Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy irányítsam a kutyámat ha...

Hogy irányítsam a kutyámat ha vendégünk van?

Figyelt kérdés
Amúgy hallgat rám, és ha csak egyedül vagyunk akkor nyugodt és fegyelmezett. De ha jön vendég akkor mindig jutalomfalatot ad neki meg körbesimogatja nagy boldogan, a kutyám meg teljesen megőrül és felpörög, és irányíthatatlanná válik. A vendég meg ezért még meg is jutalmazza, mondván hogy csak boldog. De még ha meg is kérem, hogy ne adjon neki kaját, akkor is olyan energiákkal jön be a lakásba, hogy a kutya rögtön megérzi, és rákattan, tudja hogy nála mindent szabad és nincsenek szabályok, egyszóval kirosszalkodja magát. Persze tudom, hogy az én hibám ez tulajdonképpen. Szólok neki de nem érdekli, csak az új "játszópajtásra" figyel. A kiabálós és egyéb "durva" fegyelmezős módszereket pedig nem akarom vendég előtt csinálni, mert tuti hogy csak azt látná hogy "bántom a kutyusomat". Mert van hogy "megbököm" vagy durván szólok rá, és az be szokott válni, de vendég előtt nem szeretnék így fegyelmezni. A kutya pedig tudja hogy ilyenkor kb. megsemmisülnek a szabályok, mert nem tartatom be őket, és szemet hunyok a neveletlen viselkedése fölött, csak mert van itt valaki más is. Hogyan tudnék szerintetek "üzenni" a kutyámnak, hogy "hé, még mindig én vagyok a főnök és elvárom hogy normálisan viselkedj akkor is ha más itt van aki ráadásul teljesen felizgat és jutalmat osztogat neked a helytelen viselkedésért", anélkül, hogy a vendégem előtt le kéne járatnom magamat?

2017. jan. 24. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azzal, hogy a vendég mit szól a fegyelmezési módszeredhez. Nyugodtan fegyelmezd a kutyádat, és ne más véleményével törődj. Pont azzal él vissza, hogy tudja, hogy ilyenkor szemet hunysz. Okos állatok a kutyák. :) Ne hunyj szemet, hanem követeld meg tőle a szokásos normális viselkedést. Ezzel nem járatod le magadat!
2017. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én simán seggberúgom a kutyámat vendégek előtt is. Ő is előszeretettel játsza a kivert kutyát, akit napi 2szer agyonvernek. Persze, sosincs igazán, nem is tudnék neki fájdalmat okozni, mert egy 50 kg Corso. Apukám szokott mindig méltatlankodni, olyankor vissza szoktam kérdezni, hogy jobb lenne, ha neveletlen lenne és mondjuk ugrálna vagy akár rendezkedne a csöpp súlyával? Ilyenkor nekem ad igazat.
2017. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
A vendéget irányítsd inkább. Ne félj, nem fog megsértődni. Nekem is van olyan barátnőm, aki szintén kutyás, és megpróbált az enyémmel is úgy bánni, mint a sajátjával, de rögtön tisztáztam vele, hogy az én kutyámnak csak én adok enni, csak én mondom mikor jöhet ki a vendégek közé és így tovább. A kutyát meg kiabálás és "egyéb "durva" fegyelmezős módszerek" helyett csak vidd le a földre és tartsd ott, míg le nem higgad. Menni fog az, csak ne hagyd, hogy a vendég irányîtson, abban a falkában te vagy a főnök.
2017. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a vendégre. Igen, vendég, de egy felnőtt ember. A kutya viszont egyedül a te felelősséged.


De ha tényleg nem akarsz rászólni a vendégre, mondd azt hogy nemrég gyomorbaja volt a kutyának, és még nincs teljesen rendben a hasa.

2017. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó vicc.. :)

A vendég addig vendég,míg ezzel a joggal vissza nem él. Ekkor, ha a kérés, figyelmeztetés nem hat, kidobom.

Ugyanez a kutyánál: olyan nincs, hogy "amúgy hallgat rám", meg, hogy: "tudja hogy nála mindent szabad és nincsenek szabályok". _Nálam_ vannak a szabályok, tehát a jelenlétemben élnek a szabályok, mivel érvényt szerzek nekik. Pontosabban olyan következetesen érvényt szereztem nekik, megértettem őket, stb. , hogy megkérdőjelezésükre nem kerül sor a részéről.


A kutyának nem kell " "üzenni" a kutyámnak, hogy "hé, még mindig én vagyok a főnök és elvárom hogy normálisan viselkedj ". Azért nem, mert a kutya tudja, hogy hozzá képest te ki vagy.


"a vendégem előtt le kéne járatnom magamat"

Ez mi? Gondolod, hogy a kutyáknál van olyan, hogy morzsi (5 kg) kétségbe vonja medve (40kg) tekintélyét, és akkor medve körülnéz, hogy szalonképes-e akkor leharapni morzsi fejét, vagy ciki lenne?


" tuti hogy csak azt látná hogy "bántom a kutyusomat"."

Ha van egy probléma, amit a vendég okoz / vált ki, az hogy kívánod megoldani akkor, mikor a probléma(+vendég=ok) nincs jelen?

2017. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van köszönöm! :D
2017. jan. 25. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!