Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szájhámmal felengednek a buszra?

Szájhámmal felengednek a buszra?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a Fressnapfban, és az eladó hölgy azt ajánlotta, meg méretben is az passzolt, ugyanis nekem boxerem van.

Csak azért vettem, hogy tudjak vele buszozni,szerintetek nem kötnek bele, hogy az nem szájkosár?

A hám nem lög, tartja a pofiját.


2017. jan. 28. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Felengednek vele buszra, viszont vedd majd számításba, hogy a szájhámmal pl nyáron a dögmelegben nem fog tudni rendesen lihegni és leadni a hőt.

Általában a kutyák nehezebben viselik, mint a szájkosarat, mert míg a szájkosár semmiben nem korlátozza őket (még inni is tudnak vele), addig a szájhámba be van szorítva a szájuk és a szagláson kívül semmire sem képesek. Ezt csak azért írom, hogy ne lepődj meg ha ingerült lesz benne a kutyád.

2017. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amúgy ilyen, csak állítható, hogy mennyire engedjen.

Csak a buszon lenne rajta, azokon a pár megállókon, csak attól tartottam, hogy nem engednek fel vele, de ezekszerint igen(?)

2017. jan. 28. 12:16
 3/10 A kérdező kommentje:
2017. jan. 28. 12:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szájhám, hanem halti. Ezt nem fogadják el.
2017. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Felengednek vele, mert fogalmuk sincs arról, hogy mi ez. Valójában nem helyettesíti a szájkosarat de nem tudnak különbséget tenni általában ez és a szájkosár között.


#1

Gondolom soha életedben nem használtál haltit. Tény, hogy a kutyák kevésbé szeretik mint a szájkosarat, de hogy semmiben nem korlátozza az is biztos. Ugyanis ezt a kutyák kiképzésére használják, ezzel lehet leszoktatni a kutyát a húzásról, megtanítani sétálni stb. Kiképzés közben meg ugye kap a kutya jutalom falatot, akkor most hogy is van ez? Addig szagolják amég valahogy el nem tűnik? Hát nem. Tud benne enni, inni.


A kérdésre visszatérve pedig, ha ezzel akarod sétáltani ( ez alatt nem azt értem, hogy rajta van hanem, hogy konkrétan ez van a pórázhoz kapcsolva ) akkor elötte kicsit nézz utána hogyan is kell, mert mint minden kiképzőeszköznek ennek is megvan a módja. Amég ez rajta van, ne engedd más kutyákhoz és hirtelen rántásokat se tegyél a pórázzal.

2017. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiadtak egy szórólapot a BKK-sok.

[link]

2017. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem ezt ajánlotta az eladó, mert ami volt

[link] ilyesmi, az nem volt méretben, fémekből meg hosszú volt mind, szélességre meg féltem, hogy nem lesz jó.. :(

Nem ezzel sétáltatnam, csak addig lenne rajta amíg felszállunk, megyünk pár megállót, utána le is venném.

De most akkor ez kuka, vagy nem fog a sofőr/ellenőr belekötni?

2017. jan. 28. 12:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sofőrje válogatja.

Hivatalosan ezt nem fogadhatják el.

Mi régebben többször utaztunk haltival vonaton, szerencsére a kalauz mindig jófej volt, nem szólt érte, de amúgy rizikós, mert mint írtam, ez nem minősül szájkosárnak, megbüntethetnek és le is szállíthatnak.

2017. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sokszor mentem haltival, ugyanúgy nem szóltak, mint amikor szájkosár volt a kutyán
2017. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most csak azzal engednek fel xd
2021. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!