyám) már lábnál sétál póráz nélkül.Figylem kell nekik és bízni fognak magában.Ha nem így csinálja,sajnos nagykorában kifog szökni,szilveszterkor tudja hogy egyedül lesz mert nem foglalkoznak vele.Kicsit eltértem a témától de remélem segítettem :)
2017. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom mi ezen mar tul vagyunk. 10 hosak.
2017. jan. 22. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod nekik tanítani, hogy ugassanak, akkor nem kell mást tenned, mint minden séta előtt ugattatni egyet. És akkor a kimenés meg az ugatás összekapcsolódik.


De szerintem az ugatásnál jobb, ha egy csengettyűt raktok az ajtóra, amit elérnek. Azt nagyon könnyű megtanítani nekik, hogy bökjék meg a fejükkel. És minden séta előtt meg kell bökniük, így a két dolog összekapcsolódik.


Nálunk az előszobában szépen ülés a jel. Magától alakult így, mert mindig le volt ültetve az ajtóhoz séta előtt (hogy ne rohanjon ki, meg ne ugráljon).

2017. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez de jo otlet, koszonom!
2017. jan. 22. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!