Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez így jó lenne?

Szerintetek ez így jó lenne?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem a fősulit, amiba lakóhelyemtől kb 80km-re. Van egy lassan 7 éves kutyám, nagyon szeretjük egymást, a buszt is inkább lekésem mintsemhogy ne simogassam meg. Mindig adok neki a kajámból is, gyakran játszunk. Vagyis mostanában nem, mert olyan hideg van, hogy befagy a p*csám, plusz ő se szereti. :D Természetesen ő is bent alszik, a nap felét benn tölti. Na egy kicsit elkalandoztam. :D Szóval kb hetente egyszer tudnék haza járni busszal egy egész napra. Akkor tudnék vele játszani, foglalkozni, sétálni, meg minden, plusz a szünetekben, meg persze ha könnyű napom van akkor aznap is haza tudok jönni. De még belegondolni is rossz hogy reggel nem köszönhetnék neki, nem simizhetném, nem oszthatnám meg vele a reggelim. Itthon a sétán kívül mindent megkapna, nagyon szeretik, szöval jó helye lenne. Még sms-t is dobok haza hogy simogassák meg az én nevemben, meg skype-oljunk. :D
2017. jan. 24. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, séta nélkül egyáltalán nincs jó helye!!! A séta alap!!!
2017. jan. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nagyon jól ellenne így is, ha otthon is szeretik őt, helyetted is. :)


Rengeteg kutyát ismerek, akiket egész életükben nem is vittek sétálni, vagy csak nagyon ritkán, és mégis boldogok voltak. Sok kutya soha nem is sétál, csak ki van hajítva a kertbe, mondván hogy ott szaladgálhat eleget. Attól, hogy most csak hetente 1 alkalommal fogod tudni elvinni sétálni a kutyádat, még nem dől össze a világ számára, annak az 1 napnak is nagyon fog örülni, és azt is várni fogja.


Számomra még mindig hihetetlen, hogy a kutyások körében ilyen nagy közfelháborodást vált ki, ha egy kutya nem sétál naponta, szinte már állatkínzásként kezelik ezeket a helyzeteket. Holott egyértelmű, hogy szeretik a kutyát, még ha csak ritkán viszik is sétálni. De ilyenkor arra kellene gondolni, hogy sok kutya milyen szörnyű körülmények közt él, enni-inni nem kap rendesen, kint fagy a kertben 1 méteres láncon, séta az már elképzelhetetlen luxus lenne neki, hiszen egy meleg hellyel is beérné, ahol szeretik és ellátják őt.

Bocsi, nagyon elkanyarodtam a témától.


Igen, persze, egy kutyának szüksége van sétára, a legjobb, ha minden nap megkapja, de akkor is tökéletesen boldog lehet ha csak hetente 1-szer viszik ki sétálni. Emiatt nem lesz se testi, se lelki baja.

Ez ugyanaz, mintha egy kisgyereket nem visznek le naponta a játszótérre, hanem csak egyszer a héten. Attól még nem szenved a gyerek, hiszen a hét többi napján otthon foglalkozik vele a családja, és szereti.


Ez az én véleményem. De nyugodtan kövezzetek meg...

2017. jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
Oké, hogy hülye vagy, de inkább csak magadban, ne hirdesd legalább!
2017. jan. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a válaszod! Végül is igazad van. :) Azt nézem hogy ha valaki ír egy saját véleményt, rögtön lepontozzák.. Fantasztikus ez az oldal..


#3 Ez most kinek írtad?

2017. jan. 27. 08:59
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező!

Megmondtuk, hogy NEM JÓ NEKI!!! Ez a valóság, tök mindegy kinek mi a véleménye, mert ez így van. De azért tapsold meg magad, ha komolyan elhiszed amit a kettes írt. Csak arra vártál hogy valaki megerősítsen a hülyeségben?

2017. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kb egy éve hagytam abba ennek az oldalnak a használatát, de már emlékszem hogy miért. A kettes legalább vedte a fáradságot, és írt valamit hosszabban. Akkor bunkó zsenikém írj valami megoldást, ami kivitelezhető.
2017. jan. 27. 14:58
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

Kettes vagyok.

Kérdező! Ne foglalkozz velük! Itt Gyk-n szinte mindenkinek nagy a szája, előadják magukról, hogy ők a "mintagazdik", akik mindent tökéletesen csinálnak a kutyájukkal, de kíváncsi lennék, hogy ha arra kerülne a sor, hányan döntenének egy lebénult kutya több százezer forintba kerülő, életen át tartó rehabilitációjának megkezdése mellett. Bevallom, az én kutyám se sétált minden nap, mert nem volt rá időm suli mellett, és emiatt sokszor bűntudatom is volt. Ráadásul őt nem is szerette rajtam kívül senki se, úgy bántak volna vele, mint egy darab szarral, ha én nem vigyázok rá. De csak arra tudtam gondolni, hogy legalább kihoztam arról a szörnyű menhelyről, a rács mögül, és mellettem végre boldog lehetett. Aztán egyszer csak minden baj a nyakunkba szakadt, a kutyám lebénult, amit sajnos sok más betegség is kísért, és még az orvosok is azt javasolták, hogy inkább altassuk el, mert k*va drága lesz a kezelés (röntgenek, mielográfia, ultrahangok, műtétek, gyógyszerek, vitaminok, kontrollok, gyógytorna, rehabilitációs segédeszközök, és még sorolhatnám...), de mivel egy halovány reménysugár is volt arra, hogy felépülhet, nem hagyhattam, hogy így menjen el, meg hogy a pénzen múljon az élete. Elhatároztam, hogy megmentem az életét, és megkezdjük a beavatkozásokat, annak ellenére, hogy minden irányból csak a negatív vélemények jöttek evvel kapcsolatban.

És láss csodát, a sok kitartás meghozta gyümölcsét, a kutyám rendbe jött, és boldogabb mint valaha.

Az előbb említettem, hogy régebben bűntudatom volt amiatt, hogy nem sétáltunk naponta. Na, hát már egyáltalán nincs, sőt!!!

Folyton arra gondolok, hogy ha nem érek érte oda időben, akkor valaki más hozza ki őt, egy igazán felelősségteljes "szupergazdi", aki naponta órákat sétál a kutyával, és megad neki minden földi jót, a kis kedvencének. Aztán hoppá, megtörténik vele a baj, aztán hirtelen a szupergazdi is inkább az altatás mellett dönt, csak mert nem akar vagy nem tud időt vagy pénzt áldozni az életmentő beavatkozásaira annak a kutyának, akit állítólag szeret. És így veszik el egy kis ártatlan, fiatal élet, aki talán a legboldogabb kutyus volt mindeddig, hisz semmiben sem szenvedett hiányt. Most azonban mégis a legfontosabb dolgot nem kapja meg: az életéhez való jogát...

És így lesz egy szuper jó gazdiból az az ember, aki nem hajlandó küzdeni az állítólagos legjobb barátja életéért, hanem inkább a könnyebb utat választja: elengedi őt örökre.


Bocs hogy eltértem a témától ráadásul ilyen hosszan, de remélem azért átjött a sztori lényege: nem csak attól vagy jó és felelős gazdája a kutyának, hogy naponta sétáltatod, hanem attól, hogy számíthat rád és a támogatásodra akkor is, amikor nagy bajban van, és életben kell tartani őt bármi áron.

Rengeteg ember van, aki nem sétál a kutyájával rendszeresen, viszont annak mégis jobb és boldogabb élete van, mint valaki másnál lenne. Mert valóban törődik vele, és nem csupán robotszerűen hajtja végre a napi protokollt, a sétát. Egy kutya ugyanis nem a sétától lesz boldog kutya. Attól is lehet, de ez egyáltalán nem tartozik számára a legfontosabb dolgok közé, sőt, elenyésző a többi, rendkívül lényeges tényező mellett.


A többi válaszolónak meg azt üzenem, hogy nézzenek már egy kicsit szét, kövessenek egy-egy állatmentő oldalt, hogy számukra is világossá váljon, hogy az országban tartott kutyák több mint fele (!!!) él sanyarú körülmények között, éheztetve, láncra verve, bezárva, szaporítva, fagyoskodva, betegeskedve. Biztos vagyok benne, hogy néhány sokkoló kép és videó megtekintése után mindjárt nem fogjátok annyira hangoztatni hogy séta-így, séta-úgy, rettentően fontos, hanem inkább megtapsoljátok a kérdezőt, hogy ilyen szépen bánik a kutyájával, és hálát adtok a sorsnak, hogy legalább ez az egy kis életke biztonságban és szeretetben van őnála, mikor oly sok másik szenved odakint a világban... :(

2017. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó, te iszonyatosan buta vagy (hány éves vagy, 12?) majd holnap gépről kifejtem miért is. Hadd ne szarjuk össze magunkat attól, hogy megmentettél egy kutyát, baromi sokan megtetszik nap mint nap.

Kérdező: ajándékozd olyannak aki az ALAPVETŐ IGÉNYEIT kielégíti.

2017. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Szerinted akkor mi a rendkívül fontos dolog? A hármas ALAPSZABÁLY 1. Mozgásigény kielégítése, 2. Nevelés, 3. Szeretet

GONDOLKOZZ és olvass és tanulj. Nagyon sokat tanulj még!

2017. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

[link]

[link]

[link]

Tessék művelődni kérem szépen! Vannak angol nyelvű cikkek, tanulmányok is erről ha valakit érdekel.

2017. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!