Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 1 éve, hogy meghalt a...

Lassan 1 éve, hogy meghalt a kutyám?

Figyelt kérdés

Februárban lesz 1 éve, hogy már nincs velem. De néha mai napig álmodok róla. Miért van ez?

Nagyon szerettem, a mindennapi életem része volt. Ha szomorú voltam mindig hozzám bújt.

Még mindig úgy érzem, hogy itt van velem. Ha kimegyek az udvarra mindig oda nézek ahol régen volt a "házikója".

Egyik részem szeretne kutyát, a másik része nem.

Nehezítő tényező, hogy a szüleim nem akarnak még egyet... mert mi lesz ha elköltözök valamikor akkor rájuk marad a nevelés. De hiányzik egy társ az életemből. :(



2017. jan. 26. 08:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megtudlak érteni.

Nekem már 2 éve hogy meghalt a kutyám, igaz kb 3 éves kora óta volt a miénk, de nagyon jó kutyus volt. Igazából a család kutyája volt, ő benti kutya volt, de ki is ment mindig az udvarra. Sajnos már idős volt és beteg, az állatorvosok már mindent megtettek érte de már nem bírta ki a szervezete.

2 év elteltével 2016 decemberébe fogadtunk örökbe egy másik kutyust, mert már úgy éreztük hogy készen állunk egy másik kutyára lélekben. Ennek is oka az volt hogy amikor meghalt a kutyusunk, akkor egy ideig nem is akartunk másikat, utána is húztuk az időt, mert akartunk is, de nem is. Aztán rájöttünk hogy mégis kell egy kutya így örökbe fogadtunk egyet. Persze ennyi idő után, mindig eszembe jut az előző kutyám, és sokszor reflexből a régi kutyus nevén szólítom, pedig teljesen más fajtájú, színű, és neme is más. Csak ugye annyira bennem maradt még a régi kutyusunk hogy megszokás még mindig itt van.


Persze nekünk sem volt egyszerű ezen túl lépni, mert egy kutya is családtag. Ehhez idő kell, meg ha esetleg másik kutyát szeretnél, akkor is gondolni kell arra hogy ha elköltözöl akkor vagy viszed magaddal, ha olyan helyre mész, vagy tudnod kell hogy a szüleid szeretnék-e vállalni. Mert írtad hogy a szüleid nem akarnak, de lehet később változni fog a véleményük, de minden ember más, kitudja mi lesz még.

2017. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!