Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan népszerű fajta...

Miért olyan népszerű fajta mostanában a malionis?

Figyelt kérdés
2017. jan. 27. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Milyen népszerű?
2017. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
Én még életemben nem hallottam erről a fajtáról :D mi ez valami új divatkutya vagy mi? :D
2017. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert az egyik legjobb adottságokkal rendelkező munkakutya. Az pedig, hogy népszerű elég relatív, hisz aki dolgozik vele azok többsége már 10-20+ éve ezzel a fajtával dolgozik.

Munkára pedig nem küllem alapján válogatnak, így nyílván az lesz a népszerű amelyik jó is. Tehát bizonyos körökben népszerű de az átlag embernek fogalma sincs róla, hogy milyen fajta ez és mire használják. Emellett házikedvencként sem találkozhatsz vele nagyon.

2017. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Miért, olyan népszerű a malinois? Természetesen hallottam a fajtáról, de életemben nem találkoztam eggyel se. Ha a malinois népszerű, akkor milyen lehet mittudomén a magyar vizsla? Vagy a golden retriever? Vagy a német juhász? Mennyi lehet ezekből a malinoishoz képest? Százszor annyi?
2017. jan. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az álomfajtám. Minden tudok róla (szinte)


Én már jó pár kiállításon és kutyás programon részt vettem szerte az országban 2000-től.

Hát én eddig millió csivavát,yorkit,westiet,tacskót,labradort,Golden retrievert, német juhászt,staffit,bichont és husky-t láttam.

De 17 éves aktív program járásomóta (kb. 1-2-n nem voltam,kicsit mániás vagyok de engem ez nagyon érdekel) 1 azaz egy malinoist láttam. Őt is 2 éve.


Egyáltalán nem népszerű csak most kezdi felfedezni a tulajdonságait a "halandó ember"


Egy malamut vagy berni pásztor rengetegszer népszerűbb nála.

2017. jan. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nálunk a kutyasuliban 10-ből 3 kutya malinois. Imádják a kiképzők, mert nagyon aktívak, olyanok, mint a hyperaktív gyerekek.

Nekem nem tetszenek küllemre sem, mikor először láttam egyet, azt hittem egy rossz keveredésű német juhász(:

Mondjuk az tény, hogy nagyon jól terhelhetők, folyamatos mozgásban vannak.

2017. jan. 28. 19:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Munka és szolgálati célra első osztályú kutya, csakis haladóknak.
2017. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A sport (IPO, mondioring) és munkakutyások (szolgálati kutyások) esetében nem lehet divatról beszélni. Ott azt a fajtát preferálják, ami a legalkalmasabb a feladatra. A kinézet nem számít. Ha ez a cocker spániel lenne, akkor azzal dolgoznának. Márpedig a mali, egy jó mali talán a legjobb IPO-ra a jelenlegi elvárások alapján. És ez jó is így.


De igazad van, kérdező, valóban kezd divat kutya lenni, méghozzá a hobbista sportkutyások közt. Azok közt, akiknek már van némi kutyás tapasztalata, járogatnak el versenyekre és látják ezt a fajtát. Nagyon pörgős, ösztönerős, nagyon jól motiválható és nagyon jó agyú, jó állóképességű, és mindemellett gazdásabb, simulékonyabb, mint a német juhász. Tökéletes szinte bármilyen munkára. Csak éppen nem bármilyen gazdának. A kutyás tapasztalat itt kevés, ez a fajta hihetetlen domináns és robbanékony, gyenge gazda mellett veszélyes lesz. Ehhez a fajtához kell, hogy egy alap, erős habitusa legyen az embernek, amit megtanulni nem, vagy csak kis részben lehet. Ha ez hiányzik, ha nincs meg a valódi irányítási szándék, az, hogy ha nem teszi a kutya a dolgát, akkor meg lesz gyilkolva, akkor nem is lesz igazi vezető a gazda, és ennél a fajtánál soha nem lesz jó a kutya-gazda kapcsolat.

Illetve divat kutya a könnyedebb sportokban is, frizbiben, agilityben. Ezzel sem lenne baj, itt is jó a fajta, csak épp nem erre találták ki. És mivel tenyésztésbe vonják ezeket az egyedeket is, anélkül, hogy valóban ellenőriznék az idegrendszerüket, ösztöneiket, elkezd az állomámy leromlani.

2017. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, sok igazság van abban, amit írsz. De nekem az is furcsa, hogy ezeket a kutyákat hihetetlenül durván fegyelmezik (alap, hpgy belerúgnak, kicsavarják a fülüket, állon vágják,stb), ) ha nem tökéletesen csinálják a gyakorlatot....az én kutyámat megrúgnám szerintem elbújdokolna, pedig fegyelmezve van, de nekem olyan furcsa ez a malionis.

Persze, lehet, hogy a munkára nevelt (hivatásos) egyedeket nem így fegyelmezik...legalábbis reménykedem.

2017. jan. 29. 14:07
 10/12 anonim ***** válasza:
az ismerősöm kutyakiképző, ő is elég durván fegyelmezi (pont úgy ahogy leírtad) viszont a kutya így is imádja és egy seggberúgás után is az az első neki hogy jobban csinálja a feladatát. Én mikor ott voltam a kutyámmal, hogy képezzük ezt csinálta a sajátjával de gyorsan megjegyezte hogy megnyugodhatok az én kutyámmal ezt nem fogjuk csinálni. Ha már ilyen sokan csinálják lehet hogy ennél a fajtánál így kell de ez engem is érdekel.
2017. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!