Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil a kölyök kutya az...

Miért pisil a kölyök kutya az ágyra?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kölyök kutyánk, a szobatisztasággal -eddig-nem volt gondunk, sokszor kivittük, most már tudja, hogy ha otthon vagyunk, jelez, ha dolgozunk, akkor megvár minket, kb. két hete nem volt balesete sem, azelőtt is csak az előszobában a kőre, ha nem vettük észre a jelzését időben. Viszont az elmúlt három hétben minden héten egyszer rápisilt az ágyunkra. Napközben nem mehet be a háló szobába(be van csukva az ajtó, míg dolgozunk) és ha otthon vagyunk is csak hívásra, ezt is tudja, be is tartja. Az első perctől igyekszünk a falka sorrendet a helyén kezelni vele (nem örülünk neki,mikor hazaérünk, "tied" szóra nyúl csak az elé tett ételhez, mindig mi eszünk előbb, előtte megyünk ki az ajtón stb...) és szerintem működik is nála, kaját, játékot gond nélkül el lehet venni tőle...

Arra gondoltam, hogy mivel mindig azon az egy napon csinálta, amikor én sokáig dolgozom és kevesebb időm van este foglalkozni vele(a férjem addig otthon van és ugyanaz az este menetrendje,mint máskor), csinálhatja-e figyelemfelhívásból vagy egyszerűen csak baleset,mert kicsi még? Szervi baja nincs, az éjszakát gond nélkül átalussza.

Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 26. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Hányszor viszitek le, és mennyi időre? Kellően le van fárasztva (agyilag és testileg)?
2017. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert felmászhat rá. (ha nem tehetné, se ülni, se pisilni, se mást nem tudna rajta).

"falka sorrend a helyén kezelve" eleve kizárná, hogy a fekhelyetekre mehessen - szerintem. (sőt, nálam egyes helyiségek is tilosak lennének, vagy pl. a parketta még igen, a szőnyegre viszont sohasem). Számomra a legegyszerűbb problémakezelés a megelőzés. 2 alkalom után vagy az ágy, vagy a szoba is tabu lenne nálam, pedig anno az ágyam mellett, a macskahordozóban aludt a jövevény az első napjain a tesóktól elválása után.


Persze, lehet leszoktatni, hogy felmegy, megvárod, míg pisilhetnékje lesz, és közben leszidod, meglegyinted, stb. Csak semmi értelme megtanítani, hogy ez egy nem kívánt cselekedet.

Továbbá lehet gyakrabban kivinni, pl. mielőtt oda bemehet, hogy ne legyen mit pisilnie.

2017. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem figyelem felkeltés miatt csinálhatja. Nekem kinti kutyusom van, és amikor nem tudtam vele foglalkozni, a betonra pisilt, de amúgy mindig a füvön végezte a dolgát. És nálunk is akkor volt ilyen amikor kevesebbet tudtam vele foglalkozni, soha máskor.
2017. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebből azért nem kell ilyen misztikus dolgot csinálni. 4 hónapos kölyök, ebben a korban még nem elvárható, hogy teljesen szobatiszta legyen. És ebben a korban még nincs szó igazi sorrend kérdésről sem. Egy ekkora kölyök állandó figyelmet akarna, amit nyilván nem kap meg, ehhez hozzá kell szoktatni. De nem fog bosszúból, figyele!felkeltésért pisilni. Kiskutya, aki nagyon könnyen formálható, nagyon könnyen vesz fel új szokásokat.


Én szimplán felügyelet nélkül nem engedném egy ideig a hálóba.

2017. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sokat van a kertben, általában ott tanulunk vele pl. behívást és emellett minden nap kétszer sétálunk vele, de nyilván ennél sokkal többet van kiengedve a dolgát elvégezni, ezt egyébként mindig egy helyre szokta, nem össze-vissza. Felügyelet nélkül nem mehet a hálóba, ezért is tudtam mindig rajta kapni. Természetesen lefekvés előtt közvetlenül ki szoktam engedni, pontosan azért, mert így éjjel már kell neki.

A falkasorrendnek szerintem sok köze nincs ahhoz, hogy felengedem-e az ágyra, ( volt már domináns kutyával dolgunk, ő nem ilyen) rengeteg kutyás barátom teszi és soha nem volt gonja, de ha nagyon nem múlik a probléma, akkor nyilván le lesz tiltva, de elsősorban az okát keresem és nem kizárni szeretném az életterünkből. :)

2017. jan. 27. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!