Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie-ről mit tudtok? [Westie...

Westie-ről mit tudtok? [Westie gazdik]

Figyelt kérdés

-Úgy hallottam,hogy allergiás valamelyik ételre.Ez igaz?

-Kb. hány évig él?

-Kb.Mennyibe kerül?[Nem én szeretnék,hanem a barátnőm csak én vagyok beregisztrálva,így mondta,hogy kérdezzem meg]

-Mennyire ritka faj[gondolom nem annyira]

Ennyi lenne,de ha tudtok valamit róla amit nem írtam oda akkor írhatjátok azt is:) Köszönöm:)


2010. máj. 6. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A westie nem beteges fajta, de kisebb-nagyobb egészségügyi problémák ennél a fajtánál is előfordulnak.


Allergia:

Néhány étel allergiát válthat ki a kutyusból. Az állatorvos tudja meghatározni, hogy melyek lehetnek ezek az élelmiszerek. Az allergia jelei: folyamatos tüsszögés, vakarózás.


White shaker dog syndrome (WSDS)


Cukorbetegség


Lymphoma


Craniomandibuláris oszteopátia (CMO)


ezekről bővebben itt olvashatsz: [link]



átlagosan 12-13 évig él de 19 éves példányokat is jegyeztek már.



Ha jó tenyésztőtől választasz, 80000től felfelé gondolkodjatok az árba. Tudom vannak olcsóbb hirdetések is, de hogy miért nem éri meg megvenni egy szaporítótól a 15ezer forintos kutyát arról itt olvashattok:

[link]


Ha ennyi pénzetek nincs a kutyára akkor menhelyeken is körülnézhettek ott is szoktak lenni westie kutyusok, illetve van westie fajtamentés is nekik itt a honlapjuk:


[link]


Nem ritka fajta, mostanában nagyon divatossá vált.

Jellemzők: Kicsi, aktív, harcias, kemény, nem kevés önbizalommal, csintalan megjelenéssel.

Temperamentum: Éber, vidám, bátor, magabiztos, de barátságos.

Ahhoz, hogy mindig szép és egészséges legyen a kutya szőre, hetenkénti ápolásra van szüksége. Legalább egy héten egyszer ajánlatos megfésülni a szőrét

Általában 2-3 havonta kell a kutyát kozmetikushoz vinni, hogy a szőr felső, elhalt részét trimmeléssel eltávolítsa.

A westie nem tud vedleni, szőrének érése folyamatos, az érett szőrt ki kell húzni, ez a trimmelés. Nem esztétikus és nem helyes a trimmelés helyett a kutyát géppel vagy ritkítóollóval megnyírni.

2010. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.


Ilyen nincs, h allergiás vmelyik fajtára. Emberek sem úgy születnek, h pl. a barna hajúak nem ehetnek dinnyét..

allergiára hajlamosak, de ha megfelelő táppal etetik őket, pl Orijen, amiben nincs gabona sem, akkor kevés esély van rá, h lesz neki. Vagy hipoallergén táppal is lehet etetni.

Imádni való kis kutyus, az enyém borzasztóan okos, igaz, nagyon sok időmet fektettem a nevelésébe.

Manapság egyre többen vásárolnak ilyen fajta kutyust, ami nem is csoda, annyira ellágyítja a szíveket a 2 sötét gomb szem, rózsaszín nyelvecske és fehér szőrzet:)

a szőre nagyon könnyen ápolható, amikor sáros, megszárítom , kikefélem és ismét fehér, afféle öntisztító szőre van.


lehet kapni már 25000ért, de 100.000 ért is szerintem.

Mindenképp nézz utána, vagyis a bnőd, h kitől vásárolja.

de egy biztos, megbánni nem fogja.

:)

nagyon játékos, okos, kreatív, intelligens, áhh...sorolhatnám még:)

reggelente fel szoktam venni az ágyba, olyankor mellém bújik mint egy kis gyerek, az egyik lábával megölel és úgy alszik hozzám bújva:)

az ülést, fekvést, pacsit stb megtanulta 3 perc alatt, de lehet sokat is mondok.

Olykor tud makacs lenni, de ha a gazdi kitart az igaza mellett, nagyon értelmes és kedves társ válik belőle.

Az enyém most 9 hónapos, de egy tünemény, megérte a sok fáradozást.:) milliószor visszatérül.:)

2010. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!