Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-cica lakásban- nem...

Kutya-cica lakásban- nem fogják zavarni egymást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy idős kutyusunk, aki már nem tudja a pisit tartogatni napközben, amíg dolgozunk, ezért erre az időre "pelenka" van neki lerakva.Szeretnénk a közeljövőben egy kiscicát befogadni, aki szintén bent lenne, tehát alomra lesz szüksége. Nem fogja a kutya pelusát hasznàlni a cica, vagy bezavarni neki, hogy ott végezze a dolgát? Vagy inkább hagyjuk a cicát egyelőre? Egyébként a kutyusunk mindig barátságos volt a macskákkal, nyugodt kutya, ezzel szerintem nem lenne probléma.Tudom, nem gyakori élethelyzet, de hátha van valakinek ilyen tapasztalata...

Előre is köszönöm a tanácsokat!



2017. jan. 25. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem nem fogjak egymast zavarni. A rokonaimnak van 2 kutyájuk (egy fiatal es egy nagyon öreg) es most lett egy main coon macsekjuk és nagyon jól kijon a kutyákkal! Az időssel nem is különösebben foglalkozik, hisz eljatszik a fiatalabb kutyussal, de nem is zaklatja őt es ez a lényeg. 
2017. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kutya max. a macskakakit eszi ki az alomból erre figyelni kell. Nálunk van benti kutya, benti macska, és ebből még nem volt gond. Nekünk annyit mondtak még, és ezt tapasztaltuk is, hogy a macskakaját olyan helyre kell tenni ahol a kutya nem éri el, mert nem tesz jót a kutyának a macska kaja. A vizestál nálunk közös abból nincs probléma.
2017. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Arra kellene figyelni, hogy az almot valami olyan helyre kellene tenni, ahová a kutya nem tud bemenni. Nekünk pl. egy cicányi ajtó van a fürdőszoba ajtaján. Ott van az alom, tisztes távolságra tőle a kaja és a víz, de minden, ami a cicáé, egy helyen van. A kutya ezekhez nem fér hozzá.

A cicák nagyon hamar megtanulják az almot használni, szerintem nem fogja a kutya pelusát használni helyette.

2017. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van kutyám is, macskám is. A cicák általában ösztönösen tudják, hogy az almot kell használni, nem hiszem, hogy a pelenka szimpatikusabb lenne neki (ott nem tudja elásni a "terméket"), arra viszont tényleg figyelj, hogy az alom a kutya számára ne legyen elérhető. Ha nincs otthon senki, akkor pedig ajánlott külön zárni őket, legalábbis az első időszakban mindenképp. Az enyémek évek óta együtt élnek, és szeretik is egymást, de ha elmegyek dolgozni, mindig külön zárom őket, így véletlenül sem történhet semmi baj.
2017. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a macska biztosan nem fogja használni a pelust, mert nagyon erős benne a "bekaparási kényszer", hogy eltüntesse az ürülékét, ezért is könnyen szoktatható az alomra, így ha az biztosítva van neki, azt fogja választani. Viszont amire figyeljetek, hogy kandúr macskát időben ivartalanítassátok, hogy megelőzzétek a jelölő pisilést ami nem az alomba menne:) illetve az nálunk is problémát okozott, hogy a kutya előszeretettel ette meg az alom tartalmát, ezért ő jobb ha nem fér hozzá:)
2017. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, lány cica lenne és már ivartalanítva hoznánk el, így a jelölése nem lehet gond :) Akkor lehet, hogy belevágunk, a külön zárást meg tudjuk oldani, a kutyusunk már úgysem lépcsőzik, nem megy az emeletre :)
2017. jan. 26. 06:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha alomra lesz szoktatva nem valószínű, hogy használni fogja a pelust. :)

Ahogy előttem is írták az alom tálcát olyan helyre rakd ahova a kutyus nem fér mert hajlamosak kivenni a macska kakit.

Nálunk a német juhász ha véletlen bement a helyre mindig tele szájjal jött ki. :)

2017. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!