Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha gazdátlan...

Mi a teendő, ha gazdátlan ebet találunk?

Figyelt kérdés

Tegnap séta közben találkoztunk egy kutyával, akin látszott, hogy nem kóbor, de egyedül volt. Nem volt egy jól szocializált kutya, mert morgott az én kutyáimra. Nem félek a kutyáktól, de mivel nem voltam egyedül, kikerültük a sajátjaimmal és ott hagytuk.

Ő is továbbhaladt és miután visszamentem egyedül, hogy hívjam a gyepmestert, már nem találtam.

Remélem, hogy hazatalált, vagy megtalálta a gazdi, de azóta gondolkodom, hogy mit tehettem volna érte.

Akinek van valami jó ötlete ilyen helyzetekre, segítene?

Eddig csak ismerős kutyákat vittem haza, de ők jöttek velem maguktól. Idegenekkel mi a teendő?


2017. jan. 26. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pórázt dobni a nyakába, és elvinni egy állatorvoshoz, aki meg tudja nézni van e benne chip.
2017. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs chip, akkor állatmenhelyt felhívni. Esetleg befogadhatjátok (de vigyázat, valószínűleg szökős az eb, és azért volt az utcán, szóval előfordulhat, hogy tőletek is el fog csavarogni)
2017. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így jártam a múltkor. Az enyém jön láb mellett így levettem róla a pórázt a sajatomat a jobb oldalamra kértem és a másikra ráraktam a pórázt és vittem a bal oldalamon.
2017. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem beszerzek majd egy pórázt, amit magammal hordhatok.

De kövezzetek meg, nem vinnék haza idegen kutyát, mert a két sajátom mellett van még otthon baromfi és macskák is.

Nem próbálnám ki, hogy a vendég kutya jól kijön-e velük.

2017. jan. 26. 11:32
 5/7 A kérdező kommentje:

#3-as, mi lett végül a kutyával?

Én a kettő mellett nem mertem magammal vinni a harmadikat, pláne, hogy nem közelített barátságosan.

2017. jan. 26. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ő barátságosan közelített, mert tüzelt.... Mi is sokan vagyunk otthon, de nem akartam a főúton hagyni. Kidobták a kocsiból...

Felhívtam az illatos utat elvitték, de 2 hét múlva már gazdis volt :) Ha nem lett Volna, ki hoztam volna költözés után :)

2017. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő tüzelt szóval nagyon barátságos volt.... Kidobták a kocsiból és nem akartam a fő úton hagyni. Felhívtam az Illatost, elivtt, de 2 hét múlva már gazdis volt :) Ha nem lett volna, ki hozom költözés után. Nagyon bájos szuka volt!!!
2017. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!