Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem fogad szót, mit...

A kutyám nem fogad szót, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amennyit tudok foglalkozok vele, próbáltam ha rosszat csinál mondom hogy csúny vagy, helyedre, de csak rohangál nem tudom elkapni, visszaugat, meg próbáltam rácsapni a fenekére, leszidni, semmi. Kisebb dohányzóasztal van a nappaliba, oda raktam a vacsimat, kimentek kezet mosni, és mire bejöttem, megette. Csivava kölyök júniusban lesz 1 éves. csak az idegeimet húzza.. de okos, mert gyorsan tanul, sok trükköt tud!
2017. jan. 28. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
Nekem is van egy csivavám néha rosszalkodik ugat,morog ugy hogy ne félj nekem 3 éves.Foglalkozz vele többet,játékos szereti ha simogatják.egy kis több játék és megjavul.ha valami kérdésed lenni irj nyugodtan üzibe. :)
2017. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerűen nem te vagy a falkavezér, az egészet csak játéknak tekinti azzal a viselkedéssel amikor ugat és elfut előled.


Attól mert tud trükköket, nem leszel falkavezér.


Megfogod a nyakánál és lenyomod a földre addig, amíg le nem nyugszik és megadja magát, közben pedig szidalmazod, határozottan de nem kiabálva. Ez eltarthat akár több percig is.


Ha ez sem válik be, viszont nem akarsz erősebb fizikai erőszakot alkalmazni, mivel elégé kicsi méretű kutya lehet, vegyél egy számára kényelmes méretű szoba kennelt vagy inkább boxot és amikor negatív viselkedés van ( közben pedig elszaladgál ), szépen berakod, hogy elgondolkozzon a kicsi életén. Természetesen fog majd onnan kifele ordítani. Csak akkor engedd ki, ha már abbahagyta a kiabálást.


A kutya a negatív szót jegyzi majd meg és ahhoz fogja párosítani a hozzá alkalmazott szankciót. Ha értelmes, akkor gyorsan össze fogja kötni, hogy a rossz viselkedés, negatív vagyis szidalmazó szó követi, aztán pedig maga a szankció. Ha már hülyeséget csinál és mondod neki a szidalmat, akkor többet nem fogja csinálni vagy abbahagyja mert tudni fogja, hogy utána jön a bántalmazás, esetleg a kennel fogság.

2017. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 28. 20:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem értesz hozzá, hogyan kell kutyát nevelni, ezért először is ezt kell megtanulni. (Ez nem leszólás, senki nem úgy születik, hogy ért hozzá - ezt is meg kell tanulni, mint bármi mást). A leggyorsabban egy kutyaiskolában kaphatsz ehhez segítséget. Érdemes egy alap engedelmes tanfolyamra beiratkoznod vele, ott rengeteg hasznos dolgot meg fogsz tanulni, és hamarosan fogod látni a kutyán is változást.
2017. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!