Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyának elég a napi...

Felnőtt kutyának elég a napi 2x séta?

Figyelt kérdés
2 éves kutyus, nem kicsi és nem is nagy, teljesen közepes/átlag méretű. Egyelőre 3x visszük le, de mostmár nem nagyon lenne a kora délutáni sétára idő... Elég ha reggel és este levisszük kb. háromnegyed órára? Mert kibírja, nem nyüszög, már kipróbáltuk.
2017. jan. 26. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem elég. Gondolom te sem 2szer mész wc-re egy nap, a kutyától se várd el. Ha eddig volt idő egy harmadik levitelre, most miért nincs?
2017. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem elég! Egészségtelen, és állatkínzás kategória, hogy 22.5 órát minden nap a lakásba zárva tölt. Ha azt mondanád napi 2X2 óra, azt mondanám ok. De így nem!!!
2017. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A napi 3 séta ha egyenletesen volt felosztva, pl. 8 óránként, akkor talán igen.
2017. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem elég. Ha ki is bírja, akkor is tönkremegy a hólyagja, veséje.

De próbáld ki magadon: egy nap csak kétszer mehetsz vécére, reggel és este.

2017. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem még az is állatkínzás kategória, aki 3-szor viszi le pisilni.

Biztos hogy gyakran van olyan, hogy már kell neki nagyon pisilni, de tudja hogy még nem lehet, és visszatartja szegény.Mert nem egyformán iszik, stb.

Magunkat figyeljük meg:nem mindennap egyforma időpontban megyünk pisilni, és nem ugyanannyiszor.

Hát nekik is így lenne természetesen, ha az ember még nem akarná nekik ezt is megszabni.

Persze, aki így tartja, jönnek az ellenérvek saját maga igazolására, de akkor se normális hogy akkor mehet pisilni, ha leviszi az a mindenható ember.

Szörnyű lehet erre várni.

Az is borzasztó lehet, hogy benne mozog egész nap a jelölgetés ösztöne, és nem teheti meg,egy ösztönösen cselekedni akaró élőlény!

Én kertes házban élek, a kutyáim ivartalanítva vannak, bent is laknak, kint is. Szabadon jönnek mennek.Kb.plusz 10 fok feletti időben szinte alig jönnek be, mindig kint vannak. Ugatnak, rohangálnak, fekszenek a fa alatt a fűben, egymással játszanak, ugatják a bicikliseket, és sorolhatnám. Ja és jelölgetnek)Ha valamelyiket mondjuk viszem orvoshoz, hazaér, első dolga végigjelölni az udvaron mindent.

Ha leteszek egy vödröt, rögtön mindenki megjelöli.

Nekik ez az élet a jó! A lakásba bezártság nem jó.

Nem azt kell nézni, mit bír ki, hanem mi a jó neki? Ha már valaki tartja, kötelessége jól tartani. Vagy ne tartsa!Senki nem kötelezi rá, hogy muszály beszerezni egy kutyát.

Mi is ha kell, sok mindent kibírunk, de az nem biztos hogy jó nekünk.

Egy élőlény nem lehet kísérletezés tárgya, nem lehet kellemetlen dolgokat kipróbálni rajta.

De szinte biztos vagyok, hogy a kérdésfelvető mivel "kipróbálta", írhatunk itt bármit, akkor is 2-szer viszi le. Ő ezt várta volna megerősítésnek tőlünk.De ha kicsit is szereti a kutyáját és fontos neki az egészsége és a jóléte, akkor nem 2-szer viszi le! Még a 3 is kevés szerintem. Vannak ismerőseim lakótelepen, akik 4-szer leviszik a kutyájukat, ez már elfogadhatóbb.Még így is durván 6 órát kell kibírnia.

2017. szept. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát így az utolsóra reagálva, panelban lakunk, nagyon sokat vagyok velük kint. Éjjel is alszanak 8 órát kb amikor nincsenek kint, akkor ugyanazt napközben miért ne bírnák ki? Ez miért akkora kínzás? Vagy te éjjel is óránként engeded ki őket...?

Volt már, hogy azt hittem jaj most milyen rossz nekik, rohanunk le... Aztán az utca végéig nem is pisiltek egyáltalán, csak hülyéskedtek. Máskor, mikor vízhajtó gyógyszer kellett az egyiknek, amint kértünk egyből eresztette is. Máskor ezt sosem látom rajtuk, úgyhogy biztosan nem nagy kínok között tartogatják.

Szóval a 2 séta nagyon kevés, minimum 3-4 de azért a 3-4 alkalmat állatkínzásnak se kell beállítani, mert nem az.

2017. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egészséges ember se megy ki éjjel pisilni mondjuk 6-8 órán keresztül.De nappal igen!Majd megfigyelem, de nappal eszünk-iszunk, tehát ürítünk, és nem 8 óránként, szerintem gyakrabban. Éjjel nem kelünk fel enni, inni, tehát az anyagcserénk is így alakul hozzá.

Kutyáknál is hasonló lehet.Éjjel nem kell kivinni, de nappal nem 2-szer, minimum 3-4 alkalom kell.

2017. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!