Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék hogy változzon a...

Mit tehetnék hogy változzon a helyzet, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyám. Mindig kiszöknek. Már mindenhol megcsináltuk a kerítést és sehol nem tudnának kimenni valahol mégis szétrágta a problémásabb a kerítést és át mennek a szomszédba. Minden nap 3x kapnak enni 1x tápot 1x konzervet 1x főtt csirkét, jól vannak tartva. Ha elvisszük sétálni csak az egyik örül neki a problémásabb amelyik mindig azökni akar nem akar jönni és húzni kell. Minden nap sétáltatva vannak egy nap kihagyás sincs. Napi 2-3 órát szoktunk velük játszani de a problémásabb arra sem hajlandó, a tápot nem akarja megenni csak a konzervet, volt olyan hogy több napig is bent volt hogy akkor hátha változik a helyzet de ugyan olyan. Meg kötni nincs szivem őket mert ebben a hidegben be szoktam engedni őket hogy ne faggyanak meg de egész nap mégsem lehetnek bent. Ma fél órára engedtem ki őket és már a szomszédban voltak de nem találtunk se egy lyukat se egy kaparást semmit ahol ki tudtak volna menni. Már nem tudom mit tegyek. Valaki segítsen.
2017. jan. 25. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva vannak? Ha nincsenek, első körben ezt ajánlom.

A megkötés tényleg nem jó ötlet, és büntetendő is.

Amikor sétáltatva vannak, el is engeded őket, ahol szabadon futhatnak és játszhatnak más kutyákkal? Ez is fontos, a pórázas séta nem igazán fárasztó nekik.

Tudom, nem ez tartozik a kérdéshez, de felnőtt kutyának teljesen felesleges napi 3x enni adni, egy etetés bőven elég.

2017. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fél éves lányok és még nincsenek ivartalanítva de köszönöm az ötletet. Muszáj nekik ennyiszer enni adni mert vannak malacok és hiába van elkerítve az ürülék a problémásabb akkor is berágja magát oda és meg eszi. Folyamatosan férges tőle és havonta 2x kell féreghajtani. Beton alapba van belehúzva a kerítés de elrágja hogy be tudjon menni.
2017. jan. 25. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A nevelést miért nem próbálod? Ha szökni akarnak, kő kemény büntetés, ami után egy életre elmegy ettől a kedvük. Az ürülék evésről erős letiltás, eleve minden nem kívánt viselkedésnek a leállítása kellene. Ez nem megy? Ha nem, akkor kutyaiskola.


Addig is, vegyél láthatatlan kerítést, villanypásztort vagy rakd kennelbe őket. Kutya nem szökhet ki! Számára is, az emberek számára is veszélyes!

2017. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hamarosan jön az első tüzelés, tehát jó lenne előtte megejteni az ivartalanítást.

A szökést úgy kell megoldani első körben, hogy lehetetlenné tenni nekik. Ne legyen olyan hely, ahol ki tudnak menni. (Vaskerítés, ami nem szétrágható).

Etetni már elég napi kétszer, kb. 10 hónapos koruktól napi egyszer. Konzervet nem kell adni, mert semmi hasznos nincs benne. Tápból is jó minőségűt. Csirkét, ha akartok adni, nem kell főzni, nyersen egészségesebb nekik. Egyedül disznóhúst és vaddisznót tilos nyersen adni, a többi hús mehet.

Megkötni nem is szabad, a kerítést kell megoldani. Végső esetben átmenetileg lehet építeni addig egy nagy kennelt nekik (20 m2 legalább), de amikor csak lehet, legyenek kiengedve.

Séták hogy néznek ki? Póráz nélkül is sétálhatnak? Külön-külön is van lehetőséged foglalkozni velük?

Visszahívhatóak (akár a szomszédból, akár sétán, ha el vannak engedve)? Más kutyákkal van lehetőségük szabadon játszani?

Ezeket kell megtanítani nekik, ill. a kutyás társaságot is megadni.

Ha nagyon nem megy, akkor kutyaiskolában segítenek.

2017. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 szerinted nem próbáljuk nevelni? De nem fogom meg verni a kutyát nevelés céljábol sem mivel annak értelme nincs és állat kínzás.

A többieknek meg: a séták úgy néznek ki hogy itthonrol elindulunk a szüleimhez ott fel veszünk még 2 kutyust egy labradort és egy bigle-t ugy visszük tovább őket egy rétre ahol már póráz nélkül vannak és hívásra az összes vissza jön kivéve a bigle mert ő még csak 3,5 hónapos ezért csak akkor jön mikor látja hogy a többiek is jönnek vissza. Külön külön szoktunk velük itthon játszani mert egyszerre nem is menne de amint irtam az egyik játszani sem nagyon akar és ha játszik is akkor is csak velem. De mivel mind a két kutya inkább hozzám ragaszkodik csak úgy tudom meg oldani ha felváltva csinálom de az meg ugy nem működik mivel mindig egymáshoz szaladgálnak és ez van akkor is ha simogatom az egyiket akkor a másiknak is feltétlen ott kell lennie.

2017. jan. 25. 21:19
 6/9 A kérdező kommentje:
Az ki maradt hogy a szomszédbol is haza jönnel de csak akkor ha én szólok nekik. Ha a párom hívja őket inkább messzebbre futnak vagy lefekszenek.
2017. jan. 25. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Láthatatlan kerítés? Keress rá guglin.
2017. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Szóval a neveléshez nem értesz, nem megy neked. Nem is próbálsz a jelenlegi nem működő "nevelésnél" többet tenni. Akkor miért kell neked kutya? Pláne ennyi, ha egyel sem bírsz el? Mégis mit vársz? Varázstabletta nincs, ami megoldja a gondokat. Ez az állapot a kutyának sem jó! Ha szökik, akkor ott pocsék a kutya-gazda kapcsolat.
2017. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Verjem agyon a kutyát mert kimegy? Nyaljam is ki a seggét azokon a dolgokon kívül amit irok? Nem tudom hogy mit gondolsu amugy mivel alapbol nem ismersz és nem ezek az első kutyáim és amugy is késöb került ide mint a másik és semmi probléma nem volt a másikkal ameddig nem hoztuk haza őt. Neked is kívánok csak egyetlen leki sérült kutyát aki menhejről való és előte verték is és akkor meg látnánk hogy te a nagy okosságoddal mire jutsz. Egyszerűen fél az emberektől és nem fogom még én is elverni hogy tőlem is féljen meg ugy alapbol sem. Kutyasuliban is voltunk már és ott sem hallgatott se rám se senkire. Ne probáld már meg magyarázni nekem hogy rosszul bánok vele amikor mindene meg van és foglalkozva is van vele és nem csak akkor mikor eszembe jut hanem rendszeresen.
2017. jan. 26. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!