Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő? Kutyák támadtak meg.

Mi a teendő? Kutyák támadtak meg.

Figyelt kérdés
Sétáltattam 7hónapos barátságos, szocializált kan rottweilerem. A gazdák a kapuban álltak a két kutyájuk kirontott és kb. 200métert futottak hozzánk agresszívan. Engem és a kutyám is támadni probálták. Önvédelemből feléjük rugtam, kutyám játék kötelével rájuk vágtam de tovább támadtak. A gazdik válasza kérésemre hogy kutyáikkal kezdjenek v.mit (kutya nélküli emberre is támadnak ha tehetik) az volt h mit képzelek magamról h megvédem magam. Ilyen esetekben kihez lehet fordulni? Ha a kutyám megvéd legális e?

2017. jan. 24. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a kutyám megvéd legális e?"

Legálisnak legális lehet, de van értelme? Vagy azért van rotid, hogy az harcoljon is?!

Nem kiskutya az enyém se, de biztos hogy nem engedném bele egy ilyen harcba, főleg nem kettő ellen. Az, amit csináltál teljesen helyén való. Nekem is volt hasonló kölyök kutyával. A puli ellen nem volt gond, azzal elég szembe fordulni. Amikor egy nagytestű valami jött ki, az már izgalmasabb volt. :)


A kérdésedre is válaszolva: Szólj a közteres, mezőőr, polgárőr, rendőr (nem tudom miből lehet nálatok válogatni) és ha ott is normálisak, mint nálunk, akkor szemmel tartják az emberkét. (Főleg amiatt, hogy másra is támadtak már a kutyái.)

2017. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A területileg illetékes kormányhivatalok feladata a "veszélyeztetés kutyával" szabálysértési eljárások lefolytatása, náluk jelentsd be az esetet.


Veszélyeztetés kutyával szabálysértésről

[link]

2017. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nem azért van rotim h harcoljon hanem mer imádom ezt a fajtát és családi barátságos kutyát szeretnék belőle faragni (naponta több órát szánok a kutyával való erőszakmentes nevelésre). A támadáskpr sem volt agresszív csak a lábamhoz állt mikor megakartak harapni. Az önvédelmet úgy értem ha oda harap nekik mer magát vagy engem véd azért felelősségre vonhatnak e engem? ( a kutyám természetesen pórázon van sétáltatva). Köszönöm a válaszod, megprobálok akkor ezzekkel a szervezettekkel beszélni. :)
2017. jan. 24. 12:50
 4/7 Donald J. Trump ***** válasza:
90%

Pusztán jogi, és nem gyakorlati szemszögből:

Ha téged támad önévdelemből akár le is lőheted (már ha van fegyvered) - az is teljesen jogos ilyen esetben, bár nyílván nem a testre leadott lövés lesz senkinek az első dolga, de egy riasztó lövéstől legalább a gazdik is beszarnak. Ha csak a kutyádnak akar nekimenni, az már kicsit nehezebb kérdés, de olyankor is lehet arra hivatkozni, hogy veszélyben érezted magad, ami az önvédelem szolidabb formáit legitimálhatja.

Kutya még mindig nem lehet póráz nélkül közterületen - ha a gazdáik ezt nem tartják be, akkor ők maguk vállnak a kutya által okozott és elszenvedett károk felelősévé.

2017. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a linket.
2017. jan. 24. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kamerás mobillal felvétel, rendőrség kihívása, feljelentés. Persze két palota pincsi esetében vicces.


A gazdiknak én beismertem volna, hogy tévedtem, és nincs jogom sem magam, sem a "vagyontárgyamat" (rotti ) megvédeni, ezért most hívom a rendőrséget és feljelentem magam, ők pedig természetesen megerősíthetik a gondatlanságukból történt malőrt. Csend lett volna azonnal, igaz, nálam ez már lezajlott volna: mobil elő, videó, kutyáik összerugdos, stb. vagy ami a távoltartásukhoz kell, és ezután feljelentés (rendőrség kihívása, azért vannak).


A kutyádat neked kell megvédeni, ha te vagy a vezér. Ő maximum veled egy pillanatban támad, de csak utánad (ez az enyémnél kb. 0,2s késedelmet jelentett).

A gond akkor van, ha nem tudod elhárítani a támadást, és megharapdálják a mamlaszt, mert onnantól beleivódik "a támadás a legjobb védekezés", és maga is agresszív lesz (mivel rád nem számíthatott, veszély esetén ő lesz aki kezdeményez).

Tehát az ilyen emberek, mint azok, sok problémás kutyáról tehetnek, így az az igény, hogy ezt a problémát a kutyájától és az életétől távol tartsa az ember, jogos.


Mellékesen jegyzem meg, hogy a "kutyaovik" összeszokott falkája is sok esetben ezt követi el egy újonnan érkező kölyökkel, fundamentális hiba a gazda részéről, ha beengedi úgy a kiskutyáját, hogy az ki van szolgáltatva.

2017. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont ezt nem szeretném h a kutyám lelkivilágát tönkre tegyék mer eddig minden idegennel akár ember akár kutya barátságosan viselkedik. Nem csak a kutya vett részt az elkergetésükbe nyilván én is rájuk ordítottam meg ijezgettem őket. Szóval nem a kutyára hagyatkozom de nyilván ő is azon van h magát én engem védjen sőt még egy morgása sem volt csak lépet feléjük. Az ilyen felelőtlen emberek mások kemény munkáját teszik tönkre.
2017. jan. 24. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!